ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
01 березня 2016 року м. Київ № 826/28045/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Погрібніченка І. М., суддів: Ішука І. О., Шулежка В. П., при секретарі судового засідання Махиньку Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Істерн Беверідж Трейдінг"
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення від 15.12. 2015р.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 01 березня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Істерн Беверідж Трейдінг" звернулось з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення від 15.12. 2015р.
Ухвалою суду від 19 грудня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
У судовому засідання представником позивача подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судового рішення у справі № 82617459/15 за позовом Приватного акціонерного товариства "Люботинський завод "Продтовари" до Кабінету міністрів України треті особи: міністерство фінансів України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Товариство з обмеженою відповідальністю "Конуерн "БІГ М", Товариство з обмеженою відповідальністю "Олександрія-Білг", Асоціація "УКРВОДКА" про визнання незаконною та нечинною постанови.
На обґрунтування заявленого клопотання представник позивача зазначив, що підчас перевірки було встановлено порушення постанови Кабінету міністрів України "про внесення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" № 957 від 30 жовтня 2008 року, а саме оптова торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімально оптово-відпускні ціни на такі напої.
15 грудня 2015 року постановою Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/17459/15 було визнано незаконною та нечинною постанову Кабінету міністрів України № 426 від 17 червня 2015 року.
Ухвалою Київського адміністративного апеляційного суду міста Києва від 11 лютого 2016 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 грудня 2015 року у справі 826/17459/15 залишено без змін.
При цьому представник позивача зазначив, що визнання постанови Кабінету міністрів України № 426 від 17 червня 2015 року незаконною та нечинною означатиме, що вона не породила правових наслідків з дня її прийняття, тобто будуть відсутні будь-які підстави для застосування до позивача фінансових санкцій згідно абзацу 13 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
На даний час вищевказана постанова оскаржується в касаційному порядку.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи те що, судове рішення у вищевказаній справі в силу приписів ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набрало законної сили, підстав для зупинення провадження у справі за п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
У той же час, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі у разі наявності інших за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спорту, - до терміну встановленого судом
Як вбачається з матеріалів справи оскаржуване рішення Державної фіскальної служби України про застосування фінансових санкцій від 15 грудня 2015 року у даній справі прийнято на підставі постанови Кабінету міністрів України № 426 від 17 червня 2015 року законність якої перевіряється Вищим адміністративним судом України.
Враховуючи те, що рішення касаційної інстанції може вплинути на оцінку правомірності рішення, яке оскаржується у даній справі суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання позивача та необхідність зупинення провадження у справі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись п. 4 ч. 2 ст. 156, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження в адміністративній справі №826/28045/15 до прийняття рішення Вищим адміністративним судом України у справі № 826/17459/15.
2. Зобов'язати представників сторін по справі надати до суду клопотання про поновлення провадження у справі № 826/1745915, якщо відпадуть обставини, які стали підставою для зупинення провадження.
3. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.М. Погрібніченко
Судді: І.О. Іщук
В.П. Шулежко
Повний текст ухвали виготовлено 01.03.2016р.