ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2015 р. Справа № 804/7129/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Колібрі" про тимчасову заборону (зупинення) діяльності, -
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі», в якому просить:
- тимчасово заборонити (зупинити) діяльність, щодо експлуатації стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» (код ЄДРПОУ 23850681, що знаходиться за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ; юридична адреса: вул. Комбрига Петрова, 2/22, м. Дніпропетровськ, 49040);
- тимчасово заборонити (зупинити) діяльність, щодо утворення та розміщення відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» (код ЄДРПОУ 23850681, що знаходиться за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ; юридична адреса: вул. Комбрига Петрова, 2/22, м. Дніпропетровськ, 49040).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в ході планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» встановлено, що на підприємстві відсутня інвентаризація джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням вимог ст. ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Крім того, на підприємстві відсутні матеріали інвентаризації відходів, норми, утворення відходів, їх якісний склад і властивості не визначено, відсутній дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, що є порушенням ст.ст. 17, 32, 33 Закону України «Про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Таким чином, позивач вважає, що діяльність підприємства щодо експлуатації джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також щодо утворення та розміщення відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, підлягає безумовній тимчасовій забороні (зупиненню).
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві. Проте визнав, що вимоги припису відповідачем виконані частково, Декларації щодо відходів не надали.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти адміністративного позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що вимоги припису були виконані, на підтвердження чого надав до суду: Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; Звіт про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел підприємства; документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; Звіт про інвентаризацію відходів.
Ухвалою суду від 21 липня 2014р. провадження по даній справі було зупинено, та ухвалою суду від 11.09.2015р. поновлено.
Заслухавши представників сторін, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить до наступних висновків.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №223032 Товариство з обмеженою відповідальністю «Колібрі» зареєстровано 11.08.2004р. Виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради Запорізької області.
Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області в період з 14.04.2014 р. по 07.05.2014 р., на підставі наказу № 448-П від 28.05.2014 р., направлення № 4-2863-12-3 від 28.03.2014 р., повідомлення № 4-2864-12-3 від 28.03.2014 р. було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі», за результатами якої складено акт, копія якого наявна в матеріалах справи.
Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 24, 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 40, 44 Водного кодексу України, ст.ст.17, 26, 32, 33 Закону України «Про відходи», а саме:
- інвентаризація джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві не проводилась, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря відсутній, чим порушено вимоги ст.ст. 10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
- первинний облік у сфері охорони атмосферного повітря не ведеться, статзвітність за формою 2-ТП (повітря) не складається, виробничий контроль за охороною атмосферного повітря не здійснюється, чим порушено вимоги ст.ст. 10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 24 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
- податкова декларація екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, не складається, чим порушено вимоги ст.ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
- статистична звітність 2-ТП (водгосп) не складається, чим порушено вимоги ст. 44 Водного кодексу України, ст. 24 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
- питомі балансові норми водопостачання та водовідведення не розроблені, чим порушено вимоги ст.ст. 40, 44 Водного кодексу України;
- інвентаризація відходів не проведена, норми утворення відходів, їх якісний склад і властивості не визначено, чим порушено вимоги ст.ст. 17, 26 Закону України «Про відходи»;
- ліміти на утворення та розміщення відходів виробництва на підприємстві не отримано. Дозвіл на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами та дозвіл на розміщення відходів відсутній, чим порушено вимоги ст.ст. 17, 32, 33 Закону України «Про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
- моніторинг місць утворення, зберігання і видалення відходів не здійснюється, чим порушено вимоги ст. 29 Закону України «Про відходи»;
- облік відходів за формою 1-ВТ не ведеться, чим порушено вимоги ст.ст. 17, 26 Закону України «Про відходи»;
- технічні паспорти відходів відсутні, чим порушено вимоги ст. 26 Закону України «Про відходи».
На усунення вказаних порушень Держекоінспекцією відповідачу було внесено припис № 4-4504-12-3 від 14.05.2014р., яким зобовязано:
- дотримуватись вимог природоохоронного законодавства України при здійсненні діяльності підприємства (термін виконання - постійно);
- розробити інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ «Колібрі» за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ (термін виконання до 31.07.2014 року);
- діяльність, повязану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснювати за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (термін виконання - постійно);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» ведення первинного обліку в сфері охорони атмосферного повітря (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» виробничий контроль за охороною атмосферного повітря, інструментально-лабораторні вимірювання параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел (термін виконання до 30.06.2014 року);
- розробити питомі балансові норми водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції та погодити в установленому порядку (термін виконання до 30.06.2014 року);
- запровадити на ТОВ Колібрі ведення статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- провести інвентаризацію відходів, визначити норми утворення відходів, їх якісний склад і властивості (термін виконання до 31.07.2014 року);
- діяльність, повязану з утворенням та розміщенням відходів здійснювати за наявності дозволу та ліміту на утворення та розміщення відходів (постійно);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» облік відходів за формою 1-ВТ (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» моніторинг місць утворення, зберігання і видалення відходів (термін виконання до 30.06.2014 року);
- розробити технічні паспорти відходів (термін виконання до 30.06.2014 року);
- провести ідентифікацію обєкту підвищеної небезпеки за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ та погодити в установленому порядку згідно чинного законодавства. Укласти договір обов'язкового страхування щодо цивільної відповідальності суб'єкта господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру (термін виконання до 31.07.2014 року);
- розробити та узгодити згідно чинного законодавства плани ліквідації та локалізації аварійних ситуацій (термін виконання до 31.07.2014 року).
ТОВ «Колібрі» було отримано: дозвіл № 1210138100-498 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (термін дії дозволу з 30.04.2015р.); звіт про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел підприємства; документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, копії яких наявні в матеріалах справи.
Згідно постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду №804/9799/14 від 07.10.2014р., адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» до Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_5, Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій задоволено частково.
Визнано протиправними та скасовані пункти 6, 7, 14 і частково пункт 13 припису Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області від 14 травня 2014 року № 4-4504-12-3.
В решті позову відмовлено.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30.06.2015р., апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» залишено без задоволення. Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області задоволено. Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2014 року у справі № 804/9799/14 скасовано в частині задоволених позовних вимог, прийнято нову постанову в цій частині про відмову в задоволенні позову.
В іншій частині постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2014 року у справі № 804/9799/14 залишено без змін.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області здійснює свою діяльність на підставі Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, яке затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 429 від 04.11.2011 (надалі - Положення про Інспекцію).
Пунктом 4.2 вказаного положення, передбачено, що Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодавства.
Відповідно до пункту 6.4 вказаного Положення Держекоінспекція у Дніпропетровській області для виконання покладених на неї завдань проводить перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Відповідно до ст. 1 Закону, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища, заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Частиною 7 статті 7 вказаного закону передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Право позивача обмежувати чи зупиняти діяльність підприємств у випадку їх експлуатації з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища прямо випливає з п. "ж" ч. 1 ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".
Зобов'язання відповідача обмежити або тимчасово заборонити діяльність підприємства, яке порушує вимоги екологічної безпеки випливає з приписів п. 4 "Порядку обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища", затвердженого Постановою Верховної ради України від 29.10.1992р.
Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України визначено Законом України «Про відходи».
Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України "Про відходи", відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про відходи", суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані, зокрема, запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів, забезпечувати приймання та утилізацію використаних пакувальних матеріалів і тари, в яких знаходилася продукція цих підприємств, установ та організацій - суб'єктів господарської діяльності, або укладати угоди з відповідними організаціями на їх збирання та утилізацію, на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.
Статтею 32 Закону України "Про відходи" заборонено вести будь-яку господарську діяльність, пов'язану з утворенням відходів, без одержання від спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами лімітів на обсяги утворення та розміщення лімітів. Розміщення відходів дозволяється лише за наявності спеціального дозволу на визначених місцевими радами територіях у межах встановлених лімітів з додержанням санітарних і екологічних норм способом, що забезпечує можливість їх подальшого використання як вторинної сировини і безпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людей.
Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання (ч. 4 ст. 33 Закону України «Про відходи»).
Згідно з ст. 33 Закону України "Про відходи", на кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів.
Статтею 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлено, що суб'єкти права власності на відходи повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження або розміщення.
