копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2016 р. Справа № 804/19535/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
07.12.2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду на підставі ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2015 року надійшли матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД», за яким позивач просить суд:
- стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати податку на прибуток приватних підприємств у сумі - 2269,59грн. (дві тисячі двісті шістдесят дев'ять грн. 59коп.) на р/р №31116009700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 11021000;
- стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі - 28085,00грн. (двадцять вісім тисяч вісімдесят п'ять грн. 00коп.) на р/р №31118029700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 14010100;
- стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб в сумі 45002,31грн. (сорок п'ять тисяч дві грн. 31коп.) на р/р №33216811700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 13050100.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за Товариством з обмеженою відповідальністю фірмою «Комінцентр-сервіс ЛТД» (далі - ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД») на момент звернення із даним адміністративним позовом (за відміткою канцелярії суду - 26.11.2014 року) рахувався податковий борг зі сплати податку на прибуток приватних підприємств, податку на додану вартість, земельного податку з юридичних осіб на загальну суму - 75356,90 грн. Цей борг утворився у зв'язку із несплатою боржником у добровільному порядку нарахованих податкових зобов'язань зі вказаних видів податків за самостійно поданою податковою звітністю та за даними результатів проведеної перевірки. Проте, в порушення вимог чинного податкового законодавства України на момент судового розгляду справи відповідач не сплатив наявні суми податкового боргу.
У судове засідання з'явився представник позивача - Шурпінова К.О., пояснила обставини справи таким чином як вони викладені вище, та підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи належним чином. Жодних заперечень проти даного адміністративного позову суду не надавав.
В ході судового засідання, з урахуванням вимог ч.6 ст.128 КАС України, суд ухвалив рішення про подальший розгляд даної адміністративної справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку про необхідність задоволення даного адміністративного позову у повному обсязі з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Комінцентр-сервіс ЛТД» було зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради як юридична особа, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідач перебуває на податковому обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
У відповідності до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З матеріалів справи вбачається, що за ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» рахується податковий борг зі сплати податку на прибуток приватних підприємств, податку на додану вартість, земельного податку з юридичних осіб на загальну суму - 75356,90грн. Так, зазначена сума податкового боргу утворилась, у зв'язку із таким.
Згідно ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Так, згідно пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.61.1 ст.61, пп.62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Контролюючі органи мають право в тому числі проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Податковий контроль здійснюється шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Так, 07.06.2013 року податковим органом була проведена камеральна перевірка ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» зі сплати податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств за звітний податковий період 2012 року на підставі податкової декларації з податку на прибуток приватних підприємств. В ході проведеної перевірки позивач прийшов до висновків про порушення ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток, визначених за п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного акту перевірки податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення від 30.07.2013 року за №0006331502 на суму 2269,59грн.
Відповідно до пп.75.1.1 ст.75, ст.76 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).
Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Положеннями ст.ст.58, 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі, коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
За нормою п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони були надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Зазначені акт та податкове повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача, проте конверт зі вкладенням повернувся на адресу відправника. А у відповідності до положень п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України вважається, що такі документи були вручені платнику податків належним чином.
Однак, у зв'язку із не сплатою у добровільному порядку у встановлені строки нарахованої позивачем суми податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, у ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» утворився податковий борг у розмірі - 2269,59грн.
Також відповідачем були подані до податкової інспекції такі податкові декларації з податку на додану вартість: №9027155237 від 14.05.2014 року на суму - 4494,00грн., №9034690998 від 18.06.2014 року на суму - 4819,00грн., №9040849427 від 17.07.2014 року на суму - 4590,00грн., №1400043568 від 20.08.2014 року на суму - 5379,00грн., №1400045381 на суму - 4844,00грн., №1400048728 від 17.10.2014 року на суму - 3959,00грн. Проте, самостійно нараховані суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість не були сплачені ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» у добровільному порядку, тому за ним утворилась сума податкового боргу у загальному розмірі - 28085,00грн.
Крім того, відповідач подав до податкової інспекції декларацію з самостійно нарахованими сумами грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб за №9001068496 від 20.01.2014 року за 2014 рік на загальну суму - 105269,51грн. зі сплатою рівними частинами за період з січня по листопад 2014 року по 8772,46грн. та за грудень 2014 року - 8772,45грн. Так, відповідач не сплатив самостійно нарахованих сум податкових зобов'язань за наступними термінами сплати: 30.05.2014 року (8772,46грн.), 30.06.2014 року (8772,46грн.), 30.07.2014 року (8772,46грн.), 30.08.2014 року (8772,46грн.), 30.09.2014 року (8772,46грн.), з урахуванням проплати у сумі 7744,50грн. за платіжним дорученням №2629 від 09.10.2014 року, нарахованої пені у розмірі - 112,05грн., 30.10.2014 року (8772,46грн.).
У відповідності до положень п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Отже, загальна сума податкового боргу ТОВФ «Комінцентр-сервіс ЛТД» зі сплати земельного податку з юридичних осіб становить - 45002,31грн.
Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України відповідачем було сформовано та направлено на адресу відповідача податкову вимогу від 20.01.2012 року №1991 на суму - 71234,39 грн. Проте, зазначена сума податкового боргу у добровільному порядку відповідачем сплачена не була. Тому, у відповідності до положень ст.59 Податкового кодексу України додатково податкова вимога не надсилалась.
З урахуванням вищевикладеного, на час судового розгляду даної адміністративної справи загальна сума податкового боргу відповідача становить - 75356,90грн.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення даного адміністративного позову повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України податковий борг зі сплати податку на прибуток приватних підприємств у сумі - 2269,59грн. (дві тисячі двісті шістдесят дев'ять грн. 59коп.) на р/р №31116009700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 11021000.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України податковий борг зі сплати податку на додану вартість в сумі - 28085,00грн. (двадцять вісім тисяч вісімдесят п'ять грн. 00коп.) на р/р №31118029700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 14010100.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Комінцентр-сервіс ЛТД» (код ЄДРПОУ - 05246906) на користь Державного бюджету України податковий борг зі сплати земельного податку з юридичних осіб в сумі 45002,31грн. (сорок п'ять тисяч дві грн. 31коп.) на р/р №33216811700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 13050100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 12 лютого 2016 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя В.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник