Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2008 р. Справа № 12/7-18/17
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
Судді Б.П.Гриняка
При секретарі судового засідання А.С. Томашевській
розглянувши матеріали
за позовом: Підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до відповідача 1: Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського,21,м.Івано-Франківськ,76000
до відповідача 2: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського,21, м.Івано-Франківськ,76000
про: визнання права користування земельною ділянкою, затвердження проекту землеустрою та зобов"язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва.
За участі представників сторін:
Від позивача : ОСОБА_2 ( довіреність б/н від 29.05.07р) адвокат;
Від відповідача -1: Кедик Н.С. (довіреність № 1085/05-17/07в від 24.07.2006р ) - представник;
Від відповідача - 2: Кедик Н.С. (довіреність № 1087/05-17/07в від 24.07.2006 р.) - представник ;
Розпорядженням голови господарського суду від 26.05.08р. справа № 12/7 передана на розгляд судді Гриняку Б.П. в зв"язку з перебуванням на лікарняному судді Матуляка П.Я.
Розгляд справи відкладався з 27.05.08 р. до 10.06.08 р.; з 10.06.08 р. до 24.06.08р.;
з 24.06.08 р. до 22.07.08 р.; з 22.07.08 р. до 19.08.08 р. . В судовому засіданні 19.08.08 р. оголошувавлась перерва до 22.08.08 р. та з 22.08.08 р. до 27.08.08 р. та до 29.08.08 р..
Суть спору : визнання права користування земельною ділянкою, затвердження проекту землеустрою та зобов"язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва.
Суд встановив наступне :
Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 28.01.2005 року №18 ОСОБА_1 надано дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні „Каскад" на вул. Василя Стуса - Івана Миколайчука.
10 жовтня 2006 року Івано-Франківською міською радою погоджено матеріали погодження місця розташування земельної ділянки за вищезгаданою адресою та надано позивачу дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки.
На виконання вищевказного рішення приватним підприємством „Гео" на замовлення позивача розроблено даний проект землеустрою, відповідно до якого визначена площа земельної ділянки 0,1861 га.
09 листопада 2006 року Івано-Франківським міським управлінням земельних ресурсів надано висновок № 2120, яким погоджено проект відведення земельної ділянки площею 0,1861 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні „Каскад" на вул. Василя Стуса - Івана Миколайчука.
Управління архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 06 листопада 2006 р. розглянуло проект замлеустрою та вважає за можливе відвести земельну ділянку для будівництва.
З січня 2007 року необхідний висновок отримано в Івано-Франківській міській санітарно-епідеміологічній станції.
17 січня 2007р. зазначений проект погоджено управлінням культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Державне управління екології та природних ресурсів 06.02.2007р. погодило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Державна експертиза обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України 05 червня 2007 року встановила, що проект відведення земельної ділянки площею 0,1861га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні „Каскад" на вул. Василя Стуса - Івана Миколайчука в цілому відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам ( висновок від 05.06.2007р. за № 3913/П).
З огляду на викладене позивач вважає, що в повному обсязі виконав всі передбачені Земельним кодексом України та рішенням Івано-Франківської міської ради від 10.10.2006р. вимоги, необхідні для затвердження проекту землеустрою.
Зазначений проект землеустрою подавався для затвердження Івано-Франківській міській раді.
Листом від 31. 10 2007р. за № 4362/01-15/48 виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради повідомив позивача, що проект відведення земельної ділянки площею 0,1861 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні „Каскад" на вул. Василя Стуса - Івана Миколайчука був предметом розгляду на засіданні виконкому в липні 2007 року за результатами якого прийнято рішення про відмову. Однак, в даному листі не зазначено мотиви та підстави такої відмови.
А тому позивач просить суд затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підприємцю ОСОБА_1 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення в мікрорайоні « Каскад ( №42 по генплану) на вул. В. Стуса- І. Миколайчука в місті Івано-Франківську», який розроблено приватним підприємством «Гео».
Позивач також уточнив позовні вимоги і просить визнати за ним право на оренду земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення ( №42 по генплану) в мікрорайоні «Каскад» на вул. Василя Стуса- І. Миколайчука та зобов»язати Івано-Франківську міську раду укласти з ОСОБА_1 договір оренди зазначеної земельної ділянки .
Представник відповідача проти позову заперечив , вказав на те , що необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності, є наявність відповідного рішення органу місцевого самоврядування , зобов"язання цього органу укласти договір оренди земельної ділянки за відсутності такого рішення є порушенням виключного права міської ради як органу самоврядування , передбаченого ст.13 Конституції України на здійснення права власності від імені українського народу та управління землями , яке підлягає захисту . При цьому як на підставу своїх тверджень представник відповідача посилався на ч.1ст.124 Земельного кодексу України , відповідно до якої передача в оренду земельних ділянок , що перебувають у комунальній власності , здійснюється на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Відповідач зазначив, що на сесію Івано-Франківської міської ради питання про затвердження проект землеустрою підприємцю ОСОБА_1 не виносилось. Сесія не приймала жодного рішення з даного приводу.
Позивачем, в свою чергу, не оспорювалась бездіяльність Івано-Франківської міської ради.
Відповідно відповідач вважає, що не має достатніх правових підстав зобов'язувати міську раду укладати договір оренди, без попереднього зобов'язання міської ради прийняти рішення про передачу в оренду земельної ділянки.
Проект договору оренди земельної ділянки, поданий позивачем, на думку відповідача, не відповідає типовому договору оренди земельної ділянки, що затверджений Кабінетом Міністрів України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку про задоволення позову.
При цьому суд виходить з наступного:
Стаття 19 Конституції України зобовязує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти тільки з підстав, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та Законами України , а ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України (далі- Кодекс) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.
За змістом ч.3ст.124 Земельного кодексу україни передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
В силу ч 6. ст.123 Земельного кодексу україни проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
На підставі вищенаведеного суд прийшов до висновку, що діюче законодавство зобовязувало міську раду в силу належних їй повноважень розглянути та прийняти відповідне рішення. Відсутність обґрунтованого рішення міської ради з цього приводу та позбавляє позивача права на реалізацію його інтересів у спосіб, визначений чинним законодавством.
Матеріалами справи підтверджується, що при виготовленні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачем отримані всі визначені законодавством погодження, тобто проведені всі дії, необхідні для розгляду та вирішення міською радою даного питання .
За змістом ч.9 ст.123 Земельного кодексу України відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою.
З огляду на вищевикладене , приймаючи до уваги положення нормативних актів , що регулюють спірні відносини , суд вважає , що вимоги позивача щодо визнання права на оренду земельної ділянки та зобв"язання Івано-Франківської міської ради укласти із ОСОБА_1 договір оренди земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні «Каскад»на вул. Василя Стуса-Івана Миколайчука згідно проекту договору , поданого ОСОБА_1, обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав .
Відповідно до ч.3ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За змістом ч.1ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено , що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
В силу ч.5ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.
За змістом ч.4ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Постановою КМУ від 3 березня 2004 р. N 220 затверджено Типовий договір оренди землі.
Оглядом в судовому засіданні проекту договору оренди земельної ділянки , поданого позивачем , встановлено , що цей договір відповідає вимогам чинного законодавства , що регулює спірні відносини , зокрема Постанови КМУ від 3 березня 2004 р. N 220 , ст.179 Господарського кодексу України , ст.15 Закону Укаїни "Про оренду землі" , Цивільного кодексу України .
Аналізуючи вищенаведене , суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню .
Судові витрати по справі залишити за позивачем .
Керуючись ст.8, 124 Конституції України, ч.2 статті 19 Конституції України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.123 , 124 Земельного кодексу України, ст.179 , 187 Господарського кодексу України , ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити
Визнати за ОСОБА_1 право на оренду земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення ( №42 по генплану) в мікрорайоні « Каскад» на вул. Василя Стуса-Івана Миколайчука».
Затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення в мікрорайоні « Каскад»( № 42 по генплану ) на вул. В.Стуса - І. Миколайчука в місті Івано-Франківську, який розроблено приватним підприємством «Гео».
