ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2016 року м. Київ № 826/1081/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації - Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації Оболонського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України у м. Києві про зобов'язання здійснити реєстрацію місця проживання,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації - Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації, Оболонського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України у м. Києві, в якому просить:
- визнати протиправними дії Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації і Оболонського районного відділу Головного Управління Державної міграційної служби України м. Києві;
- зобов'язати Центр надання адміністративних послуг Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації і Оболонський районний відділ Головного Управління Державної міграційної служби України м. Києві здійснити реєстрацію ОСОБА_1 і ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві має зазначатись зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить визнати протиправними дії Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації і Оболонського районного відділу Головного Управління Державної міграційної служби України м. Києві. Однак, позивач у прохальний частині не уточнив які саме дії, останній просить визнати неправомірними, а відтак, суд позбавлений можливості встановлення факту порушення законодавства відповідачем у своїй діяльності.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.
Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України також визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 2 ст. 4 вказаного Закону (у редакції чинній на момент звернення до суду) ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Разом з тим, п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем у позовній заяві заявлено 2 позовні вимоги немайнового характеру, однак на підтвердження сплати судового збору позивачем надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 551,20 грн., тобто за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн., за пред'явлення другої позовної вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачам строку для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- уточнення позовних вимог;
- належних доказів на підтвердження доплати судового збору у розмірі 551,20 грн. за пред'явлення другої позовної вимоги немайнового характеру.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк 5 днів з моменту отримання ухвали про залишення без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур