ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"22" лютого 2016 р. Справа № 903/1218/15
за позовом Публічного акціонерного товариства Волиньобленерго
до відповідача ОСОБА_1 відділення ОСОБА_2 державного майна України по Волинській області
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України
ОСОБА_2 державного майна України
про визнання права власності
Суддя Філатова С.Т.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_4, дов. від 15.05.2015р. №19/26-21
від РВ ФДМУ: ОСОБА_5, дов. від 17.11.2015р. №14
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України розяснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст. 22 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки сторін.
На підставі ст.27 ГПК України до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, залучені ОСОБА_2 державного майна України та ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України.
Суть спору:
Публічне акціонерне товариство Волиньобленерго звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Вестленд про визнання права власності на будівлю лінійного посту загальною площею 257,70м2, розташовану за адресою Волинська область, м. Луцьк, вул. Львівська, 150.
Позовні вимоги обґрунтовані таким:
Будівля лінійного посту загальною площею 257,70м2, розташована за адресою Волинська область, м. Луцьк, вул. Львівська, 150, є нежитловим приміщення (лінійним постом) і внесена до статутного капіталу ПАТ Волиньобленерго, що встановлено рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09.02.2010р., залишеним без змін ухвалами апеляційного суду Волинської області від 22.04.2010р. та ухвалою Верховного Суду України від 16.11.2010р.
21.09.2015р. КП Волинське обласне бюро технічної інвентаризації на вказану будівлю був виготовлений технічний паспорт, з якого вбачаються дані щодо внутрішніх обмірів та розрахунок площ приміщень.
В обґрунтування послався на ч. 2 ст. 115 ЦК України, ч. 1 ст. 316 ЦК України, ст.ст. 321, 334, 392 ЦК України, ч. 1 ст. 12 ЗУ Про господарські товариства.
Клопотанням від 03.12.2015р. позивач долучив до матеріалів справи копію рішення Луцької міської ради №3/7.15 від 22.11.2002р. про затвердження проекту відведення та надання ВАТ Волиньобленерго земельних ділянок на умовах оренди, зокрема земельної ділянки за адресою м.Луцьк, вул. Львівська (№293 у Переліку).
14.12.2015р. представник позивача звернувся до суду із заявою про уточнення підстав позову, в якій зазначив, що Державна акціонерна енергопостачальна компанія "Волиньобленерго" була створена на базі Волинського обласного підприємства електричних мереж на підставі Указу Президента України від 04.04.1995 р. "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України" та Наказу ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р., і є його правонаступником.
ПАТ „Волиньобленерго, у свою чергу, є правонаступником ДАЕК „Волиньобленерго та ВАТ „Волиньобленерго, що вбачається зі статуту позивача. Відповідно до ч. 7 ст. 34 Закону України „Про підприємства в Україні від 27.03.1991р. №887-ХІІ, який був чинним на момент здійснення корпоратизації, при перетворенні одного підприємства в інше, до підприємства, яке щойно виникло, переходять усі майнові права і обов'язки колишнього підприємства.
Наказом ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р. було затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК „Волиньобленерго та статут.
Відповідно до п. 14.4. акта оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК Волиньобленерго, затвердженого заступником Міністра енергетики та електрифікації 31.07.1995р., на момент корпоратизації на балансі підприємства не було майна, що не підлягало приватизації.
Як вбачається з інвентаризаційного опису основних засобів Луцького РЕМ ДАЕК Волиньобленерго станом на 01.07.1995 р., будівля лінійного посту, розташована за адресою: м.Луцьк, вул. Львівська, 150 (рік 1965) обліковується на балансі підприємства під інвентарним номером 010473.
ПАТ „Волиньобленерго є власником всіх активів, які були закріплені за Волинським обласним підприємством електричних мереж і обліковувалися на його балансі на момент корпоратизації.
Оскільки вказані основні засоби, зокрема, будівля лінійного посту, є активами, то ДАЕК „Волиньобленерго відповідно до пункту 15 Положення стало їх власником з моменту його державної реєстрації.
ПАТ „Волиньобленерго, як правонаступник ДАЕК „Волиньобленерго, є власником спірного майна - будівлі лінійного посту.
В додатку № 1 до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно наведено перелік правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна. В ньому під порядковим № 15 зазначені накази засновників відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), з додатком - переліком об'єктів нерухомого майна про передачу у власність цих об'єктів акціонерним товариствам та акт прийому-передачі зазначеного майна, підписаний у встановленому порядку.
У звязку з тим, що Тимчасове положення було затверджено лише у 2002 р., його вимоги щодо складання акту прийому-передачі нерухомого майна не могли бути виконані під час корпоратизації підприємства в 1995 р.
