У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
10 лютого 2016 року справа № 823/119/16
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області до Камянської районної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області подало позов, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Камянської районної ради, яка виразилася у неприйнятті рішення щодо затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки 3-х земельних ділянок по Михайлівській сільській раді загальною площею 80,4648 га, 5-ти земельних ділянок по Радиванівській сільській раді загальною площею 94,5456 га, земельної ділянки площею 8,1752 га по Коханівській сільській раді, 5-ти земельних ділянок по Лубенській сільській раді загальною площею 31,6052 га, 6-ти земельних ділянок по Вербівській сільській раді загальною площею 125,4489 га, 6-ти земельних ділянок по Грушевській сільській раді загальною площею 73,5868 га, 3-х земельних ділянок по Тимошівській сільській раді загальною площею 82,6670, 11-ти земельних ділянок по Жаботинській сільській раді загальною площею 175,2109 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (за межами населеного пункту);
- зобовязати Камянську районну раду прийняти рішення щодо затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки 3-х земельних ділянок по Михайлівській сільській раді загальною площею 80,4648 га, 5-ти земельних ділянок по Радиванівській сільській раді загальною площею 94,5456 га, земельної ділянки площею 8,1752 га по Коханівській сільській раді, 5-ти земельних ділянок по Лубенській сільській раді загальною площею 31,6052 га, 6-ти земельних ділянок по Вербівській сільській раді загальною площею 125,4489 га, 6-ти земельних ділянок по Грушевській сільській раді загальною площею 73,5868 га, 3-х земельних ділянок по Тимошівській сільській раді загальною площею 82,6670, 11-ти земельних ділянок по Жаботинській сільській раді загальною площею 175,2109 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (за межами населеного пункту), надісланих листом відділу Держземагенства у Камянському районі Черкаської області за вихідним № 17-28-0,3-3330/2-15 від 11.09.2015.
Вивчивши матеріали позовної заяви суддя вважає, що позов не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду з огляду на таке.
Суддя на виконання частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження. Після одержання позовної заяви згідно з частиною 1 цієї статті суддя зясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання щодо підвідомчості позову ОСОБА_1 окружному адміністративному суду суддя врахував вимоги частин 1-2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, ними встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Стаття 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
З огляду на викладене, спір предметно підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи ОСОБА_1 окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 18, ч. 4 ст. 160, ст. ст. 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області до Камянської районної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії повернути позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Гаврилюк