11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 лютого 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/1123/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Смішливої Т.В.
при секретарі судового засідання Кравцової Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача про збільшення позовних вимог у справі № 812/1123/15 за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області про визнання дій та бездіяльності протиправними, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває вищезазначена адміністративна справа.
Від позивача 12.02.2016 надійшла заява про уточнення позовних вимог у даній справі, якою позивачем збільшено позовні вимоги. Так, у позовній заяві зі збільшеними позовними вимогами позивач окрім позовних вимог, заявлених ним у первинному позові, просить суд скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» як таку, що проведена на підставі не чинних установчих документів. У зв'язку з цим в уточненій позовній заяві позивачем зазначено другого відповідача ОСОБА_2 службу Новоайдарського районного управління юстиції у Луганській області.
У судове засідання представник позивача не прибув, подав до суду клопотання про розгляд заяви позивача про уточнення позовних вимог за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши заяву позивача про уточнення позовних вимог суд виходить з такого.
Відповідно до ч.1 ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується.
З матеріалів справи вбачається, що заява про уточнення позовних вимог фактично є заявою про зміну позовних вимог, а саме про зміну предмету та підстав адміністративного позову.
Так, у первинному позові позивач просить суд визнати протиправними дій та бездіяльності державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області через порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження», а саме не надсилання позивачу постанови про відкриття виконавчого провадження. Зазначений позов позивачем предявлено до Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області.
В уточненій позовній заяві позивач просить суд скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» як таку, що проведена на підставі не чинних установчих документів. Відповідачем щодо вказаної позовної вимоги зазначено ОСОБА_2 службу Новоайдарського районного управління юстиції у Луганській області.
Підставою адміністративного позову є обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до іншої особи, предметом адміністративного позову є матеріально-правові вимоги позивача до відповідача.
Зі змісту заяви ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог слідує, що позивач вказаною заявою доповнює первісний позов новими і предметом, і підставою позову, визначаючи нові позовні вимоги та обставини і норми права в їх обґрунтування.
Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не дають йому можливості задовольнити своїх інтересів.
Розмір позовних вимог - це кількісна характеристика позовних вимог (наприклад, виражена у грошовій сумі).
Зміна позову повинна стосуватися тих спірних правовідносин, які вже винесені на розгляд і вирішення суду. Нею не повинно підмінюватися подання нового адміністративного позову, що не пов'язаний зі справою.
Таким чином позивач фактично заявляє новий позов, суб'єктний склад осіб за яким не відповідає колу відповідачів у даному провадженні. Зокрема, нова позовна вимога фактично звернена до ОСОБА_2 служби Новоайдарського районного управління юстиції у Луганській області, та яка не є відповідачем у даній справі.
Крім того, статтею 137 КАС України встановлено, що у разі невідповідності заяви про збільшення позовних вимог вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу.
Подана ОСОБА_1 уточнена позовна заява, згідно якої позивач змінив позовні вимоги не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини 2 статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами і доповненнями внесеними 16.07.2015, чинними на час подання заяви про уточнення позовних вимог) врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У відповідності до Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" мінімальна заробітна плата з 01.01.2016 становить 1378,00 грн.
Підпунктом 3 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою- підприємцем встановлюється ставка - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: смт. Новоайдар, вул. Гагаріна, буд. 6, зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця з 17.02.1997. (а.с. 90)
Позов ОСОБА_1 заявлено про визнання протиправними дій та бездіяльності державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області через порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження», а саме не надсилання позивачу постанови про відкриття виконавчого провадження, відкритого на підставі вимоги Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі про сплату боргу № Ф-211/У від 05.11.2012 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 2312,07 грн.
Таким чином, позов предявлено ОСОБА_1 у звязку зі здійсненням підприємницької діяльності, а тому позивачу потрібно було надити суду до заяви про збільшення позовних вимог документ про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн, однак, вказаний документ позивачем не надано.
Враховуючи, що заява ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог є фактично заявою про зміну підстав та предмету адміністративного позову, що суперечить вимогам ст. 137 КАС України, а також враховуючи, що зазначена заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, заява ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статтями 106, 137, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог шляхом їх збільшення у справі № 812/1123/15 повернути ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя ОСОБА_3