Справа № 354/606/14-ц
Провадження по справі № 6/354/2/16
У Х В А Л А
22 лютого 2016 року м.Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого- судді Марчака Ю.І.
секретаря Ясінської М.В.
з участю: позивача ОСОБА_1 представників позивача ОСОБА_2
представники відповідача
ОСОБА_3 райдержадміністрації ОСОБА_4, ОСОБА_5 представника відповідача
ОСОБА_3 центральної районної лікарні ОСОБА_6 представника відповідача ОСОБА_3 районної ради ОСОБА_7
представника третьої особи відділу Державної виконавчої служби ОСОБА_3 районного управління юстиції-
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче заяву ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Яремчанського міського суду перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 райдержадміністрації, ОСОБА_3 центральної районної лікарні, ОСОБА_3 районної ради, третя особа на стороні відповідача: Департамент охорони здоровя Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження про оголошення догани; скасування розпорядження та наказу про звільнення з посади; поновлення на роботі і стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Рішенням Яремчанського міського суду від 07.05.2015року позов було задоволено частково. А саме було скасовано розпорядження №187-к від 18.07.2014 року ОСОБА_3 районної державної адміністрації та наказ №64 ОСОБА_3 центральної районної лікарні від 18 липня 2014 року про звільнення з роботи головного лікаря ОСОБА_3 центральної районної лікарні ОСОБА_1 по п.3 ст.40 КЗпП України та припинення дії контракту. Поновлено ОСОБА_1 на роботі на посаді головного лікаря ОСОБА_3 центральної районної лікарні з 18 липня 2014 року. Згідно вказаного рішення суду було вирішено стягнути з ОСОБА_3 районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн. (вісімдесят три тисячі шістсот одинадцять гривень 84 копійки)
Після набрання рішенням законної сили та зверненням до виконання вказаного рішення Яремчанського міського суду від 07.05.2015року, ОСОБА_3 районна державна адміністрація звернулася до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення Яремчанського міського суду від 07.05.2015року в частині порядку та способу виконання рішення суду про стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн. (вісімдесят три тисячі шістсот одинадцять гривень 84 копійки)
Свої вимоги обгрутовує тим, що 07.05.2015 року Яремчанський міський суд при прийнятті рішення в частині стягнення з ОСОБА_3 районної державної адміністрації середнього заробітку за час вимушеного прогулу на користь ОСОБА_1 судом не було прийнято до уваги, що фінансування зарплати головного лікаря ОСОБА_3 центральної районної лікарні здійснювалося не за рахунок державного бюджету, з якого фінансуються працівники райдержадміністрації, а здійснювалося по КФКВ 080101 «Лікарні» за рахунок коштів «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» по коду доходів бюджету 41034200.
Тому райдержадміністрація просить змінити спосіб і порядок виконання рішення суду шляхом стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн. з ОСОБА_3 центральної районної лікарні по КФКВ 080101 «Лікарні» за рахунок коштів «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» по коду доходів бюджету 41034200, де ОСОБА_1 працював та отримував заробітну плату.
В судовому засіданні представники ОСОБА_3 районної державної адміністрації ОСОБА_5, ОСОБА_4 заявлені вимоги підтримали в повному обсязі і просять заяву про зміну способу і порядку виконання рішення суду задоволити в повному обсязі.
ОСОБА_1 та його представник в судовому засіданні пояснили, що вони не заперечують щодо любої виплати заборгованої суми.
Представник ОСОБА_3 районної ради суду пояснив, що ОСОБА_3 районна державна адміністрація звернулась до ОСОБА_3 районної ради із клопотанням про погодження виплати ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн. з бюджету ОСОБА_3 центральної районної лікарні по КФКВ 080101 «Лікарні» за рахунок коштів «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам». Бюджетна комісія на своєму засіданні прийняла рішення, що остаточне рішення прийняти після завершення судового розгляду. Тому ОСОБА_3 районна рада покладається на правове рішення суду, щодо порядку та способу виплати заборгованих коштів ОСОБА_1
Представник ОСОБА_3 центральної районної лікарні ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечує щодо задоволення клопотання ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду у тому випадку, якщо будуть виділені додаткові кошти з державного бюджету для виплати ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн.. Вони не погодяться із рішенням суду у випадку, якщо буде зобовязано виплатити ОСОБА_1 заборговану суму за рахунок бюджету ОСОБА_3 центральної лікарні.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Рішенням Яремчанського міського суду від 07.05.2015 року частково задоволено позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 райдержадміністрації, ОСОБА_3 центральної районної лікарні, ОСОБА_3 районної ради, третя особа на стороні відповідача: Департамент охорони здоровя Івано-Франківської обласної державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування розпорядження про оголошення догани; скасування розпорядження та наказу про звільнення з посади; поновлення на роботі і стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, скасовано розпорядження ОСОБА_3 районної державної адміністрації та наказ ОСОБА_3 центральної районної лікарні про звільнення з роботи головного лікаря ОСОБА_3 центральної районної лікарні ОСОБА_1 по п.3 ст.40 КЗпП України та припинення дії контракту; поновлено ОСОБА_1 на роботі на посаді головного лікаря ОСОБА_3 центральної районної лікарні з 18 липня 2014 року; стягнуто з ОСОБА_3 районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн., в решті позовних вимог відмовлено. На виконання вказаного рішення суду судом видано виконавчий лист.
Згідно вказаного рішення суду середній заробіток за час вимушеного прогулу в користь ОСОБА_1 в сумі 83611, 84 грн. слід стягнути з ОСОБА_3 райдержадміністрації. Задоволення заяви ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду, фактично призведе до зміни суті рішення Яремчанського міського суду від 07.05.2015року та стягнення з ОСОБА_3 центральної районної лікарні замість ОСОБА_3 районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн..
Із змісту ст.22 Бюджетного кодексу України на 2016рік та пояснень сторін вбачається, що головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети є місцеві державні адміністрації, тобто ОСОБА_3 РДА.
Вимогами ст.23 Бюджетного кодексу України встановлено бюджетні призначення та асигнування, а саме:
1. Будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
2. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
3. Якщо в процесі виконання бюджету зміна обставин вимагає менших бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів, Міністерство фінансів України (місцевий фінансовий орган) готує пропозиції про зменшення відповідного бюджетного призначення Державного бюджету України (місцевого бюджету). Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація, виконавчий орган відповідної місцевої ради) у двотижневий строк подає до Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради) у встановленому порядку пропозиції про зменшення відповідних бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету).
4. Витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (з дотриманням вимогчастини другої статті 57цього Кодексу), якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.
5. Пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень подаються та розглядаються у порядку, встановленому для складання проекту бюджету. Витрати відповідно до внесених змін до бюджетних призначень здійснюються лише після набрання чинності законом (рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради), яким внесено такі зміни, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
6. Якщо після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) повноваження на виконання функцій або надання послуг, на яке надано бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого головного розпорядника бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено. Передача бюджетних призначень у випадку, передбаченому цією частиною статті, здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України (Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної місцевої ради), погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради), упорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
7. У межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету Міністерство фінансів України (місцевий фінансовий орган) за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету, а також в розрізі класифікації кредитування бюджету - щодо надання кредитів з бюджету.
8. У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету за бюджетними програмами, включаючи резервний фонд бюджету, додаткові дотації та субвенції (з урахуванням частини шостої статті 102тачастини шостої статті 108цього Кодексу), а також збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету) здійснюються за рішенням Кабінету Міністрів України (Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної місцевої ради), погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради), упорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
9. Перерозподіл видатків державного бюджету на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
10. Зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень, крім випадків, передбачених цим Кодексом, здійснюються лише за наявності у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) відповідного положення.
11. Забороняється без внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) збільшення бюджетних призначень за загальним та спеціальним фондами державного бюджету (місцевого бюджету) на:
оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
видатки за бюджетними програмами, пов'язаними з функціонуванням органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування), за рахунок зменшення видатків за іншими бюджетними програмами.
Відповідно до вимог ст. 25 Бюджетного кодексу України безспірне списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету здійснюється Казначейством України на підставі рішення суду. Відшкодування відповідно до закону шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування), а також їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, здійснюється державою (Автономною Республікою Крим, органами місцевого самоврядування) у порядку, визначеному законом.
Тому твердження представника ОСОБА_3 РДА про неможливість виконання рішення суду є голослівним та таким, що суперечить діючому законодавству.
Також Бюджетним кодексом України не передбачено використання медичних субвенцій на відшкодування збитків завданих незаконним звільненням працівників з роботи.
При розгляді заяви суд враховує те, що ОСОБА_3 районна держадміністрація та ОСОБА_3 районна рада при формуванні бюджету Верховинського району мали можливість вирішити вимогу ОСОБА_1 про закладення в бюджет виплат на виконання Яремчанського міського суду від 07.05.2015року, що не було виконано.
Враховуючи викладене вимоги про зміну способу і порядку виконання рішення суду шляхом стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з ОСОБА_3 центральної районної лікарні суд, вважає безпідставними, оскільки вони змінюють зміст судового рішення. Тому суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення Яремчанського міського суду від 07.05.2015року.
Керуючись ст. 373 ЦПК України, суд ,-
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення Яремчанського міського суду від 07.05.2015року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Яремчанський міський суд протягом 5-ти днів з дня оголошення ухвали , а особами , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали - протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_8