Cправа № 127/2571/16-а
Провадження № 2-а/127/140/16
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
Іменем України
01 березня 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Прокопчук А.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
В лютому 2016 року ОСОБА_1 звернувся в суд з вищевказаним позовом.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, як ліквідатору наслідків на ЧАЕС у 1986 році, проте йому було відмовлено у зв'язку з відсутністю первинних документів, що визначають період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчудження. Дане рішення ОСОБА_1 вважає протиправним та прийнятим з порушенням норм законодавства України, оскільки відповідачем не зазначено жоден нормативно-правовий акт, який зобов'язував би при зверненні за призначенням пенсії зі зниженням пенсійного віку надавати первинні документи, що підтверджують періоди перебування в зоні відчудження. Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 звернувся в суд з даним позовом та просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо відмови в призначенні йому пенсії зі зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними, а також зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці призначити та виплачувати йому пенсію за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 21.10.2015 року та допустити постанову суду до негайного виконання.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі отримав, подавши у визначений законом строк заперечення проти адміністративного позову, в якому зазначив, що вважає вимоги ОСОБА_1 безпідставними та необгрунтованими з огляду на наступне. Відповідно до абз. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", особи які працювали або проживали на територіях радіаоктивного забруднення пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій. Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали у зоні відчудження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів на 10 років. Призначення та вимплата пенсії зазначеним категоріям проводиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З поданих заявником документів неможливо встановити факт його безпосередньої участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Також позивачем не надано жодного документу, який би підтверджував прибуття та перебування його в Житомирській облздороввідділі та довідки ф. 122, що являється основним документом, що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС чи інших первинних документів, які підтверджували період роботи в зоні відчудження. У зв'язку з вищевикладеним, відповідач просить відмовити ОСОБА_1 в задоволенні даного адміністративного позову.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст.183-2 КАС України, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
В ході розгляду справи судом встановлено, що на час звернення до управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці із заявою від 24.11.2015р. про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач досяг 50-річного віку.
Так, матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 має загальний трудовий стаж 33 роки 2 місяці 10 днів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 в 1982 році вступив до Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова та в 1988 році закінчив даний інститут за спеціальністю лікувальна справа, присвоєно кваліфікацію лікаря та отримав диплом з відзнакою серії КВ №795613 (а.с. 15). Також факт навчання позивача у вищевказаному інституті підтверджується архівною довідкою Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова №01/950 від 28.11.2001 року, в якій також вказано, що ОСОБА_1 був відряджений в розпорядження Житомирського облздраввідділу в складі групи студентів для надання допомоги органам охорони здоров'я з 22.05.1986р. по 26.05.1986р. (наказ № 125 від 25.06.1986р.) (а.с. 17, 21-23).
Відповідно до витягу з протоколу №135 засідання обласної комісії по вирішенню спірних питань, пов'язаних з визначенням статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської обласної державної адміністрації від 15 березня 2002 року, суд вбачає, що ОСОБА_1 було визнано учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який з 22 травня по 26 травня 1986 року надавав медичну допомогу населенню сіл ОСОБА_2, Омельники Народицького району (зона відчудження) (а.с. 18).
Згідно з Переліком населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991 р. №106, села Довгий Ліс та Омельники відноситься до зони відчуження.
Факт надання медичної допомоги населенню сіл ОСОБА_2 та Омельники в період з 22 травня по 26 травня 1986 року підтверджується пояснювальною запискою ОСОБА_1 від 21.02.2002 року (а.с. 20) та письмовими підтвердженнями ОСОБА_3 (а.с.25), ОСОБА_4 (а.с. 26) і ОСОБА_5, який був студентом Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова (а.с. 24).
Аналогічні пояснення містяться й в довідці - підтвердження Народницького територіального медичного об'єднання смт. Народичі Житомирської області № 109 від 22 лютого 2002 року (а.с. 27).
На підставі вищевказаного рішення позивач ОСОБА_1 отримав посвідченням серії А № 353932, згідно якого він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії і має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с. 16).
