ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" лютого 2016 р.Справа № 5015/819/11
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого судді - О.Л. Мирутенко
суддів - Н.М. Кравчук
- ОСОБА_1
Розглянувши апеляційну скаргу ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області
на ухвалу господарського суду Львівської області від 24.09.2015 року.
у справі №5015/819/11
за заявою: ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області
до : ПП Конто-Україна
про: банкрутство
З участю представників :
від апелянта ОСОБА_2 представник (довіреність № від 27.10.2015р.)
від боржника не зявився.
ОСОБА_3 арбітражний керуючий.
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою господарського суду Львівської області від 24.09.2016р., суддя Цікало А.І., заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 про стягнення з Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області заборгованості по оплаті послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора Приватного підприємства «Конто-Україна» у справі №5015/819/11 в розмірі 7642 грн. було задоволено. Стягнуто з Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області на користь арбітражного керуючого ОСОБА_3 7642 грн. в якості оплати послуг ліквідатора у справі № 5015/819/11 про банкрутство Приватного підприємства «Конто-Україна» за період з 01.03.2011р. по 30.06.2011 р.
З даною ухвалою не погодилася ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області і оскаржила її в апеляційному порядку, оскільки вважає, що вона винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Сторони були повідомлені належним чином про час та місце судового розгляду.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити повністю, а ухвалу господарського суду Львівської області від 24.09.2015р. у справі №5015/819/11- скасувати, враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 104 ГПК України підставами для скасування рішення місцевого господарського суду є невідповідність висновків, викладених в рішенні, обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права. Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення лише за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, 15.02.2011 р. на розгляд господарського суду Львівської області за вх. № 862 від Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області поступила заява про порушення справи про банкрутство ПП «Конто - Україна» (код ЄДРПОУ 34736425) в порядку, передбаченому ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою господарського суду Львівської області від 17.02.2011р. було порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Конто - Україна».
Постановою господарського суду Львівської області від 01.03.2011 р. ПП «Конто-Україна» було визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3
Оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в газеті «Голос України» № 79 (5079) від 30.04.2011 р.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 30.06.2011р. було затверджено оплату послуг арбітражного керуючого ОСОБА_3 в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень починаючи з 01 березня 2011 року, тобто з дня призначення його ліквідатором ПП «Конто-Україна», затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП «Конто-Україна», ПП «Конто-Україна» ліквідовано та припинено провадження у справі № 5015/819/11 про банкрутство ПП «Конто-Україна».
03.09.2015 р. до господарського суду Львівської області за вх. № 3945/15 від арбітражного керуючого ОСОБА_3 поступила заява про стягнення з Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області заборгованості по оплаті послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора Приватного підприємства «Конто-Україна» у справі №5015/819/11 за заявою Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області про банкрутство Приватного підприємства «Конто - Україна».
Судом першої інстанції дана заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 була задоволена, проте з таким висновком суду першої інстанції колегія суддів апеляційного суду погодитися не може з наступних підстав.
Судова процедура банкрутства ПП «Конто-Україна» здійснювалась із урахуванням особливостей, встановлених статтею 52 закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у редакції, чинній до 19 січня 2013 року - за правилами банкрутство відсутнього боржника.
За приписами ст. 41 закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом відносини, пов'язані з банкрутством відсутнього боржника, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених розділом VІ Особливості банкрутства окремих категорій субєктів підприємницької діяльності.
Відповідно до вимог ст. 52 закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. У разі, якщо кредитор не подав до господарського суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала господарського суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута. Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону.
Статтею 31 закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у порядку, встановленому цією статтею. Зокрема, у першу чергу серед іншого задовольняються витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними. Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до вимог ст. 32 закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом за результатами роботи ліквідатора, останній подає господарському суду звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс та документи, що його підтверджують. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Згідно з приписами ст.3-1 закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом (ч.4 ст.3-1).
Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника (ч.12 ст.3-1).
Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство (ч.14 ст.3-1).
ОСОБА_2 про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку (ч.16 ст.3-1).
Конституцією України (стаття 19) встановлено обовязок органів державної влади, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Форми судового процесу визначено статтею 41 ГПК України, за змістом якої господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як зазначено вище, господарський суд Львівської області ухвалою від 30.06.2011 року затвердив звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП «Конто-Україна»; ліквідував ПП «Конто-Україна» і припинив провадження у справі №5015/819/11 про банкрутство. Тобто суд завершив розгляд справи про банкрутство. Названа ухвала не скасована, не переглядалась за нововиявленими обставинами. Адже саме такі передбачені законом процесуальні дії передбачають компетенцію суду розглядати справу про банкрутство після завершення її розгляду та припинення провадження у цій же справі.
Закон не передбачає права господарського суду після припинення провадження у справі про банкрутство (завершення розгляду справи) розглядати заяви, клопотання, які у силу закону підлягали вирішенню під час розгляду справи про банкрутство - до припинення провадження у справі, а за результатами розгляду ухвалювати судові рішення.
З огляду на викладене, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала господарського суду Львівської області від 24.09.2015р. по справі №5015/819/11 винесена після припинення провадження у справі, тобто з порушенням вказаних норм процесуального права, а тому підлягає скасуванню.
З тих самих підстав заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 про стягнення з Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області заборгованості по оплаті послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора Приватного підприємства «Конто-Україна» не підлягає розгляду в межах справи № 5015/819/11.
Керуючись ст.ст. 101,103,104,105,106 ГПК України Львівський апеляційний господарський суд
Постановив:
Апеляційну скаргу ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області задовольнити частково.
Ухвалу господарського суду Львівської області від 24.09.2015 року у справі №5015/819/11 скасувати.
Судові витрати покласти на арбітражного керуючого.
Стягнути з арбітражного керуючого ОСОБА_3 (79067, м. Львів, вул. Тракт Глинянський 161-б, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області 1378 грн. (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень) судового збору сплаченого за розгляд апеляційної скарги.
Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.
Матеріали справи скерувати в господарський суд Львівської області.
ОСОБА_4 Мирутенко
Судді: Н.М. Кравчук
ОСОБА_1
«Повний текст постанови виготовлено 16.02.2016р.»