Постанова № 55737468, 15.06.2015, Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
15.06.2015
Номер справи
318/1425/15-п
Номер документу
55737468
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 318/1425/15-п

Номер провадження №3/318/498/2015

ПОСТАНОВА

"15" червня 2015 р. м. Камянка-Дніпровська

Камянсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Васильченка В.В.; при секретарі Крук О.В.; за участю: прокурора Вітюка А.І.,

розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ГВ БКОЗ УСБУ в Запорізькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр-ки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, не працюючої, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 24 від 02.06.2015 року, відповідно до розпорядження першого заступника голови Камянсько-Дніпровської районної адміністрації Запорізької області ОСОБА_2 № 11-К від 20.01.2014 р. ОСОБА_3 призначено на посаду начальника управління економічного розвитку і торгівлі Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації та встановлено виплату надбавок за 13 ранг державного службовця. Раніше, а саме 01.12.2006 року ОСОБА_1 склала присягу державного службовця. 11.06.2014 року ОСОБА_1 було звільнено з займаної посади за угодою сторін (розпорядження голови Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_4 № 94-к від 11.06.14). Однак, в порушення вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (положення щодо фінансового контролю) ОСОБА_1, без наявності передбачених законодавством причин, які звільняють від відповідальності, не своєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансовго характеру до кадрового підрозділу Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації, а саме 15.05.2015 року. Встановлено, що 30.06.2011 року ОСОБА_1 під особистий підпис ознайомлювалась із положеннями Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Відповідно до наданих пояснень, ОСОБА_1 було відомо про необхідність подачі після звільнення протягом одного року за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом. Таким чином. ОСОБА_1, згідно з підпунктом «в» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч .1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», будучі субєктом декларування, а саме повноваженою особою на виконання функцій держави, несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, а саме 15.05.2015 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала у повному обсязі, у вчиненому щиро кається та підтвердила обставини викладені у протоколі.

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн. в дохід держави.

Судом при розгляді адміністративної справи встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

В силу приписів підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. Згідно ст. 1 цього ж Закону особи, зазначені в пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої ст. 3 цього Закону, є субєктами декларування і зобовязані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.

Відповідно до п. 2 розділу XIII (прикінцеві положення) Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

На підставі ч. 1 п. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) Декларацію за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Крім цього, згідно ч. 2 п. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Також, відповідно до п. 2 порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у Деклараціях (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.2012 року). Декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п. 1 цього Порядку.

Так, відповідно до розпорядження першого заступника голови Камянсько-Дніпровської районної адміністрації Запорізької області ОСОБА_2 № 11-К від 20.01.2014 року ОСОБА_3 призначено на посаду начальника управління економічного розвитку і торгівлі Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації та встановлено виплату надбавок за 13 ранг державного службовця. Раніше, а саме 01 грудня 2006 року ОСОБА_1 склала присягу державного службовця. 11 червня 2014 року ОСОБА_1 було звільнено з займаної посади за угодою сторін (розпорядження голови Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_4 № 94-к від 11.06.14 р.).

Однак, в порушення вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (положення щодо фінансового контролю) ОСОБА_1, без наявності передбачених законодавством причин, які звільняють від відповідальності, не своєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансовго характеру до кадрового підрозділу Камянсько-Дніпровської районної державної адміністрації, а саме 15.05.2015 року. 30.06.2011 року ОСОБА_1 під особистий підпис ознайомлювалась із положеннями Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». ОСОБА_1 було відомо про необхідність подачі після звільнення протягом одного року за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Таким чином. ОСОБА_1, згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», будучі субєктом декларування, а саме повноваженою особою на виконання функцій держави, несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, а саме 15.05.2015 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, її вина підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення складеного ст. оперуповноваженим ГВ БКОЗ УСБУ в Запорізькій області капітаном ОСОБА_5, який оскаржено не було; поясненнями правопорушниці, яка пояснила, що їй було відомо про необхідність подачі після звільнення протягом одного року за своїм останнім місцем роботи (служби) декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік, однак вона своєчасно не надала декларацію за 2014 рік, подавши її лише у травні 2015 року.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь вини, час та місце вчинення правопорушення, ставлення особи відносно якої складено адміністративні матеріали до вчиненого нею діяння, таку обставину, що помякшує відповідальність, як щире каяття, наявність на утриманні неповнолітньої дочки інваліда, відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі передбаченому санкцією вказаної статті.

Керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, ст. 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3, винною у вчиненні адміністративного корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн. в дохід держави.

Судовий збір у сумі 36,54 грн. зобовязати сплатити на державний рахунок:

Код ЄРДПОУ суду 37349733, Рахунок 31216206700142, ОдержувачДержавний бюджет Камянсько-Дніпровського району, код отримувача за ЄРПОУ 38015694, Банк УДК у Камянсько-Дніпровському районі ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Ка?янсько-Дніпровський районниі суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення постанови. Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання до 15 червня 2016 року.

Суддя В.В. Васильченко