ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
18 лютого 2016 року м. Київ К/800/4158/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Маслій В.І., перевіривши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу відповідача № 3425-0 від 26.10.2015 року про її звільнення з посади начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області з підстав, передбачених Законом України "Про очищення влади", п.7-2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України та поновлення її на зазначеній посаді.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року позов задоволено: визнано протиправним та скасовано наказ Державної фіскальної служби України про звільнення ОСОБА_1 від 26.10.2015 року № 3425-о; поновлено ОСОБА_1 на посаді начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області з 27.10.2015 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанову суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді виконати негайно.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2016 року, зупинено провадження за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді до вирішення Конституційним Судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України, які об'єднано в одне конституційне провадження, щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
16 лютого 2016 року ОСОБА_1 подана касаційна скарга з вимогою скасування вказаного рішення Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до положень пункту п'ятого частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Зупиняючи провадження за апеляційною скаргою у зазначеній справі, апеляційний суд виходив з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що на розгляді Конституційного Суду України перебувають подання Верховного Суду України щодо відповідності положенням частини третьої статті 22, частини першої статті 38, статті 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про очищення влади"; подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України „Про очищення влади"; подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про очищення влади".
Предметом вирішення даної справи є наказ про звільнення позивача з посади з підстав, в тому числі, передбачених Законом України «Про очищення влади».
Враховуючи, що при вирішенні спору суд зобов'язаний врахувати висновки Конституційного Суду України за результатом вирішення вказаних вище подань, суд апеляційної інстанції дійшов до висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Оскільки доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду апеляційної інстанції та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв'язку із ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.
За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді - відмовити.
Копію касаційної скарги та додані до неї документи повернути ОСОБА_1.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Маслій