Справа № 521/20386/15-а
Провадження № 2а/521/138/16
П О С Т А Н О В А
Іменем України
29 лютого 2016 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Гуревський В.К., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
До Малиновського районного суду м. Одеси звернулась ОСОБА_1 із адміністративним позовом до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси та просила визнати протиправною відмову відповідача №325/В-1 від 01 грудня 2015 року у врахуванні позивачу інших видів виплат при обчисленні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язати відповідача здійснити позивачу розрахунок та виплату пенсії починаючи з 01 лютого 2008 року в розмірі 80 % з урахуванням інших видів виплат, згідно з довідкою від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких ім. призначено (перераховано) пенсію, виданої Державною податкової інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, без зміни базового місяця індексації пенсії жовтень 2009 року. Звернути постанову до негайного виконання.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 вказала, що вона є пенсіонеромза віком згідно з Законом України «Про державну службу», та 19 листопада 2015 року звернулась до відповідача із заявою про приведення розміру пенсії позивача, обчисленої не в повному обсязі при перерахунку з 01 лютого 2008 року, у відповідність до законодавства України шляхом донарахування до розміру пенсії суми інших виплат, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань без зміни базового місяця індексації пенсії - жовтень 2009 року. При цьому позивач надала довідку про заробітну плату з 01 лютого 2008 року, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з супровідним листом від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, за формою, затвердженою постановою правління ПФУ № 15-1 від 04 вересня 2013 року. У грудні 2015 року позивач отримала від відповідача листа від 02 грудня 2015 № 325/В-1, в якому повідомлялось про відмову у перерахунку пенсії оскільки, на думку відповідача, з 01 червня 2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким призначаються відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», і тому з 01 червня 2015 року раніше призначені пенсії не перераховуються при цьому посилаючись на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 231-VIII. Відповідач безпідставно відмовило позивачу у перерахунку пенсії при цьому неправильно застосувавши норми права, які регламентують перерахунок вже призначених пенсій, згідно із Законом України «Про державну службу». У 2004 році позивачу було призначено пенсію у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу». Відповідачем необґрунтовано розрахунок пенсії позивача з 01 лютого 2008 року здійснюється без включення матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, хоча згідно з довідкою про заробітну плату, яка подавалась для призначення пенсії та наявна в матеріалах пенсійної справи, довідкою від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00, які вона подавала для перерахунку у 2008 році та правильного розрахунку пенсії у 2015 році, встановлено, що з усіх виплат нарахований та утриманий збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Позовні вимоги позивача про визнання протиправною відмову відповідача від 02 грудня 2015 року у врахуванні інших видів виплат при розрахунку пенсії та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням інших видів виплат з дати останнього перерахунку пенсії, а саме з 01 лютого 2008 року, за своєю правовою природою є спором щодо призначення пенсії, то при вирішенні такого, субсидіарному застосуванню підлягають положення ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які встановлюють відсутність обмеження строку звернення до суду, оскільки вказана норма є спеціальною. Такі дії відповідача позивач вважає неправомірними та такими, що порушують та обмежують її права, передбачені діючим законодавством.
Відповідач ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси не надав заперечення проти позову.
Сторони в судове засідання не викликались, оскільки справа розглядається в порядку скороченого провадження без присутності сторін відповідно до ст. 183-2 КАС України.
Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 є одержувачем пенсії в ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса, яка призначена за Законом України «Про державну службу».
Для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси 19 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернулась із заявою про приведення розміру її пенсії, обчисленої не в повному обсязі при перерахунку з 01 лютого 2008 року, у відповідність до законодавства України шляхом донарахування до розміру пенсії суми інших виплат, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань без зміни базового місяця індексації пенсії - жовтень 2009 року.
При цьому ОСОБА_1 надала довідку про заробітну плату з 01 лютого 2008 року, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з супровідним листом від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, за формою, затвердженою постановою правління ПФУ № 15-1 від 04 вересня 2013 року.
У грудні 2015 року ОСОБА_1 отримала від управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси лист від 02 грудня 2015 № 325/В-1, в якому повідомлялось про відмову у перерахунку пенсії оскільки, на думку відповідача, з 01 червня 2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким призначаються відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», і тому з 01 червня 2015 року раніше призначені пенсії не перераховуються при цьому посилаючись на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 231-VIII.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 231-VIII, у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу». Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Тобто, вказаним Законом скасовуються норми щодо призначення пенсій за спецзаконами, проте ніяких змін, чи скасування ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» відносно перерахунку не передбачено, тому ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» застосовується в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції чинній на момент звернення за перерахунком пенсії встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення такого перерахунку визначений постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Відповідно до п. 4. Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку.
Премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Проте, управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси безпідставно відмовило ОСОБА_1 у перерахунку пенсії при цьому неправильно застосувавши норми права, які регламентують перерахунок вже призначених пенсій, згідно із Законом України «Про державну службу».
Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій державним службовцям регулюються статтею 37-1 Закону України «Про державну службу», положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 76-VIII фактично не змінилися, а тільки містять відсилочну норму права, яка надає повноваження Кабінету Міністрів України визначати порядок та підстави перерахунку пенсій державним службовцям.
Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Згідно з ч. 1 ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до п. п. 3 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, визначено, що для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року держателем яких є управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси.
Згідно зі змісту ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії позивачу, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
У 2004 році ОСОБА_1 було призначено пенсію у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу».
ОСОБА_2 пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси необґрунтовано розрахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2008 року здійснюється без включення матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, хоча згідно з довідкою про заробітну плату, яка подавалась для призначення пенсії та наявна в матеріалах пенсійної справи, довідкою від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00, які позивач подавала для перерахунку у 2008 році та правильного розрахунку пенсії у 2015 році, встановлено, що з усіх виплат нарахований та утриманий збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Тобто, матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація входять до системи оплати праці державного службовця.
Згідно із ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Таким чином, матеріальні допомоги та надбавка за вислугу років у розмірі 40%, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування включаються до складу заробітної плати державного службовця, враховуються при обчисленні розміру його пенсії, оскільки перевага має надаватись не положенням законів України «Про державну службу» та «Про оплату праці», які щодо спірних відносин є загальними, а спеціальним нормам, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною в постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11, яка відповідно до ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
Стосовно позовних вимог ОСОБА_1 саме з 01 лютого 2008 року, то відповідно до Закону України «Про державну службу», то відповідно до ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Тобто, в ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на момент призначення ОСОБА_1, пенсії були всі відомості щодо отримуваних сум заробітної плати, а конкретно інших видів виплат: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачувались страхові внески, а тому розрахунок її пенсії був проведених не в повному обсязі.
Тому суд вважає, що позовні вимоги позивача про визнання протиправною відмову відповідача від 02 грудня 2015 року у врахуванні інших видів виплат при розрахунку пенсії та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням інших видів виплат з дати останнього перерахунку пенсії, а саме з 01 лютого 2008 року, за своєю правовою природою є спором щодо призначення пенсії, то при вирішенні такого, субсидіарному застосуванню підлягають положення ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які встановлюють відсутність обмеження строку звернення до суду, оскільки вказана норма є спеціальною.
Згідно ст.6 ч. 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованої Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
В силу ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Як зазначено в п. п. 19, 22, 27 Рішення Європейського суду з прав людини про справі «Кечко проти України» (Заява № 63134/00) від 08 листопада 2005 року, кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Судом роз'яснено, що поняття «власності», яке міститься в першій частині статті 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950, має автономне значення, яке не обмежене власністю на фізичні речі і не залежить від формальної класифікації в національному законодавстві: деякі інші права та інтереси, наприклад, борги, що становлять майно, можуть також розглядатись як «майнові права», і, таким чином, як «власність» в цілях вказаного положення. Питання, що потребує визначення, полягає в тому, чи мав відповідно до обставин справи, взятих в цілому, заявник право на матеріальний інтерес, захищений статтею 1 Протоколу № 1 (див. Broniowski v. Роland, № 31443/96, пар. 98). Судом також наголошено, що цивільне законодавство, що має зворотну дію в часі прямо не забороняється Конвенцією, та за певних обставин може бути виправданим (див. mutatis mutandis. заява № 8531/79, рішення Комісії від 10 березня 1981 року, (DR) 23, пар. 203-211).
Правові основи проведення індексації, а також об'єкти індексації визначено Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 (зі змінами).
Відповідно до пункту 1-1 Порядку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 року № 491 -IV «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Так, пунктом 2 Порядку визначено, що індексації підлягає, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії.
Пунктом 10-1 Порядку встановлено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації матеріального забезпечення безробітних здійснюється з місяця, в якому розпочата така виплата.
Тому, даний базовий місяць індексації пенсії - жовтень 2009 року повинен бути незмінним, адже перерахунок пенсії за рішенням суду по своїй правовій природі не є збільшенням грошових доходів населення, а є поновленням порушеного права позивача на отримання пенсії з урахуванням всіх отримуваних сум доходів з яких були сплачені страхові внески.
Таким чином, чинне законодавство як загальне, та і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати.
Крім того, на вищезазначені виплати державним службовцям, такі як допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, а також премії та надбавки нараховуються та утримуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок.
Відповідно до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Таким чином з врахуванням процесуальних особливостей адміністративного судочинства доведення факту неправомірності дій позивача, покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Керуючись ст.ст. 7-9, 11, 71, 99, 158, 160, 162, 163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною відмову ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси №325/В-1 від 01 грудня 2015 року у врахуванні ОСОБА_1 інших видів виплат при обчисленні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії починаючи з 01 лютого 2008 року в розмірі 80 % з урахуванням інших видів виплат, згідно з довідкою від 09 листопада 2015 року № 6038/В/15-52-05-00про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких ім. призначено (перераховано) пенсію, виданої Державною податкової інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, без зміни базового місяця індексації пенсії жовтень 2009 року.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії.
СУДДЯ: Гуревський В.К.