Рішення № 56085591, 22.02.2016, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
522/10962/15-ц
Номер документу
56085591
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/10962/15-ц

Провадження № 2/522/595/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2016 року Приморський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:

головуючого судді Шенцевої О.П.

при секретарі Соболевій О.М., Новосьолової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одеса цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський», ОСОБА_4 підприємства «Міськзелентрест» про стягнення матеріальної та моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернулись до суду із позовом до відповідачів, який у подальшому був уточнений, по якому просять суд стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» на користь ОСОБА_2 у якості компенсації матеріальної шкоди грошові кошти у розмірі 120948,21 грн.; стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» на користь ОСОБА_3 у якості компенсації матеріальної шкоди грошові кошти у розмірі 116049,12 грн.; стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» на користь ОСОБА_2 у якості компенсації моральної шкоди грошові кошти у розмірі 100 000 грн.; стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» на користь ОСОБА_3 у якості компенсації моральної шкоди грошові кошти у розмірі 50 000 грн.; судові витрати та витрати на проведення судової експертизи покласти на відповідача.

Свої позовні вимоги позивачі обґрунтовують посилаючись на те, що 04 квітня 2015 року приблизно о 16 год. 10 хв. на автомобіль марки «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1, що рухався під керуванням позивача ОСОБА_3 по вул. Торговій біля будинку №33 у м.Одесі з боку вул. Ніженської у напрямку вул. Коблевської, впало дерево акації. Внаслідок падіння позивач ОСОБА_2, що знаходилась на передньому сидінні автомобіля, зазнала, тілесних ушкоджень, а саме: компресійний перелом поперекового хребця, L1 забій мяких тканин голови, забій грудної клітини. Також внаслідок падіння дерева зазнав значних механічних ушкоджень й автомобіль марки «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1, що перебуває у спільній сумісній власності позивачів. Крім того, Позивачі понесли значні моральні страждання, повязані з тривалою та виснажливою процедурою лікування та реабілітації, неможливістю використання автомобіля та необхідністю соціальної адаптації, з урахуванням перенесених страждань. Зазначені факти стали підставою для звернення до суду з позовом.

Представник позивачів ОСОБА_1 за довіреністю в судовому засіданні позов, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, підтримала, просила суд його задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позові.

Представник відповідача ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» в судовому засіданні позов не визнав, та просив відмовити в його задоволенні повному обсязі. В обґрунтування заперечень посилався на те, що ОСОБА_4 підприємству «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» не передавався на баланс будинок за адресою м. Одеса, вул. Торгова, 28.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачів та представника відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що 04 квітня 2015 року близько 16 години 10 хвилин на вул. Торговій, в м. Одесі біля будинку № 33 на автомобіль марки «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1 впало дерево, що росло біля будинку, розташованого за адресою м. Одеса, вул. Торгова, 28, внаслідок чого ОСОБА_2 зазнала тілесних пошкоджень, а автомобіль зазнав механічні пошкодження.

Відповідно до п.7 ч.1ст.17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

Відповідно до ч.ч.1,2ст.1166 ЦК Українимайнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Таким чином, виходячи зі змістуст.1166 ЦК Українита з урахуванням визначених цивільним процесуальним законом принципів змагальності й диспозитивності цивільного процесу саме на відповідача покладено обов'язок доведення відсутності його вини в завданні шкоди позивачу, а на останнього в даному випадку покладається лише обов'язок доведення факту заподіяння шкоди та її розміру.

Факт падіння дерева на належний позивачам автомобіль та завдання в зв'язку з цим транспортному засобу механічних пошкоджень підтверджується ДАІ від 04 квітня 2015 року, факт завдання тілесних пошкоджень ОСОБА_2 підтверджується витягом з кримінального провадження № 12015160500002583 та копією виписки №5465 із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого та копією листка непрацездатності серії АГЕ №373091.

Згідно висновку експерту №25/15 від 20 липня 2015 року вартість матеріальної шкоди, завданої Позивачам як власника автомобіля марки «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1 унаслідок падіння дерева, яке сталося 04 квітня 2015 року, становить 232098 грн. 24 коп. (двісті тридцять дві тисячі девяносто вісім гривень двадцять чотири копійки).

