Справа №2-а-435-2008 p.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 грудня 2008 року Артемівський міськрайонний суд в складі: головуючого судді - Кушнарьової В.А.
при секретарі Черкай С. М.
У присутності ОСОБА_1 у присутності представника відповідача за дорученням ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Артемівську; адмінісгративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту -населення Артемівської міської ради Донецької області про визнання незаконною відмову у виплаті недоотриманої державної допомоги сім'ї з дітьми.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради Донецької області про визнання незаконною відмову у виплаті недоотриманої державної допомоги сім'ї з дітьми. В судовому засіданні позивачка пояснила, що вона мати двох дней. 18.04.2005р. вона народила доньку ОСОБА_3, а 06.05.2007р.народила сина ОСОБА_4.
З 21.02.2005р. вона перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради, як одержувач державної допомоги сім'ям з дітьми.
Згідно Закону України від 21 листопада 1992р. № 2811-Х 11 « Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі Закон № 2811-Х] 1) вона має право на державну допомогу ( ст. 1) , розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років ( ст. 15) Згідно Закону України від 19.12.2006р.№ 489-У із змінами внесеними Законом від 15.03.2007р. № 749-У « Про державний бюджет на 2007р. » прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлено: 1)з 1.01.2007р.-434грн.; 2).з 1.04.2007р.-463грн.; 3)з 1.10.2007р.-470грн.( ст. 62),
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90грн. для не застрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку визначеному KM України. ( абз.3 ч.2 ст. 56)
У 2007р.державну допомогу на доньку ОСОБА_3 у січні та лютому місяці вона отримала по 99грн. У березні та квітні 2007р.вона отримала по 104, 49грн., у травні та червні 2007р. на доньку ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 вона отримала по 104, 49грн., у липні отримала 194, 03грн., у серпні - 211, 59грн., у вересні та жовтні отримала по 214, 47грн., у листопаді-220, 43грн., у грудні отримала 226, 53грн., а всього 1897, 48грн.
Як з'ясувалося пізніше державна допомога у 2007р. виплачувалася її не в тому розмірі яким він (розмір) встановлений Законами України.
Так , абзацом 3 ч.2 ст. 5б Закону України від 19.12.2006р. № 489-У « Про державний бюджет на 2007р. »( далі Закон № 489 -VJ встановлено , що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб , та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90грн. для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб , для застрахованих осіб, у порядку визначеному KM України.
Це положення абзацу третього частини другої статті 56 втратило чинність на підставі рішення Конституційного суду № 6-рп/2007 від 09.07.2007р.
Таким чином Закон України № 489- V / були встановлені нові підстави і умови надання державної допомоги сім'ям з дітьми ніж ті які встановлені в Законі України № 2811-ХП. Розмір допомоги був значно меншим ніж розміру встановл еного ст. 15 Закону України № 2811 -X11 -1992р. та ст. 62 Закону України № 489-У - 2006р.
Після визнання абзацу 3 ч.2 ст. 56 Закону № 489-V таким , що не відповідає Конституції України ( є неконституційним ) відповідач повинен був керуватися Законом України № 2811-ХП « Про державну допомогу сім'ям з дітьми » , яким встановлено , що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановлено законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років ( ст. 15 ) та ст. 62 Закону № 489-У, яким прожитковий мінімум на 2007р. встановлено з 01.01.2007р.-434грн.; з 01.04.2007р.-463грн.;з 1.10.2007р.-470грн., бо інших законодавчих актів регулюючих ці відносини на той час не було.
Відповідач з липня 2007р.повинен був виплачувати позивачки на доньку ОСОБА_3 та на сина ОСОБА_4 по 463грн.на місяць та з 1.10.2007р.по 470 гр. на місяць . Всього з липня по грудень 2007р.включно відповідач повинен був беззаперечно виплатити позивачки державну допомогу на дітей у сумі 5598грн., бо з липня по грудень ці відносини регулювали Закони № 2811-ХП від 21.11.199р.( ст. 15 ), № 2017-111 від 5.102000р.( ст. ст1, 17), № 489-У від 19.12.2006р.( ст. 62).
Що стосується періоду виплати допомоги з 01.01.2007р.по 30.06.2007р. то вона вважає , що відповідач також повинен був виплатити її на доньку ОСОБА_3 з 01.01.2007р.по 31.03.2007р.-434грн., за квітень 2007р.- 463р., аз травня 2007р.по 30.06.2007р.на доньку ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 повинен виплати по 463грн., а всього 2691грн.
