ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/54/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Снек-Компані»про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Снек-Компані» з вимогою: стягнути з коштів платника податків ТОВ «Снек-Компані», який має податковий борг з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету податкову по комунальному податку в сумі 1005,70 грн. (р/р 33210828700026, код платежу 16010200, отримувач УДК у Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 24237497, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012).
В обгрунтування позову позивач зазначив, що у звязку з нарощуванням податкового боргу та відсутністю погашення самостійно задекларованих податкових зобовязань, утворився зазначений податковий борг. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Представник позивача в судове засідання не зявився, подав до суду письмове клопотання з проханням розглянути справу в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не проживає». Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Снек-Компані» (далі по тексту - ТОВ «Снек-Компані») відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстроване рішенням виконкому Криворізької міської ради від 07.10.2008 за № 12271020000010610, код ЄДРПОУ 36041586. Відповідно до Довідки Південної МДПІ про взяття на облік платника податків від 21.01.2010 № 41 ТОВ «Снек-Компані» взято на податковий облік в Південні МДПІ у м. Кривому Розі за № 5552.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Снек-Компані» має розрахункові рахунки в установах банку:
№26054200656500, 26009200656500 АТ «УкрСиббанк» МФО 351005.
Віповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Відповідно до п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Судом встановлено, що 20.06.2011 р працівниками Південної МДПІ у м. Кривому Розі складено ОСОБА_1 № 263/153/36041586 камеральної перевірки податкової звітності по комунальному податку, яким документально зафіксовано порушення ТОВ «Снек-Компані» абзацу б) підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, а саме: ТОВ «Снек-Компані» не надано податкові розрахунки комунального податку.
Відповідальність платника за порушення строків подання податкової звітності по комунальному податку передбачена пунктом 120.1 статті 120 розділу ІІ та пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
ОСОБА_1 № 263/153/36041586 камеральної перевірки податкової звітності по комунальному податку прийняті податкові повідомлення-рішення від 29.06.11 № НОМЕР_1 на суму 1020,00 грн., №0016671503 на суму 1,00 грн., які надіслані поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернуто поштою за закінченням терміну зберігання. На особовому рахунку підприємства рахувалася переплата 15,30 грн. Сума податкового боргу за актом перевірки складає 1005,70 грн.
Судом встановлено, що станом на 11.12.09 загальна сума податкового боргу ТОВ «Снек-Компані» за погодженими податковими зобовязаннями в порядку передбаченому Законом України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в податковій вимозі № 1/720 на суму 703,76 грн., яка надіслана поштою рекомендованим листом, та отримано працівником підприємства 24.12.2009.
Станом на 14.01.2012 загальна сума податкового боргу ТОВ «Снек-Компані» за погодженими податковими зобовязаннями в порядку передбаченому Законом України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в податковій вимозі № 2/23 на суму 703,76 грн., яка надіслана поштою рекомендованим листом, та отримано працівником підприємства 24.12.2009.
Таким чином, ТОВ «Снек-Компані» станом на 05.12.11 повинно сплатити до бюджету податковий борг по комунальному податку на загальну суму 1005,70 грн., в тому числі штрафних санкцій 1005,70 грн.
Відповідно до вимог п.2.ч.1 ст. 15 Закону України № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р. «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент вчинення порушення) комунальний податок належав до переліку місцевих податків.
Згідно зі вимогами ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України № 56-93 від 20.05.1993 р. «Про місцеві податки і збори» ( в редакції, яка діяла на момент вчинення порушення) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.
Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці. Обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного доходів громадян.
Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірах ставок.
Відповідно до вимог пп.17.1. п.17.1.7 ст.17 Закону України № 2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
В звязку з чим Відповідачу на підставі пп.17.1. п.17.1.7 ст.17 Закону України № 2181-ІІІ визначена сума штрафу вказаними податковими повідомленнями-рішеннями. Відповідно до вимог абз. 3 пп. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами. Зазначеними у пп. «а»-«в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до вимог п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобов»язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону.
Згідно з вимогами абз. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-III передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. «а»- «в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4. платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181- III від 21.12.2000 року, який був чинним на час винесення податкових вимог, податкові зобов'язання визначені в даних податкових повідомленнях-рішеннях є узгодженими.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ передбачено обовязок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до вимог п.59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Органи державної податкової служби, відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 36.1-36.3 ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом Державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, позов Південної МДПІ у м. Кривому Розі Дніпропетровської області підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14,16,36, 59,75-76, 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Снек-Компані» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Снек-Компані» (код ЄДРПОУ 36041586) заборгованість по комунальному податку, в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету в сумі 1005,70 грн. (р/р 33210828700026, код платежу 16010200, отримувач УДК у Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 24237497, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_2