ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 лютого 2016 року м. Київ К/800/47583/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Костенко М.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (далі - Буська ОДПІ)
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.03.2015
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.10.2015
у справі № 813/8695/14 (876/5655/15)
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Употек Україна"
до Буської ОДПІ
та Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області
про скасування податкового повідомлення-рішення, рішення,
ВСТАНОВИВ:
При поданні Буською ОДПІ касаційної скарги заявником не було дотримано вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), у зв'язку з чим ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10.11.2015 касаційну скаргу було залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення недоліків до 10.12.2015.
На виконання вимог вищевказаної ухвали 09.12.2015 Буська ОДПІ надіслала до суду заяву про усунення недоліків, в якій просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення суду, у зв'язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства, cуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічні за змістом приписи містяться у частині 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір», в силу якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вивчивши доводи клопотання Буської ОДПІ про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду, підстав для його задоволення не вбачається, оскільки відсутність коштів передбачених кошторисом податкового органу призначених на цю мету не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Зі змісту частини 6 статті 214 КАС з урахуванням пункту 1 частини 3 статті 108 КАС випливає, що касаційна скарга повертається заявникові, якщо заявник не усунув недоліки скарги, яку залишено без руху.
За таких обставин касаційна скарга Буської ОДПІ підлягає поверненню заявнику.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ :
1. Відмовити у задоволенні клопотання Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду.
2. Повернути Буській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області касаційну скаргу на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.03.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.10.2015 у справі № 813/8695/14 (876/5655/15).
Суддя Вищого
адміністративного М.І. Костенко
суду України