КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 810/5252/15 Головуючий у 1-й інстанції: Лапій С.М. Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Мацедонської В.Е., Грищенко Т.М., при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2015 року адміністративну справу за позовом дочірнього підприємства «РОВЕНА» до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ
Дочірнє підприємство «РОВЕНА» (надалі за текстом - «ДП «РОВЕНА») звернулось до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення № 0003101502 від 06.04.2015 р., яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2 510 грн. 60 коп.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2015 року адміністративний позов задоволено повністю.
В апеляційній скарзі Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області (надалі за текстом - «Ірпінська ОДПІ»), посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову.
Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 08 травня 2015 р. посадовцем ДПІ у Дніпровському районі проведено камеральну перевірку податкової звітності з авансових внесків податку на прибуток.
Результати перевірки оформлено актом № 463/15-3/33337373 від 06.04.2015 р.
Згідно цьому акту позивачем порушено ст. 57 Податкового кодексу України (надалі за текстом - «ПК України») внаслідок несвоєчасної сплати грошового зобов'язання з авансових внесків по податку на прибуток.
Такий висновок обґрунтовано наступним.
ДП «РОВЕНА» подано податкову декларації з податку на прибуток підприємств із самостійно визначеною щомісячною сумою авансових внесків, що підлягала сплаті у 2015 р.
Згідно цієї декларації у лютому 2015 р. позивач зобов'язаний сплатити 25 106 грн. авансових внесків. Кінцевим терміном сплати авансових внесків є 28.02.2015 р.
Разом з тим, кошти у розмірі 25 106 грн. були сплачені до бюджету лише 02 березня 2015 р., тобто із простроченням на 2 дні.
На підставі висновків, викладених в акті перевірки, Ірпінською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003101502 від 06.04.2015 р., яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2 510 грн. 60 коп.
Відповідно до пункту 36.1 статті 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 31.1 статті 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України установлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
За приписами пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду. Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.
Підпунктом 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 установлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Із наведеного випливає, сплата авансових внесків з податку на прибуток має здійснюватись щомісячно протягом 10 календарних днів після 20 числа кожного місяця.
Оскільки у лютому 2015 року було 28 днів, останній день сплати авансових внесків становить 02 березня 2015 р.
Приймаючи до уваги, що ДП «РОВЕНА» сплатило авансові внески платіжним дорученням № 892 від 02.03.2015 р. і ця обставина визнається відповідачем, слід погодитись з висновком суду попередньої інстанції щодо протиправності спірного податкового повідомлення-рішення.
Посилання Ірпінської ОДПІ на Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 р. обґрунтовано не взято судом до уваги, оскільки у відповідній частині вона суперечить наведеним законодавчим приписам, а за змістом пункту 31.3 статті 33 ПК України зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що окружним адміністративним судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи, що при подачі апеляційної скарги Ірпінській ОДПІ відстрочено сплату судового збору, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та правил розподілу судових витрат визначених статтею 94 КАС України із скаржника підлягає стягненню в дохід Державного бюджету 1 339 грн. 80 коп.
Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2015 року - без змін.
Стягнути з Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області в доход Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 339 (тисяча триста тридцять дев'ять) грн. 80 коп.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя Т.М.Грищенко
суддя В.Е.Мацедонська
Ухвала складена в повному обсязі 16 лютого 2016 р.
.
Головуючий суддя Лічевецький І.О.
Судді: Грищенко Т.М.
Мацедонська В.Е.