Пунктом 2.1. Порядку передбачено складання акту приймання-передавання нерухомого майна до статутного фонду відкритого акціонерного товариства лише тоді, коли воно створене в процесі приватизації. У випадку створення такого товариства в процесі корпоратизації, можливості складення акту прийому-передачі даним Порядком не передбачено.
Долучив статут ВАТ Волиньобленерго, затверджений загальними зборами акціонерів Державної акціонерної енергопостачальної компанії Волиньобенерго, протокол №1 від 11.08.1998р., зареєстрований виконкомом Луцької міської Ради народних депутатів 18.08.1998р., розпорядження №417 р.№ 04051327100030501, наказ ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України №152 від 15.08.1995р. Про створення Державної акціонерної енергопостачальної компанії Волиньобленерго, інвентаризаційний опис основних засобів Луцького РЕМ ДАЕК станом на 01.07.1995р.
17.12.2015р. представник позивача подав клопотання про заміну первісного відповідача ОСОБА_6 Вестленд на належного Регіональне відділення ОСОБА_2 державного майна по Волинській області (43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9, код ЄДРПОУ 13347870), мотивуючи тим, що ПАТ Волиньобленерго є правонаступником всіх прав та зобовязань Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) Волиньобленерго (п. 1.1. Статуту), створеного відповідно до рішення загальних зборів акціонерів з Державної акціонерної енергопостачальної компанії (ДАЕК) Волиньобленерго, створеної відповідно до Указу Президента України від 4 квітня 1995 року Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України та Наказу ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р., шляхом перетворення державного підприємства Волинське обласне підприємство електричних мереж.
У статті 1 Указу Президента України від 15.06.1993 р. Про корпоратизацію підприємств зазначено, що корпоратизацією є перетворення державних підприємств, закритих акціонерних товариств, більш як 75 відсотків статутного фонду яких перебуває у державній власності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність з чинним законодавством, у відкриті акціонерні товариства.
У пункті 15 Положення про порядок корпоратизації підприємств, затвердженого постановою КМУ від 05.07.1993 р. № 508, закріплено, що з моменту державної реєстрації відкритого акціонерного товариства активи і пасиви підприємства, структурного підрозділу (одиниці) переходять до відкритого акціонерного товариства. Акціонерне товариство стає правонаступником прав і обов'язків корпоратизованого підприємства.
Пунктом 2 Указу Президента України „Про корпоратизацію підприємств від 15.06.1993р. №210/93 передбачено, що засновниками відкритих акціонерних товариств, що створюються в процесі корпоратизації на базі загальнодержавної власності, з боку держави є орган, уповноважений управляти державним майном;
Згідно з п. 3 ст. 4 Закону України Про ОСОБА_2 державного майна України до основних завдань ОСОБА_2 державного майна України, зокрема, належать управління об'єктами державної власності, зокрема корпоративними правами товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, що належать до сфери його управління, а також товариств, утворених за участю ОСОБА_2 державного майна України.
Ухвалою суду від 22.12.2015р., керуючись ст.24 ГПК України, господарський суд задовольнив клопотання позивача про заміну відповідача на належного відповідача - Регіональне відділення ОСОБА_2 державного майна по Волинській області (43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9, код ЄДРПОУ 13347870).
Відповідач - РВ ФДМУ по Волинській області у поясненнях №10-06-2868 від 31.12.2015р. позов заперечив, мотивуючи таким:
Наказом ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України від 15,08.1995 № 152 шляхом корпоратизації державного підприємства "Волинське обласне підприємство енергетичних мереж" було створено державну акціонерну енергопостачальну компанію "Волиньобленерго" (правонаступник ПАТ "Волиньобленерго").
Указом Президента України від 15.06.1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" визначений порядок корпоратизації підприємств державної форми власності. Відповідно до вимог пункту 2 вищевказаного Указу, засновниками відкритих акціонерних товариств, що створюються відповідно до цього Указу на базі загальнодержавної власності, з боку держави є органи, уповноважені управляти цим майном: центральні органи державної виконавчої влади, інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи та обласні державні адміністрації.
Згідно із вимогами пункту 10 Указу Президента України від 15.06,1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" відповідальність за проведення корпоратизації підприємств покладається на керівників органів, уповноважених управляти майном, що перебуває у загальнодержавній власності: центральних органів державної виконавчої влади, інших підвідомчих Кабінету Міністрів України органів та представників Президента України в областях.