Державну допомогу на дітей за 2007р. вона повинна була отримати у розмірі 8289грн., а фактично отримала 1897, 48грн., недоотримала 6391, 52грн. До такого висновку вона приходе з таких підстав.
У своєму рішенні від 9.07.2007р.№ 6-рп/2007 Конституційний суд в ч.2 Резолютивної частини вказав, що положення ... абзацу третього частини другої ст. 56 ....Закону України « Про державний бюджет України на 2007р.», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
В ч.5 сказано , що Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами , які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.
В ч.б записано, що Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України.
Надання пільг , компенсацій і гарантій - є складовою конституційного права громадян на соціальний захист і достатній рівень життя кожного. Життєвий рівень громадян не може бути нижчим від встановленого законом прожиткового мінімуму. ( ст. ст. 46, 48 Конституції)
Закони України приймаються виключно на основі Конституції України і повинні відповідати їй. ( ст. 8 Конституції).
Статтями 1 та 2 Бюджетного кодексу України ( далі БК України ) визначено предмет регулювання відносин та поняття Закону про Державний бюджет, який затверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду.
Питання складення, розгляду, затвердження, звіту та контролю за використанням Державного бюджету України
регламентовані положеннями ст. 95, 96, 97, 98 Конституції України та БК України.
Вимоги щодо змісту закону про державний бюджет України містяться в ч.2 ст. 95 Конституції України , положення
якої конкретизовано у ст. 38 БК України. Встановлений цими законами перелік правовідносин, які регулюються законом про
державний бюджет України , є вичерпним і тому цим законом не можуть вноситися зміни до іниїйх законів України. ( ст. 27
БКУкраїни).
Законодавство України про соціальне забезпечення складається не тільки з закону про Державний бюджет на 2007 рік, а й Конституції України, Європейського кодексу соціального забезпечення (Страсбург , 16 квітня 1964р.) , Концепції соціального забезпечення населення України , схваленої Постановою ВР України від 21.12, 1993р № 3758-Х11, Законом України від 21 листопада України №2811-Х 11 « Про державну допомогу сім*ям з дітьми», Законом України від 5.10.2000р. № 2017-111 « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», який визначає правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів , спрямований на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій.
Цим законом (№ 2017-111) визначено терміни та поняття « державні соціальні гарантії «, « прожитковий мінімум » та інші. ( ст. 1). До числа чотирьох основних державних соціальних гарантій включено « розміри державної соціальної допомоги та інших соціальних виплат ». Визначено , що державні соціальні гарантії, які є основним джерелом існування , не можуть бути нижчими від прожиткового мінімуму, встановленого законом. ( ст. 17).
У ч.4 п.4 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України однозначно вказано , що Законом про Державний бюджет України не можуть вноситися зміни , зупинятися дія чинних законів України , а також встановлюватися інше правове регулювання відносин, що є предметом інших Законів України.
Таким чином аналіз перерахованих Законів України дає підстави стверджувати позивачки , що відповідач повинен був керуватися виключно діючими Законами України регулюючими державну допомогу сім'ям з дітьми та за 2007р.повинен був сплатити її державну допомогу на доньку ОСОБА_3 та на сина ОСОБА_4 всього 8289 гри., сплатив тільки 1897, 48грн., не сплачено 6392, 52грн.( борг відповідача).
На підставі викладено та ст. ст. 22, ч.3 ст. 46, 48, 55, 58, ч.2 ст. 102 Конституції України , ст. 15 Закону України від 21.11.1992р. № 2811-XII, Про державну допомогу сім'ям з дітьми », діючого в період 2007р., ст. 17 Закону України від 5.10.2000р. № 2017-111 « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії », Рішенням Конституційного суду України від 9лиспня 2007р. № б-рп/2007, керуючись ст. 18 ч.3 КАС України, позивачка просить стягнути з відповідача не нараховану її і не сплачену державну допомогу сім'ї з дітьми у сумі 6392, 52грн. Стягнути з відповідача сплачено нею державне мито у розмірі 64грн.та 30грн. сплачених за інформаційно технічне забезпечення розгляду справи у суді. Представник відповідача за дорученням заперечує проти позову і пояснює, що 6 листопада 2008 р. на їхню адресу надійшла позовна заява від ОСОБА_5 про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради недоотриманих сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного за період з 01.01.2007 по 31.12.2007 рік у сумі 6392.52грн. Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради заперечує проти позовних вимог позивача в повному обсязі з наступних підстав: Позивач отримував грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_6 06.05.2007 р.н.) в розмірі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України ОСОБА_2 питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми» від 11.01.2007 № 13, у порядку встановленому постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» від 27.12.2001 № 1751.