Зобв"язати Івано-Франківську міську раду укласти з ОСОБА_1 договір оренди земельної ділянки площею 0,1861 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№42 по генплану) в мікрорайоні «Каскад»на вул. Василя Стуса-Івана Миколайчука згідно проекту договору , поданого ОСОБА_1 , в наступній редакції :
ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
м. Івано-Франківськ" ____2008р
Сторони:
Орендодавець: Івано-Франківська міська Рада, код 20568100, яка знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Грушевського, 21, в особі міського голови Віктора Андрюсовича Анушкевичуса, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, та
Орендар: ОСОБА_1, код НОМЕР_1 , що діє на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2, виданого виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, зареєстрованого 06.10.2000р., що проживає за адресою: АДРЕСА_1, з другого, уклали цей Договор оренди (далі по тексту- Договір) про наступне:
Предмет Договору
1.Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, яка знаходиться в мікрорайоні „ Каскад" ( №42 по генплану) на вул. В. Стуса -1. Миколайчука в місті Івано-Франківську .
Об'єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0, 1861 га.
3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 331741,86 гривень з розрахунку 178,26 грн. за 1 кв. м.
4. Земельна ділянка, яка передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню: немає.
Строк дії Договору
5.Договір укладено на 3 роки. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за ЗО днів до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію. Орендна плата 6. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 14117,61 грн. на рік на основі розрахунку поданого Орендарем
7. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
8.Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, в місцевий бюджет . 9.Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених Договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Умови використання земельної ділянки
10. Земельна ділянка передається в оренду для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення
11. Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
12. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням проекту її відведення. Організація розроблення проекту відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на Орендаря.
13.Передача земельної ділянки Орендарю здійснюється у 3 денний строк після державної реєстрації цього Договору за актом її приймання-передачі.
Умови повернення земельної ділянки
14.Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
15. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
16. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем за письмовою згодою з Орендодавцем землі, підлягають (не підлягають) відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування Орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
17. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов Договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
18.Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних. Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки 19.На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
20.Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов'язки сторін
21.Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
- додержання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості грунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень;
- своєчасного внесення орендної плати.
22.0рендодавець зобов'язаний:
- передати у користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам Договору оренди, та придатну для використання за цільовим призначенням;
- вказати в договорі про права третіх осіб на земельну ділянку;
-не вчиняти дій, які перешкоджали б Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою. 23.Орендар земельної ділянки має право:
-самостійно визначати напрями своєї господарської діяльності відповідно до призначення земельної ділянки та умов Дговору;
- за згодою Орендодавця зводити у встановленому законом порядку житлові, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
- одежувати продукцію і доходи;
- здійснювати у встановленому порядку за згодою орендодавця зрошувальні, осушувальні, інші меліоративні роботи, будувати ставки та водойми.
- передавати земельну ділянку в суборенду
24.Орендар зобов'язаний:
-виконувати встановлені щодо об'єкта оренди зобов'язання, додержувати вимог, встановлених Законом України „ Про оренду землі" та виконувати обов'язання відповідно до умов договору оренди і Земельного кодексу. - додержувати режиму використання земель, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та культурного призначення
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
25.Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар .
Страхування об'єкта оренди
26.Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього
Зміна умов Договору і припинення його дії
27.Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
28.Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем земельної ділянки у власність;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-Орендаря.
29.Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором,
- внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
30. Розірвання Договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
31. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-Орендаря є (не є) підставою для зміни умов або розірвання Договору.
Право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи Орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з Орендарем.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору
32. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього Договору.
33. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Прикінцеві положення
34.Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Орендодавця, другий в Орендаря, третій в органі, який провів його державну реєстрацію Невід'ємними частинами Договору є: план або схема земельної ділянки; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
акт приймання-передачі об'єкта оренди;
проект відведення земельної ділянки .
Місцезнаходження та реквізити Сторін
Місцезнаходження та реквізити Сторін
35. Орендодавець: м. Івано-Франківськ вул. Грушевського,21 місцевий бюджет код 20568100, р/р №33219812700002, код платежу 13050200, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
36.Орендар : АДРЕСА_1 р/р НОМЕР_3; МФО 336310 код НОМЕР_1 АКБ „ Прикарпаття" м. Івано-Франківська;
Орендодавець: Орендар:
Міський голова Приватний підприємець
Анушкевичус Віктор Андрюсович ОСОБА_1
мп мп
Договір зареєстрований у___________,
(назва органу державної реєстрації за місцем розташування земельної ділянки)
про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від "_"_____20___р. за N
(підпис)(ШБ посадової особи, яка провела державну реєстрацію)
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
СУДДЯ Б.П.ГРИНЯК
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
______ Дейчаківська Ольга Степанівна