ун. № 759/18912/15-а
пр. № 2-а/759/38/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2016 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді: Шум Л.М.
при секретарі: Прокопенко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва, третя особа: Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 у грудні 2015 р. звернувся до суду з зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що він перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та отримує пенсію за віком, при цьому, позивач зазначив, що з 1996 р. по теперішній час працює в Українському науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ та перебуває на посаді старшого наукового співробітника.
Далі позивач зазначив, що листом від 19.10.2015 р. відповідач повідомив його про відрахування з його пенсії 15 % на підставі ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. , у зв'язку з чим позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки відповідно до Прикінцевих положень вказаного вище Закону, до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Службі Безпеки України не застосовують обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання.
Позивач просить суд визнати дії УПФУ в Святошинському районі м. Києва неправомірними, зобов'язати останнього здійснити з квітня 2015 р. перерахунок та виплату пенсії, щомісячного довічного грошового утримання за весь час відрахування відсотків та стягнути судовий збір.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва в судовому засіданні позов не визнала та у його задоволенні просила відмовити, подала письмові заперечення (а.с. 20-21).
Представник третьої особи в судовому засіданні позов підтримав та не заперечував проти його задоволення.
Суд, заслухавши позивача, представників відповідача, третьої особи та дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та отримує пенсію за віком, згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 7).
Встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 1996 р. по теперішній час працює в Українському науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України та перебуває на посаді старшого наукового співробітника (а.с. 6).
Згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», ст.ст. 42, 47 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" доповнено, відповідно до яких, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті, розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Встановлено, що позивач 06.10.2015 р. звернувся до УПФУ в Святошинському районі м. Києва щодо поновлення виплати його пенсії в повному обсязі, проте листом від 19.10.2015 р. № 706/08/Б-531 відповідач повідомив позивача про відсутність законних підстав для поновлення виплати пенсії у повному обсязі (а.с. 12).
Судом встановлено, що відповідно до листа заступника Голови служби Фролова О. від 20.08.2015 р., направленого на адресу Пенсійному фонду України та Головному управлінню пенсійного фонду України в м. Києві, повідомлено, що Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України має статус науково-дослідної установи Служби Безпеки України. Комплектування Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України у відповідності до ст. 19 ЗУ «Про службу безпеки України» здійснюється співробітникам-військовослужбовцями, працівниками, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, у зв'язку з чим, особи, які перебувають на посадах в Українському науково-дослідному інституті спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України, перебувають на посадах в Службі безпеки України, а тому Служба не погоджується та заперечує щодо виплати не в повному обсязі пенсійного забезпечення, особам, які працюють в Службі (а.с. 9).
При цьому, встановлено, що відповідно до листа Пенсійного Фонду України від 25.09.2015 р. № 43215/02-23 на адресу Служби безпеки України, зазначено, що у разі, якщо в Українському науково-дослідному інституті спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України працюють особи, які проходять службу в Службі безпеки України, виплата пенсій їм здійснюється в повному розмірі (а.с. 11).
Згідно п. 3 розділу ІІІ Перехідних положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Службі безпеки України.
Згідно ч. 2 ст. 8 КАС України, під час вирішення справи суд керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, права людини визнаються найвищими соціальними цінностями, вони визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, представник відповідача не надав суду достатніх беззаперечних письмових доказів в обґрунтування правомірності своїх дій щодо відрахування з пенсії позивача ОСОБА_1 15 % в особливий період, при цьому, як встановлено вище останній являється особою, яка перебуває на посаді в Українському науково-дослідному інституті спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України, який відноситься до структури Службі безпеки України.
Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.3, 4, 11, 12, 19, 71, 99, 104-105, 158-163 КАС України, ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва, третя особа: Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати дії Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва щодо відрахування з пенсі, щомісячного довічного грошового утримання, ОСОБА_1 15 % в особливий період протиправними.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва здійснити з квітня 2015 р. перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, щомісячного довічного грошового утримання за весь час відрахування відсотків.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена , шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя :