Постанова № 56362174, 01.03.2016, Голованівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
01.03.2016
Номер справи
386/1288/15-а
Номер документу
56362174
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 386/1288/15-а

Провадження № 2-а/386/1/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2016 року смт. Голованівськ

Голованівський районний суд Кіровоградської області

В складі головуючого судді Бутенко О. Ф.

секретаря судового засідання - Ю.Ю. Фенюшиної

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі Кіровоградської області про визнання дій у відмові зарахування стажу та нарахування і виплати грошової допомоги при виході на пенсію за вислугою років протиправними та про зобов»язання зарахування стажу , нарахування і виплати грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»

в с т а н о в и в :

Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом і в обґрунтування своїх вимог зазначила , що 09 вересня 2015 року досягла пенсійного віку . 10 вересня подала документи до Управління пенсійного Фонду України в Голованівському районі для призначення пенсії за вислугою років так як має педагогічний стаж 39 років 1 місяць і 29 днів .

Їй призначено пенсію за вислугою років в розмірі 28 53 грн 04 коп, але відмовлено в зарахуванні стажу , що дає право на призначення пенсії за вислугою років , роботу на посаді викладача та концертмейстера позашкільної освіти з 01.12.2008 року по день призначення пенсії та у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії .

Свою відмову УПФ України в Голованівському районі мотивує тим, що посада викладача , який працює в позашкільних навчальних закладах , в «Переліку закладів і установ освіти , охорони здоров»я та соціального захисту і посад , робота на яких дає право на пенсію за вислугою років», затвердженого Постановою КМУ № 909 від 04.11.1993 року ( з відповідними змінами) не передбачена , тому в стаж для призначення пенсії за вислугою років зарахована її робота за спеціальністю до 01.12.2008 року .

Таким чином , її спеціальний стаж роботи складає 31 рік 4 місяці 21 день , що не дає їй права на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій .

Позивач вважає вказані дії відповідача протиправними , оскільки право на пенсію за вислугою років мають працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років .

Згідно Постанови КМУ № 963 від 14.06.2000 року «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» до педагогічних працівників віднесені викладачі всіх спеціальностей та концертмейстери , тобто і вона , як викладач дитячої школи мистецтв ( музичної школи) , концертмейстер є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу і має право на пенсію за вислугою років , її педагогічний стаж складає 39 років 1 місяць 29 днів .

Належність школи мистецтв до позашкільних закладів освіти передбачено Законом України «Про освіту» , Законом України «Про позашкільну освіту» , Постановами КМУ № 909 від 04.11.1993 року , № 433 від 06.05.2001 року .

Таким чином , за наявності педагогічного стажу - 39 років 1 місяць 29 днів вона , відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» , Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п. 5 «Порядку» № 191 має право на грошову допомогу , яка надається особам , починаючи з 01.10.2011 року, яким призначається пенсія за віком та які на день досягнення пенсійного віку працювали на посадах , робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «Є» - «ж» ст.. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж ( для чоловіків - 35 років , для жінок - 30 років ) на таких посадах , а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію .

Просить позов задовольнити .

Визнати дії УПФ України в Голованівському районі по відмові зарахування стажу як працівнику освіти та нарахування і виплати грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» протиправними.

Зобов»язати відповідача зарахувати до спеціального стажу , який дає право на отримання пенсії за вислугою років її роботу на посаді викладача і концертмейстера Голованівської районної дитячої школи мистецтв з 01 грудня 2008 року , зарахувати до загального стажу період догляду за дитиною та здійснити виплату грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцевих положень « Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги уточнила і конкретизувала , в зв»язку з тим , що відповідач в добровільному порядку зарахував в стаж її роботи період догляду за дитиною і спір відсутній в цій частині позов не підтримала. В іншій частині , тобто щодо визнання дій відповідача протиправними та щодо виплати їй грошової допомоги при виході на пенсію відповідно до п. 7-1, розділу ХУ «Прикінцевих положень « Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» позов підтримала.

Позовні вимоги в частині зарахування в стаж її роботи , що дає право на пенсію за вимогою років роботу та посаду концертмейстера та викладача по класу баяна конкретизувала , просить зарахувати в стаж її роботи не лише роботу концертмейстера та викладача по класу баяна з 01.12.2008 року по день звернення за нарахуванням пенсії , а також роботу на посаді директора Голованівської дитячої школи мистецтв з 01.08.2000 року по 01.12.2008 року і суду пояснила , що вона після закінчення музичної школи з 13.11.1995 року по 01.08.2000 року працювала на посаді муз керівника дитячих садків в смт. Побузьке та смт. Голованівськ .