Регіональне відділення не формувало статутний фонд ДАЕК "Волиньобленерго" та не проводило корпоратизацію державного майна, тому документи, що стосуються корпоратизації ДП "Волинське обласне підприємство енергетичних мереж", в РВ ФДМУ по Волинській області відсутні, окрім акту оцінки вартості цілісного майнового комплексу ДП "Волинське обласне підприємство енергетичних мереж", що був затверджений заступником Міністра ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України ОСОБА_7 21.03.1996 р.
Відповідно до вимог пункту 8 Указу Президента України від 15.06.1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" засновники відкритих акціонерних товариств після прийняття рішення про їх приватизацію передають акції цих товариств державним органам приватизації в порядку, визначеному ОСОБА_3 фінансів України та ОСОБА_2 державного майна України.
На виконання наказу ОСОБА_2 державного майна України від 27.09.1996 № 1134 "Про забезпечення продажу пакету акцій ДАЕК "Волиньобленерго" (м. Луцьк), РВ ФДМУ по Волинській області здійснювало лише пільговий продаж пакету акцій ДАЕК. Функції з його управління до регіонального відділення від ОСОБА_2 державного майна України по Волинській області не передавались.
Відповідно до вимог статті 1 Закону України "Про ОСОБА_2 державного майна України" ОСОБА_2 державного майна України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об'єктів державної власності, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності.
Зазначив, що регіональне відділення вважає себе неналежним відповідачем у даній справі та повинно бути замінено на засновника ДАЕК "Волиньобленерго" - ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України (правонаступник ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України).
Долучив акт оцінки вартості ЦМК, наказ ФДМУ від 18.06.1996р. №66-ПРА, наказ РВ ФДМУ по Волинській області від 27.09.1996р. №1134, план розміщення акцій від 18.09.1996р., наказ ФДМУ від 08.10.1997р. №1099.
Ухвалою суду від 20.01.2016р. розгляд справи згідно ст.77 ГПК України відкладався у звязку з необхідністю витребування додаткових доказів по справі. Зобовязано позивача подати суду статут Державного підприємства "Волинське обласне підприємство електричних мереж", обгрунтовані доводи по суті пояснень відповідача №10-26-2868 від 31.12.2015р., докази в підтвердження внесення вартості будівлі до статутного фонду під час корпоратизації.
09.02.2016р. на адресу суду надійшла заява представника позивача про уточнення підстав позову, в якій вказано, що Державну акціонерну енергопостачальну компанію "Волиньобленерго" було вже створено на базі Волинського обласного підприємства електричних мереж на підставі Указу Президента України від 04.04.1995 р. "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України" та Наказу ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р., і є його правонаступником. ПАТ „Волиньобленерго, у свою чергу, є правонаступником ДАЕК „Волиньобленерго та ВАТ „Волиньобленерго, що вбачається зі статуту позивача.
У пункті 15 Положення про порядок корпоратизації підприємств (далі - Положення), затвердженого постановою КМУ від 05.07.93 р. № 508, закріплено, що з моменту державної реєстрації відкритого акціонерного товариства активи і пасиви підприємства, структурного підрозділу (одиниці) переходять до відкритого акціонерного товариства. Акціонерне товариство стає правонаступником прав і обов'язків корпоратизованого підприємства.
Наказом ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р. було затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК „Волиньобленерго та статут.
Як вбачається з п. 5.1 статуту ДАЕК „Волиньобленерго в редакції станом на 07.03.1994 року (до моменту корпоратизації позивача), статутний фонд Компанії становив НОМЕР_1 тис. крб.
Відповідно до п. 14.4. акта оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК Волиньобленерго, затвердженого заступником Міністра енергетики та електрифікації 31.07.1995 р., на момент корпоратизації на балансі підприємства не було майна, що не підлягало приватизації. Разом з тим, згідно з п. 16 Акту оцінки вартість майна, що підлягає приватизації (розмір статутного фонду акціонерного товариства) також склав НОМЕР_1 тис. крб.
Згідно п. 5.1 статуту ДАЕК „Волиньобленерго в редакції станом на 19.08.1998 року (після здійснення корпоратизації позивача), статутний фонд Компанії не змінився і в гривневому еквіваленті склав 23863800 гривень.
Відповідно до інвентаризаційного опису основних засобів Луцького РЕМ ДАЕК Волиньобленерго станом на 01.07.1995 р. будівля лінійного посту, розташована за адресою: м. Луцьк, вул. Львівська, 150 (рік випуску 1965) обліковується на балансі підприємства під інвентарним номером 010473.
Відповідач, заперечуючи проти предявленого до нього позову у поясненнях №10-06-2868 від 31.12.2015р., посилається на норми Указу Президента України від 15.06.1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" (зокрема, на п. 8, 10), вважаючи себе неналежним відповідачем у даній справі.
