Справа № 727/600/16-а
Провадження № 2-а/727/37/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
11 лютого 2016 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Чебан В.М.
при секретарі Григорєвій І.Д.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 комітету Чернівецької міської ради про визнання незаконною та скасування Постанови №19 від 08.12.2015 року про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом про визнання незаконною та скасування Постанови №19 від 08.12.2015 року про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення до відповідачаОСОБА_2 комітету Чернівецької міської ради.
Згідно позовних вимог позивач просить поновити строк на оскарження постанови №19 від 08.12.2015 року, яка нею отримана 04.01.2016 року та за наслідками розгляду справи судом визнати дії посадових осіб, що винесли вказану постанову неправомірними, а саму постанову №19 від 08.12.2015 року визнати незаконною та скасувати.
В судовому засіданні позивач просила поновити їй строк на оскарження постанови, зазначивши, що оскаржувана постанова дійсно була нею отримана 04.01.2016 року. При цьому, в самій постанові дійсно був зазначений 10-денний строк її оскарження. Однак позивачка посилалась на вимоги ч.5 ст.99 КАС України, яка передбачає місячний термін для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень.
Представники відповідача в судове засідання не зявились, клопотань про відкладення розгляду справи від них не надходило.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали позову, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову адміністративної комісії в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим кодексом.
Згідно з статтею 289 КУпАП скаргу на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку, цей строк за заявою особи щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу.
Частиною 1 статті 104 КАС України передбачено, що позов предявляється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
З адміністративного позову, поданого до суду 01 лютого 2016 року вбачається, що останній поданий після спливу десяти днів з часу винесення оскаржуваної постанови від 08 грудня 2015 року. При цьому, позивачка в судовому засіданні підтвердила, що отримала копію оскаржуваної постанови 04.01.2016 року та у постанові було вказано 10-денний термін на її оскарження.
Частинами 1, 2 статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При цьому посилання позивачки на ч.5 ст. 99 КАС України, якою передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк, судом до уваги не беруться, оскільки вищевказана норма не охоплює підстави, викладені в позові. А відповідно до ч.1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами (в даному випадку Кодексом України про адміністративні правопорушення).
Пунктом 9 частини 1 статті 155 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи, що з дня, коли позивач ОСОБА_3 дізналась про порушення своїх прав, свобод чи інтересів минуло більше десяти днів, позивач не зазначає інших причин, з яких нею пропущено строк та їх поважність, підстав для поновлення строку для звернення до суду з даним позовом немає, тому адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 288 ч.1, 289 КУпАП, ст.ст. 99 ч.1, 100 ч.1-2, 102, 155 ч.1 п.9, 165 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку на оскарження постанови адміністративної комісії при ОСОБА_2 комітеті Чернівецької міської ради №19 від 08.12.2015 року - відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 комітету Чернівецької міської ради про визнання незаконною та скасування Постанови №19 від 08.12.2015 року про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м.Чернівці.
СУДДЯ: