Ухвала суду № 55797003, 15.02.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2016
Номер справи
807/131/16
Номер документу
55797003
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/131/16

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Товарної біржі «Закарпатський лісовий ринок» до Державної фінансової інспекції України в Закарпатській області про визнання протиправним дій та зобовязання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2016 року, Товарна біржа «Закарпатський лісовий ринок» (далі - позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної фінансової інспекції України в Закарпатській області (далі - відповідач), якою просить: 1) визнати протиправним дії Державної фінансової інспекції в Закарпатській області щодо продовження строку розгляду запиту на інформацію Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" від 03.01.2016 року за № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року за № 15; 2) зобовязати Державну фінансову інспекцію в Закарпатській області надати Товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" інформацію запитувану запитом на інформацію від 03.01.2016 року за № 1 та уточнену запитом та інформацію від 12.01.2016 року за № 15; 3) стягнути з Державної фінансової інспекції в Закарпатській області на користь Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" сплачений судовий збір.

Перевіряючи відповідність даної позовної заяви вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), встановлено, що дана заява не відповідає вимога частини 3 ст.106 КАС України.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені вимоги до позовної заяви, так відповідно до вимог частини 3 вищезазначеної статті, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до пп.7 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову, а саме: 1) майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, розмір необхідної до сплати позивачем - юридичною особою суми судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру складає 1 розмір мінімальної заробітної плати, а саме: 1378,00 грн.

Разом з тим, дана позовна заява містить декілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. У відповідності до вимог абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI: у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви вона містить 2-ві самостійні позовні вимоги немайнового характеру, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору, а саме: 1) визнання протиправними дій Державної фінансової інспекції в Закарпатській області щодо продовження строку розгляду запиту на інформацію Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" від 03.01.2016 року за № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року за № 15; 2) зобовязання Державної фінансової інспекції в Закарпатській області надати Товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" інформацію запитувану запитом на інформацію від 03.01.2016 року за № 1 та уточнену запитом та інформацію від 12.01.2016 року за № 15.

Відтак, за подання до суду 2-х самостійних позовних вимог немайнового характеру позивачеві слід було сплатити судовий збір в розмірі 2756,00 грн. (1378,00 грн. Х 2).

Як вбачається із поданої позовної заяви та доданих до неї документів, заявником подано платіжне доручення за № 9016 від 11.02.2016 року, відповідно до якого сплачено судовий збір у розмірі 1 378,00 грн., однак сплачено не на ті рахунки, а саме: не вірно зазначено код класифікації доходів бюджету.

Для сплати судового збору щодо звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".

Для усунення недоліків позовної заяви потрібно надати суду документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви, сплаченого на вищевказані платіжні реквізити та в розмірі, що встановлений статтею 4 Законом України "Про судовий збір".

Так, відповідно до вимог частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву Товарної біржі «Закарпатський лісовий ринок» до Державної фінансової інспекції України в Закарпатській області про визнання протиправним дій та зобовязання вчинити певні дії слід залишити без руху строком до 26 лютого 2016 року, усунути недоліки даної позовної заяви можливо шляхом подачі до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 2756,00 грн. на поточні реквізити вказані в даній ухвалі суду.

На підставі наведеного та керуючись ст.108 ч.1 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товарної біржі «Закарпатський лісовий ринок» до Державної фінансової інспекції України в Закарпатській області про визнання протиправним дій та зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.

Надати Товарній біржі «Закарпатський лісовий ринок» строк до 26 лютого 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1