КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
16 лютого 2016 року 810/525/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до Фастівської ОДПІ Київської області ГУ Міндоходів України про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Фастівської ОДПІ Київської області ГУ Міндоходів України, в якому просить визнати незаконними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 25.04.2013 № НОМЕР_1 та № 001091702 .
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Статтею 99 КАС України визначені строки звернення до адміністративного суду.
Згідно частин 1 4 цієї статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Загальним строком для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, але для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Оскільки позивач, не погоджуючись з податковими повідомленнями рішеннями від 25.04.2013 року, скористався правом досудового порядку вирішення спору і звернувся із скаргами до ГУ Міндоходів у Київській області та Міністерства доходів і зборів України, то відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень
Як слідує з позовної заяви та додатків до неї, про результати розгляду скарги від 17.07.2013 Міністерством доходів і зборів України позивачу стало відомо ще в 2013 році.
У той же час до суду з позовом про оскарження податкових повідомлень-рішень від 25.04.2013 року позивач звернувся 15.02.2016 року, що підтверджується відбитком штемпелю ВДЗК (канцелярія) Київського окружного адміністративного суду на позовній заяві, отже, з пропущенням терміну, визначеного законом.
Статтею 100 КАС України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду, відповідно до якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Оскільки позивач звернувся до суду з пропущенням строків звернення, з клопотанням про поновлення пропущених строків звернення до суду не звертався, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду, сума судового збору (платіжне доручення від 27.10.2015 № 1328 ) у розмірі 685,97 грн. та (платіжне доручення від 12.01.2016 № 1374) у розмірі 692,03 грн. підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до Фастівської ОДПІ Київської області ГУ Міндоходів України про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без розгляду.
Повернути Адвокатському обєднанню «Інвікта» (ідентифікаційний код 36856623) з Державного бюджету України (спеціального фонду) суму сплаченого судового збору в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.