В 1982 році вона закінчила навчання в Уманському педагогічному училищі за спеціальністю «дошкільне виховання» , їй присвоєно кваліфікацію вихователя дитячого садка.

В 1992 році вона закінчила навчання в Кіровоградському державному педагогічному інституті за спеціальністю «музика», отримала кваліфікацію вчителя музики та співів.

З 01.08.2000 року по даний час працює в Дитячій школі мистецтв , до 01.08.2000 року по 01.12.2008 року на посаді директора , з 01.12.2008 року по даний час на посаді викладача по класу баяна та концертмейстера дитячої школи мистецтв .

Школи мистецтв відносяться до позашкільних закладів освіти , а їх працівники є педагогічними працівниками системи позашкільних навчальних закладів , тобто вона , як педагогічний працівник , посада якого передбачена «Переліком посад» , затвердженим Постановою КМУ № 963 від 14.06.2000 року та № 433 від 06.05.2001 року , має право на пенсію за вислугою років та на виплату грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій , спеціальний стаж її роботи - 39 років 1 місяць 29 днів .

Просить позов задовольнити , стягнути на її користь витрати по оплаті судового збору .

Представник позивача ОСОБА_2 вимоги позивача ОСОБА_1 підтримав і пояснив ,що позивачу не зарахували в стаж , що дає право на призначення пенсії за вислугою років , роботу на посаді директора дитячої школи мистецтв та викладача і концертмейстера школи мистецтв лише з тих підстав , що школа мистецтв підпорядкована іншому відомству - не Міністерству освіти , а Міністерству культури.

З цих підстав ОСОБА_1 не виплатили грошову допомогу в розмірі 10 її місячних пенсій .

Вважає вказані дії відповідача протиправними , оскільки не важливо як називалась посада позивача , важливо які саме функції виконувала особа . ОСОБА_1 майже 40 років працювала на посадах музичного керівника дитячих садків, директора , викладача та концертмейстера дитячої школи мистецтв, які відносяться до позашкільних навчальних закладів , тому має право як на пенсію за вислугою років так і на виплату 10 місячних пенсій на день призначення .

Вимоги позивача ОСОБА_1 повністю підтверджуються листом Міністерства соціального захисту населення України від 01.02.1995 р № 01-3/133-02-2 в якому зазначено , що за клопотанням Міністерства соціального захисту населення України Кабінет Міністрів України погодився поширити на викладачів музичних , художніх , хорових , хореографічних шкіл , шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання порядок призначення пенсій за вислугу років , передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р № 909 без внесення змін до неї , Законом України «Про освіту», Законом України «Про позашкільну освіту».

Аналогічна позиція викладена і в Постановах Вищого Адміністративного Суду України від 20.03.2014 року по аналогічній справі № К /800/60858 /13 так в Постанові Вищого Адміністративного Суду України від 18.06.2015 року по справі № К /800/16591/15 , тому просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представники відповідача - управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі позов не визнали з підстав , зазначених в наданих суду запереченнях і пояснили , що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФ з 10.09.2015 року і отримує пенсію за віком в розмірі 2942 грн 12 коп . Загальний стаж її роботи 39 років 4 місяці і 24 дні.

На момент досягнення пенсійного віку позивач працювала викладачем та концертмейстером Голованівської дитячої школи мистецтв відділу культури і туризму.

В «Переліку» закладів і установ освіти , охорони здоров»я та соціального захисту і посад , робота на яких дає право на пенсію за вислугою років , передбачені лише заклади освіти , охорони здоров»я, соціального захисту, закладів культури в даному переліку немає.

Дитяча школа мистецтв не підпадає під «Перелік» як позашкільний навчальний заклад , але і в позашкільних навчальних закладах посади викладачів та концертмейстерів не передбачені.

Оскільки робота позивача на посадах директора школи мистецтв, концертмейстера та викладача не передбачена «Переліком» , затвердженим Постановою КМУ № 909 від 04.11.1993 року , вона не має права на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі її десяти місячних пенсій станом на день призначення , тому дії відповідача є законними.

