Ухвала суду № 56450101, 15.03.2016, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2016
Номер справи
824/177/16-а
Номер документу
56450101
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 березня 2016 р. м. Чернівці справа № 824/177/16-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект" про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про невідповідність позову та доданих до нього матеріалів статті 106 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Частиною 4 статті 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

При цьому, частиною 2 статті 2 КАС України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Таким чином, однією із сторін в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень.

Дослідивши адміністративний позов, встановлено, що змістом позовних вимог в даному випадку є визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 22715014 від 09.07.2015 року про реєстрацію за ТОВ "Кей-Колект" права власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Каштанова №117.

Вище наведеними положеннями КАС України допускається звернення з позовом до іншої особи, яка не є суб'єктом владних повноважень лише якщо позивачем виступає сам суб'єкт владних повноважень. Тобто, спори між фізичними (юридичними) особами не є публічно-правовими та не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Натомість, відповідачем в позові вказано товариство з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект", при цьому зміст вимоги до нього, що визначена частиною 4 статті 106 КАС України позивачем не викладено.

Разом із цим, рішення, яке просить визнати протиправним та скасувати позивач, прийняте приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, в результаті виконання функцій державного реєстратора, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Окрім вказаного, ще однією вимогою, що становить зміст позову, позивачем вказано "виключити відомості з Державного реєстру з Державного реєстру прав на нерухоме майно".

При цьому, не зазначено кого стосується зміст позову в цій частині, кому вказана вимога адресована.

Вищенаведене свідчить про невідповідність змісту позовних вимог частині 4 статті 105 КАС України.

Більше того, однією з вимог до позовної заяви, визначеною частиною 3 статті 106 КАС України є те, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI, в редакції чинній на дату звернення позивача з позовом до суду).

У відповідності до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичної особою - ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (станом на день звернення позивача до суду - 551,20 грн).

Водночас, частиною 3 статті 6 КАС України передбачено: у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме: визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та виключення відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Однак, за звернення до суду з даним позовом сплачено судового збору лише за одну вимогу немайнового збору, тобто 551,20 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог ст. 106 КАС України.

Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому позивачу слід надати строк для усунення зазначених вище недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до статті 106 КАС України.

На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання даної ухвали.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Г.Г. Спіжавка