Постанова № 55850065, 08.12.2015, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
08.12.2015
Номер справи
428/7224/15-а
Номер документу
55850065
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № Справа № 428/7224/15-а

Провадження № 2-а/428/141/2015

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2015 року м.Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Олійник В.М.,

при секретарі Колядинцевій П.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Сєвєродонецька справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, третя особа Міністерство соціальної політики про визнання протиправним та незаконним рішення та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Сєвєродонецького міського суду Луганської області із позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області (далі УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області), в якому просила про наступне:

- визнати протиправним та незаконним рішення Управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку від 29.07.2015 року.

- встановити факт її фактичного первинного звернення саме 02.03.2015 року, тобто до набуття чинності внесених змін з 01.04.2015 року до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

- зобовязати відповідача провести призначення та виплати мені пенсію по нормам Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», який діяв на момент настання права на пенсію.

- стягнути з відповідача витрати повязані з розглядом справи у розмірі 243 грн. 60 коп.

В обґрунтування зазначених вимог позивач вказала, що тривалий час вона працювала на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», а саме з 20.08.1984 р. по 31.10.1984 p., з 01.02.1991 р. по 01.03.1998 р., з 01.06.1998 р. по 30.06.1998 р. та з 01.11.1998 р. по 29.06.1999 р. контролером ВТК, тобто була зайнята на гарячих роботах та на роботах із шкідливими умовами праці в металургійному виробництві. Загальний стаж становить 30 років. Вище зазначене підтверджує її право на пільгове пенсійне забезпечення згідно списку № 2 за результатами атестації робочих місць, а саме призначення пенсії зі зниженням віку. Тому, 02 березня 2015 року вона звернулася до Управління Пенсійного Фонду України в м.Сєвєродонецьку з питанням щодо розяснення та призначення їй пенсії згідно із вимогами законодавства про пенсійне забезпечення, тобто з метою написання заяви про призначення пенсії зі зниженням віку. При собі вона мала деякі необхідні документи. Наскільки їй відомо, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Головний спеціаліст з призначення пенсій ОСОБА_3, пояснила, що по-перше, їй необхідно мати повний перелік документів для призначення пенсії та те, що вона має тримісячний термін для написання самої заяви для оформлення пенсії. При цьому вона надала памятку майбутнього пенсіонера, яка саме підтверджує дату первинного звернення до відповідача, а саме 02.03.2015 року. Впродовж березня 2015 року позивач неодноразово зверталася до відповідача для роз'яснення з того чи іншого питання. На той час їй не вистачало лише довідки підприємства про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, яка була датована підприємством 20.03.2015 року, а фактично отримана 30.03.2015 року. 02.04.2015 року вона вже звернулася до відповідача з повним переліком необхідних документів для призначення пенсії, але документи знову не були прийняті з посиланням спеціаліста відповідача ОСОБА_3 на можливі зміни у пенсійному законодавстві та те, що в неї ще не закінчився тримісячний термін. Оскільки позивачу було розяснено про те, що вона має загальний термін для формування справи у тримісячний термін, то остаточно вона звернулася із заявою до відповідача 27.05.2015 року, бо про передбачені саме такі зміни до законодавства про пенсійне забезпечення їй не було відомо. 29 липня 2015 року позивачу було відмовлено у призначенні пенсії з посиланням на зміни, які були внесені 01.04.2015 року Законом України № 213-VIII від 02.03.2015 року до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які набули чинності з 1 квітня 2015 року та з зазначенням того, що вона звернулася лише 27.05.2015 року. Жодне зауваження про первинне звернення до відповідача саме 02.03.2015 року не прийнято було до уваги. Тому цю відмову позивач вважає незаконною, а своє право на отримання пенсії - порушеним. Її право на призначення пенсії зі зниженим віком набуло саме по діючому законодавству про пенсійне забезпечення на час її первинного звернення без змін. Внаслідок чого позивач звернулась з позовом до суду.

Позивач в судовому засіданні надала пояснення аналогічні тим, що містяться в позовній заяві просила заявлені вимоги задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні просила в задоволенні вимог позивача відмовити з підстав викладених в письмових запереченнях на позов, де зазначила, що рішення про відмову в призначенні пенсій №3606/2015 від 29.07.2015 року є законним адже винесене на підставі і в повній відповідності з чинним законодавством з огляду не те, що згідно змін, внесених з 01.04.2015 року Законом України № 213-VIII від 02.03.2015 до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію зa віком на пільгових умовах за списком № 2 мають жінки, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Жінкам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці років, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявно передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом перш частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу пенсію по 31 грудня 2021 року. Згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсії страхування", необхідною умовою призначення пенсії за віком жінці з даті народження після 31 грудня 1961 є досягнення нею віку 60 років. Отже, згідно змін, які набули чинності з 1 квітня 2015 року, маючи станом 27.05.2015 року 8 років стажу роботи на роботах із шкідливими умовами праці списком №2 і загальний стаж 30 років, жінка яка подала заяву після 01.04.2015 набуде право виходу на пенсію на пільгових умовах у 56 років (60 років з вирахуванням 4 років). Згідно розрахунку стажу (за трудовою книжкою) у ОСОБА_1: стаж роботи на роботах із шкідливими умовами праці за списком №2 - 8 років 0 місяців 11 днів, загальний стаж - 30 років 11 місяців 18 днів.