Просять позов залишити без задоволення , а дії УПФ України в Голованівському районі визнати такими , що не суперечать чинному законодавству .

Суд , заслухавши позивача , представника позивача , представників відповідача , повно і всебічно з»ясувавши всі обставини справи , на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення , дослідивши та об»єктивно оцінивши докази , які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті , вивчивши законодавство , що регулює спірні правовідносини , приходить до висновку , що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав:

Відповідно до ст. 2 ч. 3 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.

Судом встановлено , що позивач ОСОБА_1 з 13.11.1975 року по день звернення за призначенням пенсії , тобто до 09.09.2015 року працювала на посадах музичного керівника в дитячих садках , директора дитячої школи мистецтв , викладача по класу баяна та концертмейстера дитячої школи мистецтв , вважала , що її педагогічний стаж складає 39 років 1 місяць і 29 днів , тому вона має право на пенсію на вислугою років та на одержання грошової допомоги в розмірі 10 років її місячних пенсій на день призначення .

10.09.2015 року позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення їй пенсії на вказаних підставах , але відповідач , не оспорюючи педагогічний стаж позивача на посадах музичного керівника дитячих садків з 13.11.1975 року по 31.07.2000 року , відмовив ОСОБА_1 в виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на момент її призначення , зазначив що її робота на посадах директора дитячої школи мистецтв , викладача та концертмейстера дитячої школи мистецтв не дає їй права на виплату грошової допомоги так як зазначені посади не передбачені «Переліком закладів і установ освіти охорони здоров»я та соціального захисту і посад , робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» , затвердженого Постановою КМУ від 04.11.1993 року № 909.

В судовому засіданні представники відповідача доповнили , що підставою для вказаної відмови є також те , що дитячі школи мистецтв підпорядковані Міністерству культури , а не Міністерству освіти .

Відповідно до ч. 1,3 ст. 12 Закону України «Про позашкільну освіту» від 22 червня 2000 року№ 1841-Ш (далі - Закон України № 1841), позашкільні учбові заклади за своїми організаційно-правовими формами можуть бути державної, комунальної або приватної форми власності. Позашкільні навчальні заклади можуть функціонувати у формі, зокрема, шкіл мистецтв.

Згідно ч.4 ст.21 Закону України №1841, права, обов'язки та соціальні гарантії для педагогічних працівників позашкільного навчального закладу визначаються Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Згідно п. "є" ст. 55 Закону "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон України № 1788) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення незалежно від віку при наявності спеціального стажу роботи від 25 до ЗО років за «Переліком», що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України № 1788, пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963 "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" визначено, що посада викладача школи мистецтва включена до переліку посад педагогічних працівників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1436, затверджений перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Переліком дійсно не передбачена посада викладача школи мистецтв.

Згідно Переліку закладів та установ освіти, охорони здоров'я і соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909, зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах, військових загальноосвітніх навчальних закладах, музичних і художніх школах передбачені посади: учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

На думку суду, при вирішенні даного спору слід виходити не з формальної різниці між словами «педагог», «вчитель», «викладач», а з їх семантичного ( смислового) змісту та з урахуванням складових професії, яку вони визначать. Так, серед загальновживаних семантичних ( смислових) тлумачень зазначених слів педагог - це особа, яка веде викладацьку й виховну роботу або розробляє проблеми педагогіки; учитель (вчитель) - особа, яка навчає, викладає який-небудь навчальний предмет у школі; викладач - той, хто читає лекції, веде уроки в учбових закладах.

Отже, смисловий зміст визначень «педагог», «вчитель», «викладач» є тотожними між собою. Відповідно особи, що обіймають зазначені посади, фактично здійснюють аналогічні професійні функції.

Аналіз наведених норм в сукупності та визначення понять «педагог», «вчитель», «викладач» дають підстави стверджувати, що в даному випадку формальний підхід до різниці в зазначенні посади позивачки в трудовій книжці та посад, що передбачені «Переліком закладів та установ освіти, охорони здоров'я і соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», не може позбавляти особу права на отримання одноразової грошової допомоги в сумі 10 місячних розмірів пенсії.

Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства соціального захисту населення України розповсюджений на викладачів музичних, мистецьких, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших порядок призначення пенсій за вислугою років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 без внесення змін в зазначену постанову, що підтверджується листом заступника Міністра соціального захисту населення України від 01 лютого 1995 року № 01-3/133-02-2 на адресу обласних управлінь соціального забезпечення на місцях.

