Ухвала суду № 55796570, 08.02.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
08.02.2016
Номер справи
820/7724/15
Номер документу
55796570
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

08 лютого 2016 року м. Київ К/800/52588/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Маринчак Н.Є. перевіривши відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 листопада 2015 року у справі №820/7724/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кременчукнафтопродукт Груп» до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив :

Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області звернулась до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 листопада 2015 року у справі №820/7724/15.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17 грудня 2015 року касаційна скарга Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області була залишена без руху у зв'язку з встановленням недоліків у касаційній скарзі, а саме: скаржнику необхідно було надати суду документ про сплату судового збору у встановленому розмірі та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій належної якості.

На виконання вимог ухвали суду скаржник надіслав нові екземпляри оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій та клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване відсутністю коштів на його сплату.

Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Разом з тим, пунктом 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року, Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Розглянувши вказане клопотання скаржника, суддя-доповідач дійшов висновку, що в його задоволенні слід відмовити, оскільки обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення від сплати судового збору.

Зазначена позиція також викладена Верховним Судом України в його ухвалі від 09 листопада 2015 року у справі № 810/2302/15.

Крім того, відповідачем не надано належних та допустимих доказів щодо неможливості сплати судового збору у розмірі та порядку, встановленому законом для його сплати у 2016 році.

Згідно до ч.3 ст. 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За таких обставин касаційну скаргу слід повернути особі, що її подала, з підстав не виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 грудня 2015 року.

Згідно ч.6 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги або про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.

Повернення касаційної скарги не позбавляє скаржника права повторного звернення до суду касаційної інстанції в установленому законом порядку.

Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.88, 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Відмовити Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Касаційну скаргу Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 листопада 2015 року у справі №820/7724/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кременчукнафтопродукт Груп» до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - повернути.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у порядку та в строки, встановлених статтями 237- 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вищого

адміністративного Н.Є. Маринчак

суду України