Справа № 263/2811/16-к
Провадження № 1-кс/263/1593/2016
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2016 року слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Кірякова Н.П., за участю прокурора Папакіца Ю.В., розглянувши клопотання прокурора Маріупольської місцевої прокуратури №1 Папакіца Ю.В. про призначення позапланової документальної перевірки,-
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Маріупольської місцевої прокуратури №1 знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015050290000089 від 24.11.2015, за фактом заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Відповідно до матеріалів досудового слідства, в період з квітня 2015 року по листопад 2015 року між Департаментом розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради, ЄДРПОУ 37426079, юридична адреса вул. Митрополитська, буд. 5, м. Маріуполь, Донецька область, який є Замовником (далі - Департамент), та ТОВ «Укрстрой», код ЄДРПОУ 30736002, юридична адреса пр. Нахімова, 190, м. Маріуполь, Донецька область, який є Підрядником, укладено 132 договори підряду.
Предметом вказаних договорів є виконання на замовлення Департаменту Підрядником із використанням своїх матеріалів, механізмів, обладнання та транспорту капітального, поточного ремонту внутриквартальних територій та вулично - дорожньої мережі у м. Маріуполі за різними адресами.
Загальна сума договірних відносин склала 7,5 млн. грн., із них 5,5 млн. грн. це вартість використаних будівельних матеріалів.
Закупівлі товарів, робіт і послуг за вказаними договорами підряду здійснено без застосування тендерних процедур.
Таким чином, під час досудового розслідування встановлено достатньо підстав вважати, що посадовими особами Департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради порушено Закон України «Про здійснення державних закупівель», Закон України «Про захист економічної конкуренції», що є підставою для доручення органам державної фінансової інспекції проведення позапланової виїзної ревізії.
Прокурор зауважує, що з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин скоєння кримінального правопорушення та їх належної правової оцінки в ході досудового розслідування виникла необхідність у призначенні та проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту з питань цільового та ефективного використання коштів місцевого бюджету, стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності, дотримання законодавства при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб територіальної громади за бюджетні кошти, дотримання принципів здійснення державних закупівель, укладання договорів та їх виконання, проведення взаєморозрахунків, встановлення винних у допущених порушеннях осіб, з проведенням при необхідності зустрічних перевірок.
Відповідно до п. 29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженому постановою кабінету Міністрів України від 20.04.2006 за № 550, під час досудового розслідування прокурором винесено постанову про призначення позапланової виїзної ревізії у березні місяці поточного року.
Відповідно до п. 2.4. Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, затвердженому спільним наказом № 346/1025/685/53 від 19.10.2006, зареєстрованому в Мінюсті 25 жовтня 2006 року за N 1166/13040, прокуратурою узгоджено з начальником Державної фінансової інспекції в Донецькій області дату початку ревізії - березень поточного року.
Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання та просив задовольнити, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні.
За змістом ч. 1 ст. 91 КПК України обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, це подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; та інше. Обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, покладається на слідчого, прокурора за вимогами ч. 1 ст. 92 КПК України. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Порядок призначати ревізії та перевірки встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року, таким чином законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність.
Відповідно до п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
За вимогами п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Отже позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Враховуючи те, що прокурором повністю доведено необхідність проведення з 14.03.2016 року до 01.04.2016 року включно, тобто на 15 робочих днів зустрічної позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради, код ЄДРПОУ 37426079, юридична адреса вул. Митрополитська, буд. 5, м. Маріуполь, Донецька область, 87515 та ТОВ «Укрстрой» (ЄДРПОУ 30736002) юридична адреса: пр-т Нахімова, 190 м. Маріуполь, за 2015 рік, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись п.78.1.11 ст.78, п.85.2, 85.4 ст.85 Податкового кодексу України, ст.ст.91-93, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Маріупольської місцевої прокуратури №1 Папакіца Ю.В. про призначення позапланової документальної перевірки - задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Донецькій області на проведення з 14.03.2016 року до 01.04.2016 року включно, тобто 15 робочих днів, зустрічної позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради, код ЄДРПОУ 37426079, юридична адреса вул. Митрополитська, буд. 5, м. Маріуполь, Донецька область, 87515 та ТОВ «Укрстрой» (ЄДРПОУ 30736002) юридична адреса: пр-т Нахімова,190 м. Маріуполь, за 2015 рік, з наступних питань:
1.Чи є законним, з огляду на законодавство про державні закупівлі, укладання договорів між Департаментом та ТОВ «Укрстрой» на здійснення капітального та поточного ремонту внутриквартальних територій та вулично-дорожньої мережі у м. Маріуполі за бюджетні кошти без застосування тендерної процедури.
2.Чи дотримано принципів здійснення державних закупівель за даним фактом.
3.Чи ефективно та за цільовим призначенням використано бюджетні та місцеві кошти при здійсненні капітального та поточного ремонту внутриквартальних територій та вулично-дорожньої мережі у м. Маріуполі, за договорами підряду, укладеними між Департаментом та ТОВ «Укрстрой».
4.Стан і достовірність бухгалтерського обліку і фінансової звітності Департаменту за вказаними договорами.
5.Стан проведення взаєморозрахунків між Департаментом та ТОВ «Укрстрой».
6.Стан проведення взаєморозрахунків між ТОВ «Укрстрой» та його контрагентами.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Н.П. Кір'якова