м. Красний Лиман Справа № 236/398/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2016 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Краснолиманського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який не працює, ІПН НОМЕР_1, місце реєстрації: вул. Кірова, 3/4, м. Красний Лиман області, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст.ст. 173, 173-2 ч. 1 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому розяснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
ВСТАНОВИВ:
17 лютого 2016 року о 17 годині 30 хвилин громадянин ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння в будинку № 36 по вул. Ціолковського в м. Красний Лиман Донецької області, вчинив сварку зі своєю співмешканкою ОСОБА_3 в присутності дитини, чим вчинив психологічне насильство в сім"ї.
Тобто ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, громадянин ОСОБА_2 17 лютого 2016 року 21 годині 00 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння в громадському місці поблизу дитячого майданчика по вул. Ціолковського в м. Красний Лиман Донецької області, висловлювався нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок.
Тобто ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав, підтвердив викладені у протоколі обставини, просив суд суворо його не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 та ст. 173 КУпАП.
Частиною 1 статті 173-2 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Статтею 173 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Факт скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДО № 013350 від 17.02.2016 року, висновком про результати розгляду повідомлення від 17.02.2016 року, рапортом від 17.02.2016 року, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 17.02.2016 року, поясненнями на окремих аркушах ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2
Факт скоєння психологічного насилля в сім'ї ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДО № 013349 від 17.02.2016 року, висновком про результати розгляду повідомлення від 17.02.2016 року, рапортом від 17.02.2016 року, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 17.02.2016 року, поясненнями на окремих аркушах ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_2
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173-2, ст. 173 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст.23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 173-2 ч.1 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення -щире каяття, яке являється обставиною, що пом"якшує відповідальність, а також обставина, що обтяжує відповідальність - вчинення правопорушення в стані алкогольного сп"яніння.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді громадських робіт, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 36, 173, 173-2 ч. 1, 283-284 КпАП України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_6 за ст.ст. 173, 173-2 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді 50 (п"ятидесяти) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів Краснолим.УК/отг м.Красний Лиман/ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37894853 , Банк отримувача ГУДКУСУ у Донецькій області, Код банку отримувача (МФО) 834016, Рахунок отримувача 31215206700564 , Код класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 275,60 (двісті сімдесят п"ять грн. 60 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення.
Суддя -