Постанова № 56061218, 22.02.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
805/5221/15-а
Номер документу
56061218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2016 р. Справа № 805/5221/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу №805/5221/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС" до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії/а.с.12-14/.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що податковими деклараціями з податку на додану вартість за липень 2013р. (реєстраційний номер документу: 9050551334 15.08.2013), серпень 2013р. (реєстраційний номер документу: 9057871409 17.09.2013.), вересень 2013р., (реєстраційний номер документу: 9066227399 18.10.2013) підприємством задекларовано від'ємне значення податку на додану вартість та заявлені суми податку на додану вартість до бюджетного відшкодування.

08 вересня 2014 року за допомогою засобів електронної звітності були подані уточнюючі розрахунки до податкової звітності за серпень-жовтень 2013р., в т.ч. уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за серпень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051452755), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за вересень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051453034), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за жовтень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051451414).

Також 13 листопада 2014 року були подані за допомогою засобів електронної звітності уточнюючі розрахунки до податкової звітності за серпень-жовтень 2013р.(уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за серпень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9065973294), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за вересень 2013 року (реєстраційний номер документу 9065973318), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за жовтень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9065973225), в яких підприємство змінило данні поточного рахунку на який потрібно зарахувати бюджетне відшкодування з податку на додану вартість.

Вказує, що у своїх розрахунках підприємство підтвердило своє право на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість, яке виникло у серпні 2013 року в сумі 2 946 052,00 (два мільйони дев'ятсот сорок шість тисяч п'ятдесят дві грн. 00 коп.), у вересні 2013 року в сумі 6 946 843,00 (шість мільйонів дев'ятсот сорок шість тисяч вісімсот сорок три грн. 00 коп.), у жовтні 2013 року в сумі 12 104 476,00 ( дванадцять мільйонів сто чотири тисячі чотириста сімдесят шість грн. 00 коп.), загалом у сумі 21 997 371,00 (двадцять один мільйон дев'ятсот дев'яноста сім тисяч триста сімдесят одна грн. 00 коп.).

Однак відповідачі проігнорували вимоги п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України і не провели камеральну перевірку задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р.

Вважає бездіяльність відповідачів протиправною та просить суд: визнати бездіяльність Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька ГУ ДФС у Донецькій області, Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя ГУ ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві щодо не проведення камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків протиправною; Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві провести камеральну перевірку задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків/а.с.14/.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи без участі представника позивача.

Представники відповідачів у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином /а.с.120-130/, заяв про відкладення розгляду справи суду не надавали

Відповідно до приписів ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін у порядку письмового провадження на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС», зареєстровано 27.10.2010 року в якості юридичної особи та присвоєно код ЄДРПОУ 37379286, за юридичною адресою: 83023, м. Донецьк, вул. Харитонова, 15, та перебувала на обліку у ДПІ у Калінінському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області.

У зв'язку із проведенням у м. Донецьку антитерористичної операції, підприємство перереєструвалося за адресою: вул. Звіринецька, буд.63, м. Київ, 01014 та перейшло на податковий облік до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» перебувало на обліку платника податку на додану вартість за свідоцтвом № 100313826 від 13 грудня 2010 року в Державній податковій інспекції у Калінінському районі м. Донецька з грудня 2010 року по листопад 2014 року.

З 17 березня 2015 року ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.

Відповідачі, Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві діють на підставі положення про Державну фіскальну службу України, керуються Податковим кодексом України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби, є органи державної податкової служби.

Таким чином, відповідачі у справі - суб'єкти владних повноважень, на які чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Податковими деклараціями з податку на додану вартість за липень 2013р. (реєстраційний номер документу: 9050551334 15.08.2013), серпень 2013р. (реєстраційний номер документу: 9057871409 17.09.2013.), вересень 2013р., (реєстраційний номер документу: 9066227399 18.10.2013) підприємством задекларовано від'ємне значення податку на додану вартість та заявлені суми податку на додану вартість до бюджетного відшкодування/а.с.24-75/.

08 вересня 2014 року за допомогою засобів електронної звітності були подані уточнюючі розрахунки до податкової звітності за серпень-жовтень 2013р., в т.ч. уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за серпень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051452755), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за вересень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051453034), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за жовтень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9051451414).

Також 13 листопада 2014 року були подані за допомогою засобів електронної звітності уточнюючі розрахунки до податкової звітності за серпень-жовтень 2013р.(уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за серпень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9065973294), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за вересень 2013 року (реєстраційний номер документу 9065973318), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до декларації за жовтень 2013 року (реєстраційний номер документу: 9065973225), в яких підприємство змінило данні поточного рахунку на який потрібно зарахувати бюджетне відшкодування з податку на додану вартість/а.с.76-104/.

Як вбачається з матеріалів справи, листом № 18 від 02.12.2015 року ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» звернулось до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька ГУ ДФС у Донецькій області щодо надання другого екземпляру Акту камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків, та повідомлення щодо направлення Висновків про суми відшкодування податку на додану вартість по ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за серпень-жовтень 2013р. та Реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» до органів Державної казначейської служби України/а.с.105-106/.

Листом №3449/10/05-63/15-01 від 07.12.2015р., ДПІ у Калінінському районі м. Донецька повідомила, що згідно з наказами Міністерства доходів і зборів від 08.07.2014р. № 381 «Про встановлення простою в роботі територіальних органів Міндоходів» виконання функцій по обслуговуванню платників податків ДПІ у Калінінському районі м. Донецька було покладено на Жовтневу об'єднану державну податкову інспекцію м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, до якої і пропонує звернутися за відповідними роз'ясненнями/а.с.107/.