ОСОБА_1 27.05.2015 року звернулась до управління з заявою призначення пенсії. Разом з заявою ОСОБА_1 надала наступні документи: паспорт; картку платника податків; трудову книжку; довідку №93 від 20.03.215 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії з 20.08.1984р. по 31.10.1984р., з 01.02.1991р. по 01.03.1998р., з 01.06.1998р. по 30.06.1998р. та з 01.11.1998р. по 29.06.1999р. контролером ВТК, зайнята на гарячих роботах та на роботах з шкідливими умовами праці в металургійному виробництві.

Згідно Порядку подання та оформлення - документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 №13-1, розділ «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» пункту 1.7. днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштою штемпелі місця відправлення заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня звідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. За бажанням особи, якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення.

Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у звязку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Згідно розділу 4 «Приймання, оформлення і розгляд документів» пункту 4.1. вищевказаного Порядку Орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка з зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

На підставі вищевказаного та наданих документів управлінням було прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку за Списком№2 за заявою від 27.05.2015 р.

Щодо стягнення витрат повязаних з розглядом справи у розмірі 243 грн. 60 грн. управління повідомляє, що не має можливої відшкодувати судовий збір у звязку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.

Представник третьої особи в судове засідання не зявився, надавши суду письмовий відзив на позов та лист, де зазначив, що справу просять розглянути без участі представника третьої особи, заперечують проти позову. Також зазначив, що згідно Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 17.05.2015 № 423 Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики України) є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі и порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному, страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Відповідно до пунктів 1.6 та 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Тобто уразі відсутності у трудовій книжці підтвердження відповідного стажу та не вбачається шкідливих умов праці що дає право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, Управління пенсійного фонду повинно (має право) звернутися з запитом до підприємства для отримання довідки яка підтвердила право застрахованої особи на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років або повинно було в письмовій формі звернутись до заявника та повідомити про необхідність додаткових надання документів протягом трьох місяців.

Відповідно до частини пятої статті 45 Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Тобто Управління Пенсійного фонду в м.Сєвєродонецьку в будь-якому випадку повинно розглянути заяву протягом 10 днів з моменту звернення та призначити або відмовити в призначенні пенсії.

Також слід зазначити, що відповідно до пункту 2 Розділу 15 Закону Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Крім того наявність 8 років пільгового стажу за Списком № 2 дає право на зниження пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на 4 роки (в 56 років). Пенсія за віком (в тому числі і на пільгових умовах) призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (частина перша статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). Днем звернення за призначенням пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, відповідної заяви (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 3.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846, передбачено, що орган, що призначає пенсію, надає: роз'яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій і допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу І цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. Саме особа визначає дату свого звернення за призначенням пенсії шляхом подання заяви про призначення пенсії. Тільки 20.03.2015 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» визначив право заявниці на призначення пенсії за віком на пільгових умовах та надав підтверджуючі документи. 02.03.2015 управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьк Луганської області лише ознайомило ОСОБА_1, шляхом надання їй документу (памятки майбутнього пенсіонера), про перелік документів, які необхідно подати до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії. Заява про призначення пенсії була подана ОСОБА_1 27.05.2015 року.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона працює головним спеціалістом відділку призначення, перерахунку та виплати пенсії УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області. Позивач дійсно приходила до неї на прийом 02.04.2015 року за талоном, у неї на руках були копії трудової книжки, копії пільгових довідок. Вони порахували та зясували, що позивачу вистачало пільгового стажу для призначення пенсії. 01.04.2015 року набрали чинності зміни до пенсійного закону, і станом на момент звернення ще ніхто не знав, як вірно розраховувати вік для призначення пенсії за списком № 1 або за списком № 2. В законі це було записано неясно, тому вони не прийняли заяву обґрунтовуючи це тим, що чекають коли надійде програмне забезпечення. Програмне забезпечення надійшло у липні. У позивача строк був впродовж трьох місяців від дня народження, тобто до 03.07.2015 року, і вона нічого не втрачала, тому вони просили зачекати та не приймали документи. По спливу тримісячного строку вони прийняли документи. Програму було налаштовано лише в липні 2015 року і тоді стало ясно, що відпрацьовані роки віднімаються від 60 років, і право на пенсію у позивача виникає у 56 років, а не у 52 роки, тому вони надали відмову у призначені пенсії. Також пояснила, що право виходу на пенсію у позивача виникло після 3 березня. В разі якщо б позивач звернулась до 01 квітня, то пенсію їй би призначили за тим законодавством, що діяло, однак позивач звернулась 02.04.2015 року, тобто після набрання чинності змін, тому їй в призначенні пенсії відмовлено.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст.22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до пунктів 1.6 та 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин): «Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