Розміщення відходів дозволяється лише за наявності спеціального дозволу на визначених місцевими радами територіях у межах установлених лімітів з додержанням санітарних і екологічних норм способом, що забезпечує можливість їх подальшого використання як вторинної сировини і безпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людей.
Статтею 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», передбачені зобовязання підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності щодо охорони атмосферного повітря, зокрема: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік.
Згідно ч. 5 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Судом встановлено, за результатами перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами ТОВ «Колібрі», на підставі ОСОБА_2 перевірки від 14.04.14р.-07.05.14р., Держекоінспекцією відповідачу було внесено припис № 4-4504-12-3 від 14.05.2014р., яким відповідача зобовязано:
- дотримуватись вимог природоохоронного законодавства України при здійсненні діяльності підприємства (термін виконання - постійно);
- розробити інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ «Колібрі» за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ (термін виконання до 31.07.2014 року);
- діяльність, повязану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснювати за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (термін виконання - постійно);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» ведення первинного обліку в сфері охорони атмосферного повітря (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» виробничий контроль за охороною атмосферного повітря, інструментально-лабораторні вимірювання параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел (термін виконання до 30.06.2014 року);
- розробити питомі балансові норми водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції та погодити в установленому порядку (термін виконання до 30.06.2014 року);
- запровадити на ТОВ Колібрі ведення статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- провести інвентаризацію відходів, визначити норми утворення відходів, їх якісний склад і властивості (термін виконання до 31.07.2014 року);
- діяльність, повязану з утворенням та розміщенням відходів здійснювати за наявності дозволу та ліміту на утворення та розміщення відходів (постійно);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» облік відходів за формою 1-ВТ (термін виконання до 20 числа наступного місяця наступного за звітним періодом);
- запровадити на ТОВ «Колібрі» моніторинг місць утворення, зберігання і видалення відходів (термін виконання до 30.06.2014 року);
- розробити технічні паспорти відходів (термін виконання до 30.06.2014 року);
- провести ідентифікацію обєкту підвищеної небезпеки за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ та погодити в установленому порядку згідно чинного законодавства. Укласти договір обов'язкового страхування щодо цивільної відповідальності суб'єкта господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру (термін виконання до 31.07.2014 року);
- розробити та узгодити згідно чинного законодавства плани ліквідації та локалізації аварійних ситуацій (термін виконання до 31.07.2014 року).
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечувалось позивачем в судовому засіданні, станом на час розгляду справи відповідачем частково виконано вимоги припису, а саме отримано: дозвіл № 1210138100-498 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; звіт про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел підприємства; документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; звіт про інвентаризацію відходів, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
На підставі викладеного та наявністю у відповідача вказаних документів, позовні вимоги в частині тимчасової заборони (зупинення) діяльності, щодо експлуатації стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі», що знаходиться за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ; юридична адреса: вул. Комбрига Петрова, 2/22, м. Дніпропетровськ, 49040), задоволенню не підлягають.
Згідно постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду №804/9799/14 від 07.10.2014р., адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» до Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_5, Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій задоволено частково.
Визнано протиправними та скасовані пункти 6, 7, 14 і частково пункт 13 припису Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області від 14 травня 2014 року № 4-4504-12-3.
В решті позову відмовлено.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30.06.2015р., апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» залишено без задоволення. Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області задоволено. Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2014 року у справі № 804/9799/14 скасовано в частині задоволених позовних вимог, прийнято нову постанову в цій частині про відмову в задоволенні позову.
Згідно ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Щодо позовних вимог про тимчасову заборону (зупинення) діяльності, щодо утворення та розміщення відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі», що знаходиться за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ; юридична адреса: вул. Комбрига Петрова, 2/22, м. Дніпропетровськ, 49040), суд звертає увагу, що доказів усунення виявлених порушень в цій частині відповідачем до суду не надано, у звязку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Колібрі" про тимчасову заборону (зупинення) діяльності задовольнити частково.
Тимчасово заборонити (зупинити) діяльність, щодо утворення та розміщення відходів у сфері поводження з відходами Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» (код ЄДРПОУ 23850681, що знаходиться за адресою: вул. Матлахова, 4, м. Дніпропетровськ; юридична адреса: вул. Комбрига Петрова, 2/22, м. Дніпропетровськ, 49040).
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду
Суддя ОСОБА_1