04.08.2011
< копія > ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/6491/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Юркова Е.О., розглянувши в письмовому провадженню адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції звернувся з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області з вимогою:
Стягнути з СПД-ФО ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 122420 від 24.03.2011 р., в сумі 510 гривень.
В обгрунтування позову позивач зазначив, що оскільки у СПД-ФО ОСОБА_1 під час проведення рейдової перевірки встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України № 2344-ІІІ від 05.04.2001 р. «Про автомобільний транспорт» , що у відповідності з вимогами абз. 4 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Таким чином, субєкт підприємницької діяльності фізична особа підприємець ОСОБА_1 повинен сплатити на користь держави адміністративно-господарський штраф в розмірі 510 гривень
Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надійшло клопотання проханням розглянути справу без участі позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення якого належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
27.01.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено, що СПД-ФО ОСОБА_1 надає послуги з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, чим порушено вимоги ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Це порушення зафіксовано у складеному зазначеними посадовими особами 27.01.2011 року акті № 215557 від 27.01.2011 року щодо проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Згідно з абз. 4 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_5 24.03.2011 року, керуючись п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, (далі - Порядок) виніс Постанову про застосування фінансових санкцій № 122420, якою до СПД-ФО ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 510 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт передбачене абзацом 4 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", вчинення якого підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 215557 від 27.01.2011 року.
Згідно вимог п. 29 Порядку, листом з простим повідомленням до СПД-ФО ОСОБА_1було направлено копію постанови про застосування фінансових санкцій, однак останнім впродовж 15 днів відповідач не сплатив фінансові санкції та не повідомив про це територіальне управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області.
Згідно зі пункту 22 ст. 29 Бюджетного кодексу України, штраф належить до доходів загального фонду Державного бюджету України, і тому сплачується тільки до Державного бюджету України.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-III, Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567, Господарським кодексом України від 16.01.2003р. № 436-ІV.
Відповідно до абз. 3,4 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до абз. 10,11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567 (далі Порядок), визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відповідно до пункту 4 Порядку, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до пунктів 25-28 Порядку, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до абз. 6 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ст. 238 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Після зясування всіх обставин у справі та перевірки їх доказами, суд приходить до висновку, що з відповідача підлягає стягненню адміністративно-господарська санкція у розмірі 510 грн.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-III, Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567, Господарським кодексом України від 16.01.2003р. № 436-ІV, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу - задовольнити.
Стягнути з СПД-ФО ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 122420 від 24.03.2011 р., в сумі 510 гривень.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя < (підпис) > < Список > < Список > < Список > ОСОБА_6 < Текст >