КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/25283/15 Суддя доповідач Троян Н.М.
У Х В А Л А
11 лютого 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Троян Н.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Держави України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 19 листопада 2015 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху.
Не погодившись із зазначеною ухвалою, позивачем подано апеляційну скаргу в якій просить суд поновити строк на апеляційне оскарження, звільнити позивача від сплати судового збору, скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2015 року.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.
Так, відповідно до вимог частини шостої статті 187 КАС України до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VІ, який набрав чинності з 01.11.2011.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до п.5 частини третьої ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції від 01.09.2015) за подання апеляційної скарги на ухвалу суду, розмір судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітньої плати.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.
Таким чином, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону України «Про судовий збір», розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, в даному випадку, становить 1218 гривень.
Згідно частини першої ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відтак, Київський апеляційний адміністративний суд для сплати судового збору має наступні реквізити: п/р 31211206781007, отримувач - УДКСУ у Печерському р-ні, банк отримувача - ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код бюджетної класифікації 22030001, символ звітності - 206.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Разом з тим, щодо вирішення питання про звільнення від сплати судового збору, позивачу необхідно надати до суду оригінали або належним чином завіренні копії документів, які свідчать про майновий стан або надають пільги для сплати судового збору.
Враховуючи, що позивачем не додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, або докази, які б підтверджували наявність у нього пільг зі сплати судового збору або оригінали або належним чином завіренні копії документів, які свідчать про майновий стан позивача у відповідності до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху.
Крім того, у відповідності до п. 3 частини другої ст. 187 КАС України, в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
В поданій апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2015 року.
Однак, таке викладення апеляційних вимог є порушенням частини другої статті 187 КАС України.
Згідно частини першої ст. 199 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги має право: залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін; змінити ухвалу суду; скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду; скасувати ухвалу суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі; визнати ухвалу суду нечинною і закрити провадження у справі; скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу.
Також, згідно частини першої ст. 205 КАС України, суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу в разі: залишення апеляційної скарги без задоволення, а судового рішення - без змін; зміни ухвали суду першої інстанції; скасування судового рішення і постановлення нової ухвали; скасування судового рішення і залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі; визнання судового рішення нечинним і закриття провадження у справі; скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Отже, з аналізу наведеної правової норми, слідує, що скаржник при поданні апеляційної скарги, в прохальній частині, повинен зазначити, окрім прохання скасувати ухвалу суду першої інстанції, також, і бажані наслідки розгляду апеляційної скарги. Оскільки апелянтом не вказано чіткі вимоги, які він висуває перед судом апеляційної інстанції, це є перешкодою для прийняття апеляційної скарги до провадження.
Крім того, п. 1 частиною другою ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначається найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга.
В поданій апеляційній скарзі апелянт, зазначає суд апеляційної інстанції - Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, хоча оскаржується рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.
Частиною третьою ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаного недоліку.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 187, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2015 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків до 22 лютого 2016 року шляхом приведення їх у відповідність до ст. 187 КАС України.
Роз'яснити скаржнику, що у разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.М. Троян