УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "10" березня 2016 р. Справа № 906/526/14
За заявою Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка, Малинський район, Житомирська область)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
від кредиторів: не з'явились
від боржника: ОСОБА_1 - ліквідатор
В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське" в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
10.03.2016 до суду від ліквідатора боржника надійшли проміжні звіти, з підтверджуючими документами.
Також, цього ж числа, від ліквідатора ОСОБА_1 надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника.
Представники кредиторів в засідання суду не з'явились.
В судовому засіданні розглядались проміжні звіти ліквідатора за січень та березень 2016, з доданими до них документами.
Ліквідатор боржника в засіданні суду повідомила про вчинені нею дії в ході ліквідаційної процедури, разом з тим, вимоги ухвали суду від 14.01.2016 виконала частково.
В судовому засіданні розглядалось клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури боржника.
Господарський суд розглянувши вищезазначене клопотання, прийшов до висновку його задовольнити та продовжити строк ліквідаційної процедури на один місяць, тобто з 10.03.2016 по 10.04.2016 включно, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону про банкрутство ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно ч. 6 ст. 45 Закону про банкрутство, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.
Відповідно до ст. 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Постановою господарського суду від 10.06.2014, зокрема, визнано банкрутом Селянське (фермерське) господарство "Владівське", відкрито ліквідаційну процедуру Селянського (фермерського) господарства "Владівське" строком на 12 місяців до 10.06.2015р. включно.
Як свідчать матеріали справи, ухвалами суду неодноразово продовжувався строк ліквідаційної процедури банкрута Селянського (фермерського) господарства "Владівське" та строк повноважень ліквідатора Селянського (фермерського) господарства "Владівське" ОСОБА_1, з підстав зазначених в ухвалах суду.
Разом з тим, станом на день розгляду справи строк ліквідаційної процедури закінчується, проте ліквідація банкрута не завершена.
З матеріалів справи, вбачається, що ліквідатором на виконання вимог суду проведено роботу з ліквідаційної процедури банкрута, а саме: вживаються дії зі стягнення дебіторської заборгованості, а також, дії пов'язані із сільськогосподарською технікою, зареєстрованою за боржником.
Таким чином, вказані обставини свідчать про незавершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин, у переважній більшості незалежних від нього, а саме - проведення роботи по формуванню ліквідаційної маси, структурною величиною, кількістю і складом майна підприємства банкрута, та неможливість завершення ліквідації банкрута у визначений Законом строк взагалі.
Враховуючи, що на цей час строк ліквідаційної процедури фактично закінчується, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити і продовжити строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора на один місяць, зобов'язавши останнього забезпечити завершення ліквідації банкрута до закінчення строку ліквідаційної процедури.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Закону про банкрутство, зокрема ст. ст. 37, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна, і яка закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, включеного до ліквідаційної маси, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст. 77,86 ГПК України, ст.ст. 40-48, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання ліквідатора про продовження ліквідаційної процедури Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка, Малинський район, Житомирська область).
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка, Малинський район, Житомирська область) на один місяць з 10.03.2016 по 10.04.2016 включно.
3. Продовжити строк повноважень ліквідатора Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка, Малинський район, Житомирська область) ОСОБА_1 на один місяць з 10.03.2016 по 10.04.2016 включно.
4. Проміжні звіти ліквідатора взяти до відома.
5. Відкласти розгляд справи.
6. Призначити наступне засідання суду на "14" квітня 2016 р. о 11:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. 407.
7. Ліквідатору ОСОБА_1:
- надати проміжний звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури, станом на день судового розгляду справи погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника; відповідний протокол засідання комітету кредиторів надати суду;
- надати докази закриття рахунків банкрута в банківських установах;
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника, а також, докази стягнення такої заборгованості, станом на день судового розгляду справи;
- надати докази встановлення наявності активів боржника шляхом надіслання відповідного запиту до Державної митної служби України або її територіального представництва;
- надати довідку інспекції Держсільгосптехніки щодо наявності/відсутності зареєстрованої за боржником сільськогосподарської техніки, станом на день судового розгляду справи;
- надати інформацію про рух коштів на розрахунковому рахунку боржника, з дати порушення провадження у справі по день судового розгляду справи;
- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу, тощо).
Повідомити кредиторів боржника про можливість розгляду на наступному засіданні суду остаточного звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника.
В судове засідання викликати ліквідатора ОСОБА_1 та уповноважених представників кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили у встановленому чинним законодавством порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами.
Суддя Костриця О.О.
1- у справу
2 - ліквідатору ОСОБА_1 ( 03062, АДРЕСА_1) рек. з повід.
3-УПФУ в Малинському районі
4- Малинській ОДПІ