Ухвала суду № 55935016, 18.02.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2016
Номер справи
750/12160/15-а
Номер документу
55935016
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 750/12160/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Логвіна Т.В.

Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Бужак Н.П.

Суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові на постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові про визнання протиправними дій відповідача щодо неврахування до заробітної плати для перерахунку позивачу пенсії за віком з 08.10.2015 р. сум заробітної плати , виплаченої за результатами роботи за рік відповідно до довідки Чернігівської облспоживспілки від 17.07.2015 р. № 01/118а та зобов'язання відповідача здійснити такий перерахунок.

Справу розглянуто Деснянським районним судом м. Чернігова у скороченому провадженні.

Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 січня 2016 року позов задоволено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду, відповідач Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

В матеріалах справи достатньо письмових доказів для вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін у розгляді справи не обов'язкова.

З огляду на викладене, колегія суддів визнала можливим розглянути справу в порядку письмового провадження, як це передбачено ст. 197 КАС України.

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_3 з 26.11.2014 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернігові та отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

08.10.2015 року позивач звернувся із заявою до УПФУ в м. Чернігові, в якій просив здійснити йому перерахунок пенсії відповідно до довідки Чернігівської облспоживспілки 01/118а від 17.07.2015 р. про заробітну плату для обчислення пенсії.

Проте, листом № 575/02/Л-7 від 29.10.2015 пенсійним органом позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії.

Відмовляючи у такому перерахунку відповідач зазначив, що не прийняв до уваги довідку від 17.07.2015 року № 01/118а про заробітну плату видану Чернігівською обласною спілкою споживчих товариств, оскільки, спілка по відношенню до Звірогосподарства, в якому працював позивач, є органом вищого рівня відповідно до Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 року № 16 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.05.2001 року № 407/5598 (з наступними змінами), виконує функції архівної установи, а вказаним Порядком не надано право архівним установам видавати довідки встановленої форми.

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача позивач звернувся до суду.

Колегія суддів погоджується з висновком суду попередньої інстанції щодо задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), одержуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом (01.01.2004 р.), у межах сум, на які відповідно до раніше чинного законодавства нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися ці внески (збір), у межах сум, які відповідно до раніше діючого законодавства включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день одержання таких сум.

Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи.

Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 року №306 «Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджено Порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії особам, що в період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищує календарний місяць.

До суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії згідно з цим Порядком зараховуються суми виплат (доходу), з яких сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Підставою для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи, що зазначаються в довідці, може бути законодавчий або інший нормативно - правовий акт чи положення про оплату праці, яким на момент виплати особі заробітної плати (доходу) було передбачено проведення остаточного розрахунку за результатами певного періоду (кварталу, півріччя, року) або після закінчення роботи.

Для обчислення пенсії із врахуванням заробітної плати (доходу), що виплачена за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, особа звертається із заявою до відповідного управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі в місті: в якому зберігається пенсійна справа особи - у разі подання заяви особою, якій вже призначено пенсію; за місцем подання заяви про призначення пенсії - у разі звернення особи за призначенням пенсії.

З матеріалів справи вбачається, що разом із заявою про призначення пенсії позивачем надані до пенсійного органу документи, які необхідні для визначення розміру пенсії за віком відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 р. №306.

Зважаючи на те, що ОСОБА_3 з 01.01.1990 року по 31.12.1994 року працював у Звірогосподарстві, яке віднесено до галузі сільського господарства та отримував заробітну плату за результатами роботи за рік, він має право на визначення розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 р. №306.

У зв'язку з ліквідацією Звірогосподарства та скасування його державної реєстрації (розпорядження Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області від 15.09.2003 р. №558 архівні документи з особового складу (накази з особового складу та особові рахунки) на підставі опису справ з особового складу 1-0 Звірогосподарства Чернігівської облспоживспілки, затвердженого протоколом ЕПК Держархіву Чернігівської області від 15.01.2001 р. №1, відповідно до акта прийому-передачі документів Звірогосподарства у відомчий архів Чернігівської облспоживспілки від 16.08.2001 р., були передані на зберігання до відомчого архіву облспоживспілки.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» Облспоживспілка є складовою системи архівних установ України і відповідно до вищезазначеного має право підтверджувати відомості зазначені в архівних документах, видаючи в т.ч. довідки про заробітну плату (дохід) для обчислення пенсії Облспоживспілка по відношенню до Звірогосподарства є установою вищого рівня.

Таким чином, оскільки суми виплат за результатами роботи за рік, вказані у відомостях нарахування заробітної плати працівників на ім'я ОСОБА_3 за 1990-1994 роки, відповідають сумам, зазначеним у довідці Чернігівської облспоживспілки від 17.07.2015 р. №01/118 а, то суд попередньої інстанції дійшов правильногог висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії згідно зазначеної довідки.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою, ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, обґрунтованим - ухвалене судом на підставі повного та всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції має право за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга підлягаює залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає (ч. 10 ст. 183-2 КАС України).

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Пунктом 3.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, що діє з 01 вересня 2015 року встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 вказаного Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Зважаючи на те, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернігові при зверненні до суду з апеляційною скаргою не було сплачено судовий збір, колегія суддів дійшла висновку про необхідність стягнення з вказаного суб'єкта владних повноважень до спеціального фонду Державного бюджету України судового збору у розмірі 535,92 грн. (1218*0,4=487,2; 487,2*110%/100%=535,92) за ставкою звернення до суду з адміністративним позовом немайнового характеру та з урахуванням змін до Закону України «Про судовий збір», що набрали чинності з 01 вересня 2015 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94,160,183-2,197,198,200,205,206,212,254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові залишити без задоволення, а постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 січня 2016 року - без змін.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 535,92 грн. (одержувач платежу: УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код з ЄДР одержувача 38004897; банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019; рахунок 31211206781007, код бюджетної класифікації 00015622; код ЄДР суду 38004897).

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Троян Н.М.

.

Головуючий суддя Бужак Н.П.

Судді: Троян Н.М.

Костюк Л.О.