Разом з тим, абз. 3 п. 1 Указу Президента України від 15.06.1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" визначено, що дія цього Указу не поширюється на підприємства, які не підлягають приватизації відповідно до законодавства, по яких прийняте рішення про приватизацію, а також на природні монополії.
Оскільки ПАТ „Волиньобленерго у розумінні законодавства України є субєктом природної монополії (підприємством, що надає послуги з постачання та передачі електричної енергії на території Волинської області на ринку електричної енергії, що перебуває у стані природної монополії), норми Указу Президента України від 15.06.1993 №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.
Як вбачається з пунктів 2, 10 Положення про порядок корпоратизації підприємств, затвердженого Постановою КМУ від 05.07.1993 р. № 508, комісія з корпоратизації, до складу якої входить також представник відповідного органу приватизації, готує і подає засновнику у двомісячний термін з дня затвердження її складу акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства, що підлягає корпоратизації, проект плану розміщення акцій та проект статуту відкритого акціонерного товариства. Засновник у тижневий термін розглядає і затверджує акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства, що підлягає корпоратизації, і в десятиденний термін приймає рішення про створення відкритого акціонерного товариства та затверджує його статут.
До складу комісії з корпоратизації ДАЕК Волиньобленерго входив представник відповідача ОСОБА_8 (акту оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК Волиньобленерго).
Спірна будівля на час проведення корпоратизації позивача перебувала в державній власності та входило до цілісного майнового комплексу позивача і знаходилось на його балансі.
Таким чином, виходячи з вищенаведених норм законодавства, держава уповноважила ОСОБА_2 державного майна України та його регіональні відділення брати участь у формуванні статутного капіталу підприємства, що підлягає корпоратизації, визначенні активів і пасивів підприємства, що переходять до відкритого акціонерного товариства у порядку, визначеному п. 15 Положення про порядок корпоратизації підприємств (а.с. 168-170).
Згідно Інформаційної довідки ПАТ «Національний депозитарій України» №10248 від 12.02.2016р. державна частка в статутному капіталі емітента відсутня.
У судових засіданнях 09.02.20106р., 16.02.2016р. оголошувались перерви відповідно до ст..77 ГПК України до 16.02.2016р. до 11.00год., 22.02.2016р. до 16.00год. для подачі додаткових доказів по справі.
У судовому засіданні 22.02.2016р. представник позивача звернувся до суду з клопотанням про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 державного майна України (01601, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9, код ЄДРПОУ 0032945) та ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 30, код ЄДРПОУ 37471933), мотивуючи тим, що як вбачається з п. 1.1. Статуту, ПАТ «Волиньобленерго» є правонаступником всіх прав та зобовязань Відкритого акціонерного товариства «Волиньобленерго», створеного відповідно до рішення загальних зборів акціонерів з Державної акціонерної енергопостачальної компанії «Волиньобленерго», створеної відповідно до Указу Президента України від 4 квітня 1995 року «Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України» та Наказу ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України № 152 від 15.08.95 р., шляхом перетворення державного підприємства Волинське обласне підприємство електричних мереж.
Позов про визнання права власності - це позадоговірна вимога власника майна про констатацію перед третіми особами факту приналежності позивачу права власності на майно. Підставою позову є обставини, що підтверджують наявність у позивача права власності. Необхідною умовою захисту права власності шляхом його визнання служить підтвердження позивачем своїх прав на майно. Одним з основних критеріїв визначення законності володіння майном і відображення його на балансі підприємства є джерела фінансування (централізоване або власні кошти підприємства), передача підприємству у володіння майна безпосередньо власником (уповноваженим органом) чи підприємством, яке володіє майном на праві повного господарського відання.
У статті 1 Указу Президента України від 15.06.1993 р. «Про корпоратизацію підприємств» зазначено, що корпоратизацією є перетворення державних підприємств, закритих акціонерних товариств, більш як 75 відсотків статутного фонду яких перебуває у державній власності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність з чинним законодавством, у відкриті акціонерні товариства.
У пункті 15 Положення про порядок корпоратизації підприємств, затвердженого постановою КМУ від 05.07.1993 р. № 508, закріплено, що з моменту державної реєстрації відкритого акціонерного товариства активи і пасиви підприємства, структурного підрозділу (одиниці) переходять до відкритого акціонерного товариства. Акціонерне товариство стає правонаступником прав і обов'язків корпоратизованого підприємства.
У відповідності до Указу Президента України від 04.04.1995 року №282/95 "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України" доручено ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України створити державні акціонерні енергетичні компанії згідно з переліком; ОСОБА_2 державного майна України - передати ОСОБА_3 енергетики і електрифікації управління частками (паями, акціями) майна державних акціонерних компаній, що створюються відповідно до даного Указу.