Листом № 19 від 10.12.2015 року ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» звернулось до Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо надання другого екземпляру Акту камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків, та повідомлення щодо направлення Висновків про суми відшкодування податку на додану вартість по ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за серпень-жовтень 2013р. та Реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» до органів Державної казначейської служби України/а.с.108-109/.

Відповіддю від 21.12.2015 вих.№9333/10/05-81-15-01 Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція м. Маріуполя ГУ ДФС у Донецькій області зазначила, що камеральні перевірки вищевказаної звітності не проводилися , у зв'язку із тим, що дані функціональні обов'язки не відносяться до комплексу послуг, що надаються органами ДФС. До органів Державної казначейської служби України висновків про суми відшкодування податку на додану вартість по ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за серпень-жовтень 2013 року (з урахуванням уточнюючих розрахунків) не направлялось.

Листом № 21 від 24.12.2015 року ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» звернулось до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві із аналогічним зверненням.

Своєю відповіддю від 12.02.2016 року вих.№4519/10/26-59-26-07 Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві повідомила позивача, що у зв'язку із тим, що район з якого вибув платник, а саме ДПІ у Калінінському районі м. Донецька ГУ ДФС у Донецькій області, знаходиться на непідконтрольній території України, матеріали справи у тому числі матеріали перевірок, не були передані до ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, у зв'язку із чим не має можливості надати результати камеральної перевірки.

У відповідності до п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України (в редакції на дату здійснення декларування бюджетного відшкодування), протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. За п.200.12 ст.200 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, для проведення подальшого перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку. Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість та Реєстр висновків про суми відшкодування податку на додану вартість подаються органам Державної казначейської служби України за формами, наведеними у Наказі Міністерства фінансів України від 07.11.2011р. № 1396 «Про затвердження форм документів, що використовуються у процесі відшкодування сум податку на додану вартість».

Відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Підпунктом 75.1.2. п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно вимог статті 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Положеннями статті 86 Податкового кодексу України визначено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов'язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42цього Кодексу.

Акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів). У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки про результати виїзної планової чи позапланової документальної перевірки у день його підписання або відмови від підписання вручається або надсилається платнику податків чи його законному представнику.

Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки або отримання його примірника не звільняє платника податків від обов'язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов'язання.

У разі відмови платника податків або його законних представників від отримання примірника акта або довідки про результати перевірки або неможливості його вручення та підписання у зв'язку з відсутністю платника податків або його законних представників за місцезнаходженням такий акт або довідка надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. У зазначених у цьому абзаці випадках контролюючим органом складається відповідний акт.

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів). Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов'язання.

Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені пунктом 86.8 цієї статті.

Акт (довідка) про результати фактичних перевірок, визначених статтею 80 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючих органів, які проводили перевірку, реєструється не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки. Акт (довідка) про результати зазначених перевірок підписується особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та його законними представниками (у разі наявності).

У разі якщо платник податків (його відокремлені підрозділи) здійснює свою діяльність не за основним місцем обліку платника податків, контролюючий орган, який проводив перевірку, не пізніше трьох робочих днів з дня реєстрації акта (довідки) в цьому органі направляє акт (довідку) до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. Копія акта (довідки) перевірки з відміткою про реєстрацію в журналі реєстрації актів (довідок) перевірок зберігається у контролюючому органі, який проводив перевірку.

Підписання акта (довідки) таких перевірок особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та/або його законними представниками та посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, здійснюється за місцем проведення перевірки або у приміщенні контролюючого органу.

З вищенаведеного вбачається, що Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області допущено бездіяльність яка порушує законні права та інтереси позивача на отримання бюджетного відшкодування передбаченого Податковим кодексом України, що виразилася у не проведенні камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків у період з листопада 2013 року по квітень 2015, тобто у період коли позивач перебував на податковому обліку Відповідача 1.

У діях Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, суд не вбачає бездіяльності щодо не проведення камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків, оскільки наказами Міністерства доходів і зборів та ДФС України виконання функцій по обслуговуванню платників податків ДПІ у Калінінському районі м. Донецька було покладено на Жовтневу об'єднану державну податкову інспекцію м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, а функціональні обов'язки (зокрема проведення камеральної перевірки) не відносяться до комплексу послуг, що надаються.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У відповідності до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами частини 2 статті 19 Конституції України органи державно влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними до суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи всі обставини справи, надані суду докази, суд дійшов висновку, що Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області не довела правомірність своєї бездіяльності, з огляду на що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

З урахуванням того, що Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області не було своєчасно проведено камеральну перевірку задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків у період перебування позивача на її обліку, а на даний час підприємство перебуває на податковому обліку у ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, то саме цей податковий орган зобов'язаний провести вказану перевірку. Разом з тим, на час розгляду справи у суду відсутня інформація про проведення камеральної перевірки ДПІ Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві. У зв'язку із чим в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки прийняте рішення ухвалено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує Товариству з обмеженою відповідальністю "ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС" судові витрати у сумі 1218(одна тисяча двісті вісімнадцять гривень )грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС" до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька ГУ ДФС у Донецькій області щодо не проведення камеральної перевірки задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків протиправною.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві провести камеральну перевірку задекларованих показників декларацій з податку на додану вартість ТОВ «ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС» за липень-жовтень 2013р., з урахуванням уточнюючих розрахунків.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНПРОМСНАБ-ПЛЮС" судові витрати у сумі 1218(одна тисяча двісті вісімнадцятьгривень )грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 22 лютого 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Христофоров А.Б.