За проведення судової авто товарознавчої екпертизи позивачами було сплачено 1 500 грн., що підтверджується відповідною квитанцією.

На підтвердження витрат на лікування ОСОБА_2 в розмірі 4899,09 грн. позивачами було надано до суду копії квитанцій.

В зв'язку з цим, суд вважає, що позивачами доведено належними та допустимим доказами факт заподіяння їм матеріальної шкоди, внаслідок заподіяних ОСОБА_2 тілесних ушкоджень та пошкодження належного позивачам на праві власності транспортного засобу через падіння дерева.

Вирішуючи питання, щодо осіб, які мають нести відповідальність за заподіяну позивачу шкоду, суд враховує наступне.

Відповідно до ст.ст.1,13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»до об'єктів благоустрою відносяться парки, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, шляхи, площі, майдани, набережні, прибудинкові території, пляжі, кладовища, рекреаційні, оздоровчі, навчальні, спортивні, історико-культурні об'єкти, об'єкти промисловості, комунально-складські та інші об'єкти у межах населеного пункту.

Елементами благоустрою є зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях (п.2 ч.1 ст.21 Закону).

Частиною 3ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»встановлено, що видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п.2.1,5.1 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженихнаказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 року №105, на конкурсних засадах державними або місцевими органами влади призначаються підприємства, організації, які відповідають за утримання та збереження зелених насаджень на підпорядкованих територіях зеленого господарства та є їх балансоутримувачами.

Відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 6 вересня 2005 року № 2807-У органами управління у сфері благоустрою населених пунктів є, зокрема, органи місцевого самоврядування, які в силу повноважень визначають на конкурсних засадах підприємства, установи, організації (балансоутримувачів) відповідальних за утримання об'єктів благоустрою (ст.5, п.4 ч.1 ст.10). Закон передбачає право органів місцевого самоврядування на утворення підприємства для утримання об'єктів благоустрою комунальної власності та зазначає, що у разі відсутності таких підприємств органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об'єктів (ст.15). Закон відносить зелені насадження уздовж вулиць і доріг до елементів благоустрою (п.2 ч.1 ст.21).

Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, визначено терміни, згідно яких балансоутримувач - це спеціально вповноважені на конкурсних засадах державними чи місцевими органами влади підприємства, організації, які відповідають за утримання та збереження зелених насаджень на підпорядкованих територіях зеленого господарства (п.2.1 розділу 2), вуличні насадження - це озеленена територія вздовж вулиць міст і населених пунктів (п.2.1 розділу 2), зелені насадження спеціального призначення - це насадження транспортних магістралей і вулиць (п.2.1 розділу 2). Правилами передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначають на конкурсних засадах із числа спеціалізованих підприємств, організації балансоутримувачів об'єктів благоустрою зеленого господарства державної та комунальної власності; балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою; відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності є балансоутримувачі цих об'єктів (п.п. 5.1, 5.2, 5.5 розділу 5).

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (п.п.7 п. "а" ст.30), Законом України "Про благоустрій населених пунктів» від 6 вересня 2005 року № 2807-У (п.5 ч.2 ст.10) визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належить організація благоустрою населених пунктів, здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм тощо.

Правилами благоустрою території міста ОСОБА_1, затвердженими рішенням Одеської міської ради від 22 січня 2008 року № 2153-У, відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур'янів на вулицях перед будівлями до проїзної частини, всередині квартальних насаджень та насаджень районів міста покладено на балансоутримувачів, власників, користувачів жилих, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів, власників, користувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров'я, розташованих на території житлової забудови (п.6.2.16).

Таким чином, з метою організації озеленення, охорони зелених насаджень у м. Одесі, відповідно до положень п.п.7 п. "а" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України Виконавчий комітет Одеської міської ради в межах повноважень своїм рішенням від 14 лютого 2008 року № 102 визначив балансоутримувача об'єктів благоустрою, зобов'язавши здійснювати утримання зелених насаджень.