Доручення Кабінету Міністрів України від 6 січня 1995 року № 397/21 не втратило чинності на сьогоднішній день та надає позивачу право на призначення пенсії за вислугою років, як працівнику освіти та виплаті грошової допомоги при виході на пенсію. Відсутність посади викладача школи мистецтв в постанові Кабінету Міністрів України № 909 при наявності цієї посади в дорученні Кабінету Міністрів України № 397/21 від 6 січня 1995 року не може бути підставою для відмови у виплаті зазначеної грошової допомоги.

Виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, яким є зазначена вище постанова Кабінету Міністрів України № 909, у спірних правовідносинах застосуванню підлягають ст.21 Закону України №1841, яка регулює умови призначення пенсії за вислугою років.

Згідно п.6 Переліку типових позашкільних учбових закладів, затвердженого постановою КМУ від 6 травня 2001 року № 433 і Положення про позашкільний навчальний заклад передбачені початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші).

Згідно ч.І ст.39 Закону України "Про освіту" до позашкільних учбових закладів належать зокрема, школи мистецтв.

Таким чином, роботу позивача на посаді директора , викладача дитячої школи мистецтв та концертмейстера в період з 01.08.2000 року по день звернення за призначенням пенсії необхідно зарахувати до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугою років, як працівнику освіти.

Відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Позивач ОСОБА_1 на день звернення за призначенням пенсії працювала на посаді, що відносяться до працівників освіти і до цього будь-яку пенсію не отримувала . Оскільки спеціальний стаж її роботи складає більше 39 років , вона має право на отримання грошової допомоги , яка не підлягає оподаткуванню , в розмірі її десяти місячних пенсій станом на день її призначення .

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, який передбачає, що виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

Згідно ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.89 вказаного Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об"єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача , якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Представники відповідача в судовому засіданні не спростували доводів позивача , не надали доказів правомірності своїх дій , не обґрунтували дії відповідача щодо відмови позивачу в зарахуванні їй спеціального стажу та виплати вказаної грошової допомоги , тому дії відповідача суд вважає протиправними , такими , що суперечать вимогам чинного законодавства , тобто позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі .

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з відповідача .

Керуючись ст..ст. 2,6,9,10,11, 17,18,71,92,94, 99,159-163 Кодексу адміністративного судочинства України , Законом України «Про освіту» , Законом України « Про позашкільну освіту», Законом України « Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» , Постановами КМУ № 909 від 04.11.1993 р, № 433 від 06.05.2001 року , № 963 від 14.06.2000 року , листом Міністерства соціального захисту населення України від 01.02.1995 року № 01-3/133-02-2 , Постановою КМУ № 1436 від 26.09.2002 року , дорученням КМУ № 397/21 від 06.01.1995 року , Постановою КМУ « 1191 від 23.11.2011 року , суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі Кіровоградської області про визнання дій у відмові зарахування стажу та нарахування і виплату грошової допомоги при виході на пенсію за вислугою років протиправними та про зобов»язання зарахування стажу, нарахування і виплати грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» задовольнити .

Визнати дії управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі Кіровоградської області щодо відмови в зарахуванні стажу ОСОБА_1 , як працівнику освіти та нарахуванні і виплаті їй грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» протиправними .

Зобов»язати управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі Кіровоградської області зарахувати до спеціального стажу , який дає право на отримання пенсії за вислугу років роботу ОСОБА_1 на посаді викладача і концертмейстера Голованівської районної дитячої школи мистецтв з 01.грудня 2008 року до з дня звернення за призначенням пенсії та здійснити виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у розмірі відповідно до п. 7-1 розділу ХУ «Прикінцевих положеннь» Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» .

Стягнути з управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі Кіровоградської області , код ЄДРПОУ 20650027 , адреса: смт. Голованівськ , вул.. Леніна 48 Кіровоградської області на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешканки АДРЕСА_1 судові витрати в розмірі 974 ( дев»ятсот сімдесят чотири ) грн 40 коп .

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Голованівський районний суд Кіровоградської області протягом 10 (десяти) днів з дня її проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини постанови в такий же строк з дня складання повної постанови .

Якщо суб»єкта владних повноважень у випадку та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України , було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді , то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб»єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду .

Повна постанова складена 09.03.2016 року .

Суддя: Бутенко О. Ф.