Відповідно до статті 65 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення "учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Згідно експертного заключення до протоколу № 135 від 15.03.2002 року, про проведення експертної оцінки документів поданих на обласну спірну комісію ОСОБА_1 вбачається, що в результаті проведеного аналізу комісія вважає за можливе підтвердити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с. 19).
Суд критично оцінює довідку Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова № 21/1-247 від 03.02.2016 року, в якій вказано, що в зв'язку з відсутністю в архіві Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова первинних документів, підтвердити інформацію про відрядження ОСОБА_1 в Житомирську область з 22 травня по 26 травня 1986 року немає можливості, оскільки посвідчення про відрядження та журнал реєстрації відряджень були знищені, на підставі терміну зберігання (3 роки) наказу МОЗ СРСР №493 від 30.05.1974р. пункт 1128 (а.с. 29) так, як факт відрядження підтвержений вищезазначеними доказами.
З Рішення Комісії по розгляду спірних питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії, відповідно до чинного законодавства України щодо призначення пенсії як ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 № 152 від 25.12.2015 року, судом встановлено, що ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні пенсії за віком як ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чрнобильської катастрофи", в зв'язку з відсутністю необхідних первинних документів, що визначають період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчудження (а.с. 30-32).
Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" рішення про призначення та перерахунок пенсії приймається управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно-забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Згідно ст. 15 Закону України "Про пенсійне забезпечення" умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або надається їм право на одержання пенсій на підставах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів, пенсія призначається зі зниженням пенсійного віку на 10 років.
При цьому, згідно зі ч. 3 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" призначення та виплата пенсій, особам які мають право на її отримання із зменшенням пенсійного віку, провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Згідно із ст. 10 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
Окрім того, за змістом частини 2 статті 14 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" категорія 2 особі, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлюється учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження, зокрема з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів.
Статтею 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
П.п. "ґ" п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
У наданих позивачем письмових доказах (архівній довідці № 01/950, витягу з протоколу № 135, наказі Вінницького міського інституту ім. М.І. Пирогова № 125, довідці-підтвердження № 109), вказаний період участі позивача в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що вимагається п.п. "ґ" п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС".
Окрім того, згідно із ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно пункту 18 вказаного Порядку, за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені у пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації ( в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
Разом з тим слід зазначити, що в трудовій книжці позивача відсутній запис про його відрядження в Народицький район для надання медичної допомоги населенню сіл ОСОБА_2 та Омельники, зокрема проведення йодної профілактики населення, оскільки він на той час (1986 року) був студентом 4 курсу, а трудова книжка була заведена лише 02 серпня 1988 року (а.с. 14).
Відповідно до п. 2.1 Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №22-1 від 25.11.2005 року до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Матеріалами справи достеменно встановлено, що позивач з 22.05.1986 року по 26.05.1986 року, тобто протягом 4 календарних днів, приймав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
Суд звертає увагу, що вищевикладені документи були також надані відповідачу з одночасним зверненням позивача про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.
Крім того, відповідно до правової позиції Вищого адміністративного суду України, викладеної в довідці за результатами вивчення та узагальнення судової практики перегляду Вищим адміністративним судом України в касаційному порядку судових рішень у справах про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; про пільгове оподаткування суб'єктів господарювання, що діють на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Наданий позивачу статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці не оспорюється.
Вимагаючи надання довідки про період участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та надання інших первинних документів, що визначали б період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідач фактично створює умови для перевірки обставин, які вже встановлені при вирішенні питання щодо надання ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Згідно ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Згідно зі ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України, визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи, що позивач, звернувшись до відповідача із заявою про призначення йому пенсії відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", подав всі необхідні документи, що передбачені Порядком надання та оформлення документів для призначення пенсій та підтверджують особливий статус позивача, суд приходить до обґрунтованого висновку, що позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зі зниженням пенсійного віку на 10 років, а дії відповідача є неправомірними, а відтак позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 256 КАС України постанову слід допустити до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 19, 46, 124 Конституції України, ст. 15 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 10, 14, 15, 55, 65 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 2, 9, 6-11, 14, 17, 69, 71, 158-163, 183-2, 254, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії зі зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_1, пенсію за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 21.10.2015 року.
Постанову допустити до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністратвиного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя: