ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
17 березня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/658/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Кравченко К.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2016 року по справі за поданням Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до приватного акціонерного товариства «Весело-Кутський комбінат Хлібопродуктів» про стягнення коштів за податковим боргом, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 17.02.2016 року в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовлено, подання повернуто заявнику.
03.03.2016 року на зазначену ухвалу суду Роздільнянська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області подала апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.3 ст.186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
В апеляційній скарзі апелянт не порушую питання про поновлення строку, але зазначає що копію оскарженого рішення було отримано ним 29.02.2016 року.
Разом з цим, як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.17), копію оскаржуваної ухвали було отримано апелянтом 25.02.2016 року, тобто останнім днем подання апеляційної скарги є 01.03.2016 року.
Таким чином, суддя-доповідач приходить до висновку, що апеляційна скарга подана за межами строку, визначеного ч.3 ст.186 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Разом з цим, відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 22.05.2015 року №484-VIII (який набрав чинності з 01.09.2015 року), ставка судового збору за подачу апеляційної скарги на ухвалу суду встановлюються у розмірі одної мінімальної заробітної плати, яка встановлена законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна скарга подається до суду, а саме: 1378,00 грн..
Квитанція про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду в додатках до апеляційної скарги відсутня.
Разом з апеляційною скаргою апелянт надав клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Своє клопотання про звільнення від сплати судового збору апелянт аргументує тим, що кошторисом Управління не передбачені кошти на сплату судового збору.
Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Так, слід зазначити, що згідно ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Згідно з чинною на момент подання апеляційної скарги редакцією Закону України «Про судовий збір» Державна фіскальна служба та її органи не звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічне положення закріплено і у ст.8 Законі України «Про судовий збір». Так, зокрема, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оцінивши доводи, наведені в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, суддя-доповідач вважає, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Крім того, відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Виходячи з цього, суддя-доповідач не вбачає правових підстав для звільнення апелянта від сплати судового збору.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» який вступив в силу 01 листопада 2011 року (в редакції від 03.09.2015 року, яка діяла під час подання апеляційної скарги), ставка судового збору за подачу апеляційної скарги на ухвалу суду встановлюються у розмірі одної мінімальної заробітної плати, яка встановлена законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна скарга подається до суду, а саме: 1378,00 грн..
Оскільки, апелянтом не було додано да апеляційної скарги доказів (квитанції) про сплату судового збору, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.
В зв'язку з несплатою судового збору апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду на ухвалу суду в розмірі 1378,00 грн. повинно бути перераховано або внесено на рахунок за наступними реквізитами:
Отримувач коштівУК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31212206781008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)У разі усунення вище зазначених недоліків, апелянт повинен надати до Одеського апеляційного адміністративного суду докази (оригінал квитанції) усунення недоліків до встановленого строку.
Отже, оскільки апеляційна скарга подана не в строк, передбачений ч.3 ст.186 КАС України та апелянтом не сплачено судовий збір, апеляційна скарга на підставі ч.3 та ч.4 ст.189 КАС України підлягає залишенню без руху для надання апелянту терміну для подання заяви про поновлення строку з зазначенням підстав пропуску цього строку та надання підтвердження сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Роздільнянській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для подання заяви про поновлення строку апеляційного оскарження та зазначення підстав пропуску цього строку, а також надання підтвердження сплати судового збору.
Роз'яснити апелянту, що у разі не виконання зазначених вимог, відповідно до ч.4 ст.189 КАС України у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня отримання копії ухвали апеляційного суду.
Суддя:Кравченко К.В.