Згідно п.5.5 Правил, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є: на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства; на територіях земельних ділянках, які відведені під будівництво - забудовники чи власники цих територій; на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.

Відповідно до п.5.8 Правил, догляд за зеленими насадженнями на вулицях, площах, бульварах, майданах повинен проводитися спеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою та механізмами, кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем.

Відповідно до розділу 12 Правил з метою контролю за станом міських зелених насаджень здійснюються їх загальні, часткові та позачергові огляди. Загальні огляди проводяться двічі на рік - навесні та восени. При загальному огляді обстежуються усі елементи об'єктів благоустрою, а при частковому - лише окремі елементи. Позачергові огляди проводять після злив, ураганів, сильних вітрів, снігопадів, паводків тощо. Огляд проводять: балансоутримувач об'єкта, власник чи користувач земельної ділянки, а за даними обстежень складають відповідні акти.

Згідно п.5.2 Положення про систему моніторингу зелених насаджень у містах і селищах міського типу України, затвердженогонаказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 04.08.2008 року №240, з метою контролю за станом зелених насаджень міст та селищ міського типу балансоутримувач об'єкта благоустрою зеленого господарства здійснює їх загальні, часткові та позачергові огляди.

Загальні огляди проводяться двічі на рік - навесні та восени. Під час загального огляду обстежують усі елементи, а під час часткового - лише окремі елементи об'єктів благоустрою зеленого господарства. Позачергові огляди проводять після злив, ураганів, сильних вітрів, снігопадів, паводків тощо.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженихнаказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 N 76, прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку.

Згідно з пп.7 п.«а»ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація благоустрою населених пунктів; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій; організація озеленення; охорона зелених насаджень і водойм тощо.

Статтею 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»визначено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Відповідно до ч.5ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»облік зелених насаджень проводиться органами місцевого самоврядування.

Відносини в сфері управління/утримання житлового фонду врегульовано нормамиЖК України,Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженихнаказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 року, Примірним переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд.

Суд критично оцінює твердження представника відповідача ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порт-Франківський» щодо того, до на балансі даного підприємства відсутній будинок біля якого росло аварійне дерево, оскільки в матеріалах справи наявний договір утримання будинків, будов та прибудинкових територій №10/371 від 16 жовтня 2008 року. Сторонами в даному договорі є ОСОБА_5 та Комунальні підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Порт-Франківський», на якого відповідно до п.1.1. зазначеного договору покладено обовязок забезпечення обслуговування, утримання та експлуатації домобудови, що розташовано за адресою: м. Одеса, вул.. Торгова, 28, а також утримання прибудинкової території.

З п. 2.2.2 Статуту комунального підприємства Одеської міської ради «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський», затвердженого рішенням Одеської міської ради від 05.04.2007 року № 1165-V вбачається, що Підприємство здійснює функції замовника на виконання робіт з утримання та ремонту житлового фонду, нежитлових приміщень та прилеглих територій, приймає на баланс жилі будинки, їх інженерне обладнання, обєкти благоустрою за територіальною належністю.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дерево, яке впало на автомобіль позивачів у момент руху, перебувало на обслуговуванні КП «ЖКС «Порто-Франківський».

В зв'язку з цим, з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» слід стягнути на користь ОСОБА_2 у якості компенсації матеріальної шкоди грошові кошти у розмірі 120948,21 грн.; на користь ОСОБА_3 у якості компенсації матеріальної шкоди грошові кошти у розмірі 116049,12 грн.; судовий збір в розмірі 4750,00 грн. та 1500 грн. витрат на проведення судової авто товарознавчої експертизи.

Відповідно дост.1167 ЦК Україниморальна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Згідност.23 ЦК Україниособа має право на відшкодування моральної шкоди, завданоївнаслідок порушення її прав.

Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна.

Верховний суд України в п. 1 Постанови Пленуму «Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» від 31 березня 1995 року за № 4(з подальшими змінами та доповненнями) звернув увагу судів на те, що встановленеКонституцієюта законами України право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян та законних інтересів юридичних осіб. Тому суди повинні забезпечити своєчасне, у повній відповідності із законом, вирішення справ, пов'язаних з відшкодуванням такої шкоди.