Як вбачається з пунктів 2, 11 Положення про порядок корпоратизації підприємств, затвердженого Постановою КМУ від 05.07.1993 р. № 508, комісія з корпоратизації, до складу якої входить також представник відповідного органу приватизації, готує і подає засновнику у двомісячний термін з дня затвердження її складу акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства, що підлягає корпоратизації, проект плану розміщення акцій та проект статуту відкритого акціонерного товариства. Засновник у тижневий термін розглядає і затверджує акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства, що підлягає корпоратизації, і в десятиденний термін приймає рішення про створення відкритого акціонерного товариства та затверджує його статут.
Як видно з наявного у матеріалах справи акту оцінки цілісного майнового комплексу ДАЕК Волиньобленерго, до складу комісії з корпоратизації ДАЕК Волиньобленерго входив представник ОСОБА_2 державного майна України ОСОБА_8, а сам акт затвердив заступник Міністра енергетики та електрифікації України 31.07.1995 р.
Таким чином, ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України (що є правонаступником ОСОБА_3 енергетики та електрифікації України), як засновник позивача та ОСОБА_2 державного майна України на час виникнення спірних відносин були відповідальними за формування статутного фонду позивача під час його корпоратизації, затвердження відповідного акту оцінки цілісного майнового комплексу, а тому мають бути залучені до участі у даній справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
До клопотання долучив листи: ОСОБА_3 палива та енергетики України від 23.09.2005р. №02/12-2872, адресований ВАТ «Волиньобленерго», щодо підтвердження права власності на нерухоме майно товариства, яке увійшло до статутного фонду товариства під час корпоратизації; ВАТ «Волиньобленерго» від 30.10.2009р. №15/19-3363, адресований Міністру палива та енергетики України, про впорядкування обліку нерухомого майна, переданого до статутного фонду під час корпоратизації; ОСОБА_3 палива та енергетики України від 13.05.2010р. №07/12-1161, адресований ВАТ «Волиньобленерго», щодо питання переліку нерухомого майна, переданого до статутного фонду (а.с. 178-180).
У звязку із залученням третіх осіб просив продовжити строк розгляду спору згідно ст.69 ГПК України.
Розглянувши подане клопотання, судом встановлено таке:
ГПК передбачає можливість участі в судовому процесі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, якщо рішення господарського суду зі спору може вплинути на права та обов'язки цієї особи щодо однієї із сторін (стаття 27 ГПК). Така третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - у залежності від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, повинна знаходитись з однією із сторін у матеріальних правовідносинах, які в результаті прийняття судом рішення у справі зазнають певних змін.
Оскільки при розгляді справи по суті судом будуть вирішуватись питання про права та обовязки засновника ПАТ «Волиньобленерго» - ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості (правонаступника ОСОБА_3 енергетики і електрифікації України) під час корпоратизації (приватизації) позивача, а питання корпоратизації (приватизації майна) потребують залучення ОСОБА_2 державного майна України, то господарський суд, керуючись ст.27 ГПК України, вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 державного майна України (01601, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9, код ЄДРПОУ 0032945) та ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 30, код ЄДРПОУ 37471933), продовжити строк розгляд спору та відкласти розгляд останнього
Господарський суд, керуючись ст. ст. 27, 69, п. 3 ст. 77, 86 ГПК України, -
ухвалив:
1. Продовжити строк розгляду справи за клопотанням представника позивача від 22.02.2016р. до 09.03.2016р.
2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 державного майна України (01601, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9, код ЄДРПОУ 0032945) та ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 30, код ЄДРПОУ 37471933).
3. Зобовязати позивача надіслати ОСОБА_2 державного майна України, ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України позовну заяву з доданими матеріалами. Докази надіслання (поштову квитанцію, опис вкладень тощо) подати суду до 29.02.2016р.
4. Розгляд справи призначити на 09.03.2016р. на 10:30 год.
5. Представити суду:
5.1. ФДМ України: обґрунтовані доводи та заперечення по суті позовних вимог.
5.2. ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України: обґрунтовані доводи та заперечення по суті позовних вимог.
Представники позивача, РВ ОСОБА_2 державного майна України по Волинській області про наступне судове засідання повідомлені під розписку у судовому засіданні.
ФДМ України, ОСОБА_3 енергетики та вугільної промисловості України надіслати ухвалу суду рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
У разі неподання витребуваних судом доказів спір буде розглянуто за наявними в справі матеріалами згідно ст.75 ГПК України.
Суддя С.Т. Філатова