На підставі ст. 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 № 489-У було зупинено дію ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям і» від 21.11.1992 № 28Г1-ХІ (надалі ЗУ № 2811 -XI), в якій встановлювалась допомога по догляду за дитиною до 3-х років ( не застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування особам), у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» була встановлена допомога по догляду за дитиною до 3-х років у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше , 90 грн. (для незастрахованих осіб).
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (ЗУ № 2811 -XI ) здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. В ч. 2, ст. 95 Конституції України передбачено, що виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Згідно п. 5, ч. 1, ст. 4 Бюджетного Кодексу України до нормативно-правових актів, які регулюють бюджетні відносини в Україні належать нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, які прийняті на підставі та на виконання Бюджетного кодексу та інших законів України. Частиною другою ст. 4 Бюджетного кодексу України встановлено, що при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів
застосовуються лише з частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього кодексу та Закону України «Про державний бюджет України».
Крім того за обсягами наданих прав управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, який у своїй діяльності підпорядковуються головному розпоряднику та діяльність якого координується через нього. Згідно з ч.4, ст. 22 Бюджетного кодексу, головний розпорядник бюджетних коштів отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження^, ' законі про Державний бюджет України, доводить у встановленому порядку до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня відомості обсяги асигнувань, забезпечує управління бюджетними асигнуваннями. Затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.
Згідно ч.2, ст. 51 Бюджетного кодексу, відповідно до затвердженого бюджетного розпису упорядників коштів Державного бюджету України одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Затвердження, а також коригування протягом бюджетного року кошторисів бюджетних установ здійснюється розпорядниками коштів відповідно до затвердженого бюджетного розпису Державного бюджету. Кошторис є основним плановим документом бюджетної установи, який надає повноваження щодо здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на бюджетний період відповідно до бюджетних призначень.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та проводять видатки тільки в межах
бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (ч.5 ст. 51 Бюджетного кодексу. Виходячи з існуючих
фінансових можливостей, держава гарантує виплату зазначеної вимоги в розмірі встановленому в
постанові Кабінету Міністрів України «ОСОБА_2 питання значення і виплати допомогам сім"ям з дітьми» №
13 від 11.01.2007 р. (зі змінами від 1.07.2007).
До того ж Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007 по справі 29/2007 визнані неконституційними деякі положення статей ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від
19.12.2006 № 489-V, щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до 3-х років і не внесені відповідні
зміни до законодавства.
Тому виплати, передбачені Законом України № 2811 -XI, які базуються на розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, виплачувались в розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 13 від 11.01.2007 р.
В зазначеній постанові допомога по догляду за дитиною до 3-х років призначається у розмірі, дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менш 90 грн. (для незастрахованих осіб). Державним бюджетом України на 2008 рік ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми викладена в такій редакції «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень».
Таким чином, фінансування витрат, пов'язаних з виплатою допомоги, здійснювались із розрахунку розміру сум, визначених постановою Кабінету Міністрів України №13.
Згідно цього встановленого розміру ОСОБА_5 було перераховано зазначену допомогу за період з
01.01.2007 по 31.12.2007. Відповідно до ст. 99 КАСУ адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду встановлюється річний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. ОСОБА_5 на момент виплати допомоги дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав чи інтересів. Відповідно до ст. 100 КАСУ порушення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Тому пропуск такого строку є підставою для відмови в задоволенні позову.
З огляду на те, що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється з КЕКВ 1314 «виплата пенсій та допомог», КФК 090303 «Державна соціальна допомога по догляду за дитиною до 3-х років» р/р35418017001062, в ГУ ДК у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25953178, за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам, виконуючи рішення суду виникає загроза невиконання поточних зобов'язань та утворення заборгованості з цих виплат перед іншими отримувачами допомоги. Враховуючи вище викладене, керуючись ст. 95 Конституції України:
ст. ст. 49, 51, 56, 59, 88, 99, 100 КАС України; постановою Кабінету Міністрів України «ОСОБА_2 питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми» від 11.01.2007 №13; ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 № 2240-111, постановою Кабінету Міністрів України «Питання виплати застрахованим особам допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 16.01.2007 № 32; рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 № 6-рп/2007; п.5 ч.1, ст. 4. ч.2 ст. 4, ч.4 ст. 22, ч.2 ч.5 ст. 5! Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 №2542-111, представник відповідача просить відмовити ОСОБА_5 у позові до управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради про стягнення сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею «трирічного віку за період з 01.01.2007 по 31.12.2007 рік у сумі 6392.52 грн.