За бажанням особи, якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону».

Відповідно до п.«б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції після 01.04.2015 року) визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, зокрема, жінки після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Жінкам, які не мають 10 років стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, але мають не менше половини необхідного стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовуються також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31.12.2021.

З наданої довідки ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», про підтвердження наявного трудового стажу від 20.03.2015 року вбачається, що позивач з 20.08.1984 р. по 31.10.1984 p., з 01.02.1991 р. по 01.03.1998 р, з 01.06.1998 р. по 30.06.1998 р. та з 01.11.1998 р. по 29.06.1999 р. працювала контролером ВТК, тобто була зайнята на гарячих роботах та на роботах із шкідливими умовами праці в металургійному виробництві. Пільговий стажу за Списком № 2 складає 8 років, 0 місяців, 11 днів.

З трудової книжки позивача вбачається, що її загальний стаж становить 30 років, 11 місяців, 18 днів.

Відповідно до наданої копії заяви позивача, про призначення/перерахунок пенсії ОСОБА_1 звернулась до відповідача УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області 27.05.2015 року, тобто після набрання законної сили змін до закону.

З рішення про відмову в призначені пенсії вбачається, що їй відмовили в призначенні пенсії на підставі діючого на момент звернення (27.05.2015 року) законодавства, а саме ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» в редакції, що діє з 01.04.2015 року. На даний час наявність 8 років пільгового стажу за Списком № 2 дає право позивачу на зниження пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 4 роки (в 56 років).

З огляду на надані суду документи, а також пояснення учасників процесу, судом встановлено, що моментом звернення до відповідача із заявою про призначення/перерахунок пенсії є саме 27.05.2015 року, тому в задоволенні вимог позивача в частині встановлення факту фактичного первинного звернення позивача саме 02.03.2015 року, тобто до набуття чинності внесених змін з 01.04.2015 року до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» слід відмовити.

За попередніми зверненнями позивача рішень щодо призначення/перерахунку пенсії або відмови у призначенні прийнято не було, як зазначає представник відповідача та допитаний в судовому засідання в якості свідка головний спеціаліст відділку призначення, перерахунку та виплати пенсії УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області ОСОБА_3, попередні звернення позивача носили консультативний та ознайомлювальний характер, з відповідною заявою позивач не зверталась. 02.03.2015 року УПФУ в м.Сєвєродонецьк лише ознайомило ОСОБА_1, шляхом надання їй документу (пам'ятки майбутнього пенсіонера), про перелік документів, які необхідно подати до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії.

Таким чином на підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, про те, що рішення УПФУ в м.Сєвєродонецьку від 29.07.2015 року є законним, вмотивованим, обґрунтованим, та прийнятим на підставі норм законодавства що діяло на момент звернення позивача з відповідною заявою, оскільки належних чи допустимих доказів в підтвердження звернення з відповідною заявою до 01.04.2015 року позивачем суду надано не було, тому позовні вимоги в частині визнання протиправним та незаконним рішення Управління Пенсійного фонду в м.Сєвєродонецьку від 29.07.2015 року та зобовязання відповідача провести призначення та виплати пенсії по нормам Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», який діяв на момент настання права на пенсію також не підлягають задоволенню.

За таких обставин, з огляду на вищезазначене суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, третя особа Міністерство соціальної політики про визнання протиправним та незаконним рішення та зобовязання вчинити певні дії.

Оскільки суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні позову, судові втирати на користь позивача стягненню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції на момент звернення), Постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»», ст.ст. 4, 8, 17, 86, 94, 138, 143, 158-163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, третя особа Міністерство соціальної політики про визнання протиправним та незаконним рішення та зобовязання вчинити певні дії.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Сєвєродонецький міський суд протягом десяти днів з моменту отримання її копії, шляхом подачі апеляційної скарги з одночасним направленням її копії до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В. М. Олійник