Постанова № 56550514, 26.08.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2010
Номер справи
6175/10/1070
Номер документу
56550514
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2010 року 6175/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. ОСОБА_1, 26 , зал судових засідань № 1018 час прийняття постанови : 11 год. 35 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Леонтович А.М.

при секретарі -Воронюк М.М.

за участю представників сторін:

від прокурора:Матвієць В.В.

від позивача:не з'явився

від відповідача :не з'явився v

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомБориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах

держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті доТовариства з обмеженою відповідальністю «Назарі - Таксі»

простягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу

в с т а н о в и в:

Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області (далі - прокурор) звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - позивач), з позовом про стягнення з ТОВ «Назарі - Таксі» (далі - відповідач) штрафу в розмірі 1700 грн. 00 коп. до Державного бюджету України.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги мотивовано підтримав, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представники відповідача та позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялися належним чином, заяв про неможливість прибуття до суду не надходило.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з довідки № 6129960 від 14.06.2010 року з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, зазначено що відповідач займається такими видами діяльності як: діяльність нерегулярного пасажирського транспорту; діяльність таксі; діяльність автомобільного вантажного транспорту.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального

органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Згідно вимог ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт . державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.

Судом встановлено що, протягом лютого - березня 2009 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції у Київській області проводились перевірки щодо додержання умов законодавства України про автомобільний транспорт.

За результатами перевірок складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №013016 від 16.05.09р.

На підставі даного акту перевірки Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Київській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій за № 001706 від 29.05.09р. згідно з якою до відповідача на підставі абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано фінансові санкції у сумі 1700 грн. 00 коп.

Зазначену постанову було направлено відповідачу згідно п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, за додержанням, зокрема, вимог законодавства про автомобільний транспорт, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 № 1567.

Відповідно до пункту 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.

Згідно частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріатів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до Державного бюджету України відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день винесення рішення не надано, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Позов Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ТОВ «Назарі - Таксі» про стягнення штрафу в сумі 8500 грн. 00 коп. - задовольнити.

Стягнути з ТОВ «Назарі - Таксі» (ідентифікаційний код 36230080) до Державного

бюджету України адміністративно-господарські штрафи в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Леонтович А.М.