ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2016 року № 813/6522/15
о 12 год., 35 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюх М.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг не прибувдоПриватного підприємства «ПЛ Лізинг», представник не прибувпропро стягнення штрафу в сумі 17000, 00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафу за вчинення порушення на ринках фінансових послуг у розмірі 17000 грн. Вказана сума штрафу відповідачем добровільно не сплачена, а тому позивач просить суд стягнути штраф у розмірі 17000 грн. до Державного бюджету України.
Також позивач просив справу розглядати без участі представника.
02.02.2016 року на адресу суду повернувся направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві поштовий конверт по причині за даною адресою не зареєстровано. Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Відповідач Приватне підприємство «ПЛ Лізинг», у встановленому законом порядку зареєстроване, як юридична особа, код ЄДРПОУ 31526117, місцезнаходження: 79014, м. Львів. вул. Некрасова,45, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Позивач в обґрунтування позовних вимог надав суду копії:
- ОСОБА_1 комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг № 121/16/03-ЛК від 22.06.2015 року, згідно якого відповідачем не надано звітні дані за 4 квартал 2014 року та за 1 квартал 2015 року;
- листа № 3597/16-8 від 23.06.2015 року про направлення ПП «ПЛ Лізинг» акта про правопорушення та повідомлення про розгляд справи;
- Постанови № 121/16/03/01-ЛК від 13.07.2015 року про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчиненні на ринках фінансових послуг;
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» із змінами і доповненнями в редакції чинній на час спірних правовідносин, Положенням про ОСОБА_1 комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 року за №1070, та Положенням про застосування ОСОБА_1 комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 року №2319.
Згідно п.1 Положення про ОСОБА_1 комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 року №1070, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_2 України.
Згідно до п.1 ч.1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. Не є фінансовими установами (не мають статусу фінансової установи) незалежні фінансові посередники, що надають послуги з видачі фінансових гарантій в порядку та на умовах, визначених Митним кодексом України.
Згідно ст. 39 цього ж Закону, у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону. ОСОБА_1 комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.
Згідно ст. 40 вказаного Закону, ОСОБА_1 комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати такі заходи впливу: накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Згідно до ст. 41 вказаного Закону, штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Згідно п. 2.3 розділу 2 Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, лізингодавці подають до Нацкомфінпослуг квартальну звітність.
Згідно п. 2.5 розділу 2, цього ж Порядку, Лізингодавці подають квартальну звітність до Нацкомфінпослуг до 20 числа місяця включно, наступного за звітним кварталом.
Згідно п. 4.1 розділу 4 цього ж Порядку, звітність лізингодавця подається на останній день звітного кварталу та містить:
а) титульний аркуш (додаток 14);
б) довідку про обсяг та кількість укладених та виконаних договорів з надання фінансових послуг (додаток 5);
в) довідку про обсяги та кількість наданих фінансових послуг за договорами фінансового лізингу (додаток 6);
г) електронні файли, структура, формат та опис полів яких встановлені Нацкомфінпослуг.
Згідно п. 5.2 розділу 5 цього ж Порядку, фінансові компанії та лізингодавці подають звітність, передбачену цим Порядком, в електронній та паперовій формах.
У разі подання звітності у вигляді електронних документів з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» звітність у паперовій формі до Нацкомфінпослуг не подається та не застосовуються вимоги, передбачені пунктами 5.1, 5.6 та абзацом другим пункту 5.13 цього розділу. Обов'язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Судом враховується обґрунтування позивачем позовних вимог, оскільки позивачем правомірно застосовано штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн. за неподання звітності за 4 квартал 2014 року та за 1 квартал 2015 року, що підтверджується вищевказаними доказами, та ОСОБА_1 № 121/16/03-ЛК від 22.06.2015 року про правопорушення, вчиненні на ринку фінансових послуг. Належні та допустимі докази сплати відповідачем вищезазначеної суми штрафу у справі відсутні.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про стягнення з Приватного підприємства «ПЛ Лізинг» штрафу у розмірі 17000,00 грн., підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «ПЛ Лізинг» (код ЄДРПОУ 31526117) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду Державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», (символ звітності 106) штраф у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень).
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 08.02.2016 року.
Суддя Гавдик З.В.