Справа № 493/316/16-а
Провадження № 2-а/493/12/16
У Х В А Л А
03.03.2016 року м. Балта, Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Наумчак Л.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Балтської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про зміну постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
В С Т А Н О В И В:
01.03.2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Балтської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про зміну постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, оскільки в позовній заяві позивач зазначає, що звільнена від сплати судового збору на підставі ч. 4 ст. 288 КУпАП, оскільки оскаржує постанову про адміністративне правопорушення. Згідно приписів даної статті, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Відповідно до ч. 3 п. 1 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Питання сплати державного мита регулювалися Декретом КМУ «Про державне мито», який втратив чинність і на теперішній час питання щодо сплати судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір», який набрав чинності 01.11.2011 року, норми якого не передбачають випадків звільнення осіб, які оскаржують рішення суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору.
Враховуючи, що в даному випадку, звернення до суду здійснюється за адміністративним позовом, при зверненні з яким передбачена сплата судового збору, а не державного мита, та з огляду на правила вирішення конкуренції між загальними та спеціальними нормами, які регулюють дані відносини, а також пріоритетність застосування нормативно-правових актів, які прийняті пізніше, слід дійти висновку, що при зверненні до суду з позовною заявою ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір, в розмірі передбачених положеннями Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, ст. 288 КУпАП не передбачає можливості звільнення позивача від сплати судового збору.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України, а саме: до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Враховуючи, що порядок сплати і розміри судового збору вирішується Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі передбаченому зазначеним законом.
01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року N 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» яким були внесені зміни до Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з урахуванням внесених змін, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, передбачена сплата судового збору у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На 01 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 1378,00 грн.
З огляду на наведене, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 551,20 грн.
Враховуючи наведене позивачу слід сплатити судовий збір у визначеному розмірі за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УДКСУ у Балтському районі Одеської області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37343087
Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31211206700057
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин,суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме: сплатити судовий збір на розрахунковий рахунок суду у встановленому законом розмірі та надати суду відповідні документи, що підтверджують сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Балтської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про зміну постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня отримання ухвали для виправлення вищевказаних недоліків, інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів.
СУДДЯ