Крім цього, в п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України зазначено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Суд вважає, що позивачам було завдано моральну шкоду, яка полягає в негативних емоціях та психологічному стресі, який зазнали позивачі під час падіння дерева на автомобіль, в якому вони знаходився та в зв'язку з понесеними тілесними ушкодженнями та пошкодженням належного позивачам майна.

Зокрема, внаслідок понесених тілесних пошкоджень ОСОБА_2 була позбавлена можливості самостійно пересуватись, її вимагався постійний догляд, що забезпечував позивач ОСОБА_3 Позивачі були позбавлені можливості вести нормальне, звичне для них, життя, а пошкодження автомобіля позбавило позивачів можливості певний час користуватись останнім, змусив нести незаплановані витрати та витрачати додатковий час на відновлення пошкодженого транспортного засобу та порушених прав, що завдавало позивач незручності у повсякденному житті.

Суд вважає, що наслідки неправомірних дій відповідачів, постали для позивачів як суттєво психотравмуючі, обумовили порушення фізичної та психоемоційної сфер існування особистості, досі перешкоджають можливостям активної та повноцінної життєдіяльності, викликали появу негативних психологічних переживань, тобто, спричинили позивачам моральні страждання.

З урахуванням цього, враховуючи ступінь та тривалість моральних страждань, позовні вимоги позивачів в частині відшкодування моральної шкоди слід задовольнити частково, стягнувши з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський», 100 000 грн. та на користь ОСОБА_3 15 000 грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди.

В решті заявлених позовних вимог відмовити.

Згідност.88 ЦПК Україниз ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» на користь позивачів також слід стягнути судовий збір в сумі 4750,00 грн. та витрати на проведення судової авто товарознавчої експертизи в сумі 1 500 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23,1166,1167 ЦК України, ст.ст.1,3,17,20,28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»,ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженихнаказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 року №105, Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1045 від 01.08.2006 року, ст.ст.3,10,11,27,31,58-61,88,169,212-215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» про стягнення матеріальної та моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул.Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_2 (паспорт серії КК 090692 виданий Фрунзівським РВ УМВС України в Одеській області 22.09.1998 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2) у якості компенсації матеріальної шкоди грошові кошти в сумі 120 948, 21 грн. ( сто двадцять тисяч девятсот сорок вісім гривень двадцять одна копійка), з яких 116049,12 грн. ( сто шістнадцять тисяч сорок девять гривень дванадцять копійок) вартість матеріальної шкоди завданої автомобілю марки «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1, та 4899 грн. 09 коп. (чотири тисячі вісімсот девяносто девять гривень девять копійок) вартість матеріальної шкоди витраченої на лікування та реабілітацію.

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул. Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_3 (паспорт серії КМ 053961, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 19.07.2002 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_3) у якості компенсації матеріальної шкоди 116049,12 грн. ( сто шістнадцять тисяч сорок девять гривень дванадцять копійок).

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул. Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_2 (паспорт серії КК 090692 виданий Фрунзівським РВ УМВС України в Одеській області 22.09.1998 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2) у якості компенсації моральної шкоди 100000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул. Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_3 (паспорт серії КМ 053961, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 19.07.2002 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_3) у якості компенсації моральної шкоди 15000,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул. Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_2 (паспорт серії КК 090692 виданий Фрунзівським РВ УМВС України в Одеській області 22.09.1998 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2), ОСОБА_3 (паспорт серії КМ 053961, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 19.07.2002 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_3) судовий збір у розмірі 4750,00 (чотири тисячі сімсот пятдесят гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_4 підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (м.Одеса, вул. Л. Толстого, буд. 5, код ЄДРПОУ 35303262) на користь ОСОБА_2 (паспорт серії КК 090692 виданий Фрунзівським РВ УМВС України в Одеській області 22.09.1998 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2), ОСОБА_3 (паспорт серії КМ 053961, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 19.07.2002 року, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_3) витрати на проведення судової авто товарознавчої експертизи в розмірі 1500 грн. ( одна тисяча пятсот гривень 00 копійок).

В решті заявлених позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Суддя

22.02.2016