УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
04 березня 2016 року
№ 876/12094/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга В.П., перевіривши апеляційну скаргу Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.11.2015р. у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрій" до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, –
ВСТАНОВИВ:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.11.2015р. задоволено повністю адміністративний позов. Не погодившись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2015 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано термін для усунення виявлених недоліків.
Апелянту необхідно було усунути виявлені недоліки шляхом направлення на адресу Львівського апеляційного адміністративну суду оригіналу документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 66792,27 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, апелянт копію ухвали судді від 16.12.2015 року про залишення апеляційної скарги без руху отримав 01.02.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Кременецької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області, в якому апелянт просить суд відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.11.2015 року до прийняття судового рішення по справі у зв'язку із відсутністю коштів на сплату судового збору.
Розглянувши означене клопотання суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до пункту 2 прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Аналогічна правова позиція неодноразово була викладена в рішеннях Верховного Суду України, зокрема у адміністративних справах № 826/8396/15 та 2а-3723/10/1670.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Таким чином, станом на 04.03.2016 року апелянт недоліки апеляційної скарги не усунув.
Згідно норми ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України суддя повертає апеляційну скаргу якщо апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги яку було залишено без руху.
Враховуючи ту обставину, що виявлені недоліки ухвалою про залишення апеляційної скарги без руху від 16.12.2015 року апелянт не усунув, суддя приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід повернути останньому.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Тернопільській області про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.11.2015р. у справі № 819/3189/15 за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрій" до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали разом з доданими матеріалами направити особі яка подавала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Сапіга В.П.