Звільнити УПСЗН від сплати судових витрат відповідно до п.7, ч.1, ст. 4 декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» (Органи соціального забезпечення звільняються від сплати державного мита за позовом про стягнення неправильно виплаченої допомоги).
Заслухавши позивачку, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є мати двох дітей. 18.04.2005р. вона народила доньку ОСОБА_3. а 06.05.2007р.народила сина ОСОБА_4.
З 21.02.2005р. вона перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради, як одержувач державної допомоги сім'ям з дітьми.
Згідно Закону України від 21 листопада 1992р. № 2811 -X 11 « Про державну допомогу сім'ям з дітьми »(далі Закон № 2811-Х11) вона має право на державну допомогу ( ст. 1) , розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років ( ст. 15)
Згідно Закону України від 19.12.2006р.№ 489-У із змінами внесеними Законом від 15.03.2007р. № 749-У « Про державний бюджет на 2007р.» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлено:
1) з 1.01.2007р.- 434грн.; 2).з 1.04.2007р.-463грн.; 3) з 1.10.2007р.- 470грн.( ст. 62 ), Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сімї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців , але не менше 90грн. для не застрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку визначеному KM України. (абз.3 ч.2 ст. 56) У 2007р.державну допомогу на доньку ОСОБА_3 у січні та лютому місяці вона отримала по 99грн. У березні та квітні 2007р.вона отримала по 104, 49грн., у травні та червні 2007р. на доньку ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 вона отримала по 104, 49грн., у липні отримала 194, 03грн, у серпні 211, 59 грн., у вересні та жовтні отримала по 214, 47 грн., у листопаді 2, 20, 43грн., у грудні отримала 1897 грн. Позивачка вважає, що з 01.01.2007р.по 30.06.2007р. , що відповідач повний' був виплатити її на доньку ОСОБА_3 з 01.01.2007р.по 31.03.2007р.- 434грн., за квітень 2007р.- 463р., а з травня 2007р, по 3.0.06.2007р.на доньку ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 повинен виплати по 463грн., а всього 2691 грн.
Державну допомогу на дітей за 2007р. вона повинна була отримати у розмірі; 8289грн., а фактично отримала 1897, 48грн., недоотримала 6391, 52грн. і просить їх стягнути з відповідача.
Суд вважає за необхідне стягнути з відповідача 4316, 48грн.- а саме з 1 липня 2007 р. по грудень 2007р. і загальна сума за цей термін на одну дитину складає 5598 грн. Проте, за цей період нею було отримано на двох дітей -1281, 49грн. Зважаючи на вищенаведене, на двох дітей відповідного віку за вказаний термін необхідно стягнути з відповідача 4316, 48 грн. (5598грн. -1281, 49грн.) в цій частині згідно ст. ст. 22, ч.3 ст. 46, 48, 55, 58, ч.2 ст. 102 Конституції України , ст. 15 Закону України від 21.11.1992р. № 2811-Х11, Про державну допомогу сім'ям з дітьми », діючого в період 2007р., ст. 17 Закону України від 5.10.2000р. № 2017-111 « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії », Рішенням Конституційного суду України від 9 липня 2007р. № б-рп/2007, та ст. 18 ч. 3 КАС України, позов підлягає частковому задоволенню.
ОСОБА_7 . СТ. 8, 9, 10, 11, 18 ч 3, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 22, ч.3 ст. 46, 48, 55, 58, ч.2 ст. 102 Конституції України , ст. 15 Закону України від 21.11.1992р. № 2811-ХП, Про державну допомогу сім'ям з дітьми », діючого в період 2007р., ст. 17 Закону України від 5.10.2000р. № 2017-111 « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», Рішенням Конституційного суду України від 9липня 2007р. № б-рп/2007, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради Донецької області про визнання незаконною відмову у виплаті недоотриманої державної допомоги сім'ї з дітьми до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради Донецької області задовольнити частково.
Визнати неправомірною відмову Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради Донецької області у виплаті недоотриманої державної допомоги сім'ї з дітьми ОСОБА_1.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_1 недоотриману суму державної допомоги сім'ї з дітьми з квітня 2007 рік у розмірі 4316, 48грн,
В останній частині відмовити у задоволенні позову. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.