ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.02.2016Справа №910/1346/16
За позовом Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України
До Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТНАФТОПРОДУКТ"
Про стягнення штрафу у розмірі 34 000 грн. та пені у розмірі 27 030 грн.
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
Від позивача Клюсова Т.М. - представник
Від відповідача не з?явився
Суть спору:
Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТНАФТОПРОДУКТ" про стягнення штрафу у розмірі 34 000 грн. та пені у розмірі 27030 грн.
Ухвалою суду від 01.02.2016 порушено провадження у справі № 910/1346/16 та призначено розгляд справи на 24.02.2016.
12.02.2016 відділом діловодства суду від представника позивача отримано додаткові документи по справі та заяву про збільшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить, а саме: стягнути із Товариства з обмеженої відповідальності "Інвестнафтопродукт" штраф у розмірі 34 000 грн. а пеню у розмірі 34 000 грн. та зарахувати зазначену суму в дохід загального фонду Державного бюджету України.
В судове засідання 24.02.20146 представник позивача з'явився, просив суд задовольнити позовні вимоги із врахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог.
В судове засідання 24.02.2016 представник відповідача не з'явився, вмотивованих заяв та клопотань до суду не направив.
В судовому засіданні 24.02.2016 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 10.09.2015 № 127/02-р/к "Про визнання вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" визнано, що позивачем було вчинено порушення передбачене пунктом 13 ст. 50 "Про захист економічної конкуренції" (далі - Закону), у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.
Відповідно до резолютивної частини Рішення, на позивача було накладено штраф у розмірі 34 000 грн.
Відповідно до ч. 1 статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення Антимонопольного комітету України, надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.
Позивач зазначив, що рішення від 10.09.2015 р. № 127/02-р/к будо направлено на адресу відповідача згідно супровідного листа відділення від 24.09.2015 № 26-02/3243, та отримано відповідачем 28.09.2015 що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення за № 0100132550241.
Позивач зазначає, що станом на день звернення до суду ним не отримано доказів сплати штрафу.
Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вказані вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 238 ГК України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Статтею 239 ГК України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режиму ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Згідно ч. 3 ст. 56 зазначеного Закону особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Враховуюче викладене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафу обґрунтованими, законними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання у ГК України визнаються штрафними санкціями (ч. 1 ст. 230 ГК України).
Відповідно до п. 1 ст. 231 ГК України, законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.
Відповідно до ч. ч. 7, 9 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені, органи Комітету стягують штраф та пеню у судовому порядку; суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.
Абзацом 2 ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»передбачено, що за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Судом встановлено, що пеню позивачем нараховано відповідно до чинного законодавства, за таких обставин, розмір пені підлягає стягненню із врахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог в розмірі 34 000 грн.
Згідно з ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно положень ч. 4 ст. 49 ГПК України судовий збір, покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 22, 32, 33, 34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестнафтопродукт" (02094, м. Київ, бул. Праці, 2/27, код ЄДРПОУ 36404672) штраф у розмірі 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн.. та пеню у розмірі 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. та зарахувати зазначену суму в дохід загального фонду Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації:21081100, на р/р 31112106700005, МФО 820019, код ЄДРПОУ 38012871, отримувач: УДК у Дніпровському районі міста Києва.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестнафтопродукт" (02094, м. Київ, бул. Праці, 2/27, код ЄДРПОУ 36404672) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 378(одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.
4. Після набрання рішенням законної сили видати накази.
. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 01.03.2016.
Суддя Л.В.Прокопенко