621/257/16-п
3/621/82/16
П О С Т А Н О В А
іменем України
10 лютого 2016 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Овдієнко В.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ДПІ у Зміївському районі ГУ ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, б. 2, громадянки України, головного бухгалтера ДП "Благодатне", ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.08.2013 року №41 головному бухгалтеру ДП "Благодатне", розташованого в сел. Благодатне Зміївського району Харківської області, ОСОБА_1 ставиться в вину вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за наступних обставин: порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток до сплати в бюджет в сумі 569346 грн., у тому числі за рахунок порушення п.п. 5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п. 135.1, п.п. 135.4.1, п. 135.4 ст. 135, п. 137.1, п. 137.4 ст. 137, п. 138.2, ст. 138 Податкового кодексу України, занижено ПДВ на суму 218675 грн., в результаті порушення п.п. 7.4.5, п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств, Закону України "Про податок на додану вартість, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.
Зазначені порушення зазначені в акті перевірки №228/22/22994509 від 09.08.2015 року, витяг з якого додано до протоколу.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, дійшов наступного:
У відповідністю з ч. ч. 1, 2 ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У відповідністю зі ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від підписання.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав: у протоколі про адміністративне правопорушення зазначена дата його складання - 09.08.2013 року, водночас акт перевірки, витяг з якого додано до протоколу, датовано 09.08.2015 роком.
Без усунення зазначеної суперечності в датах складання протоколу та акту перевірки, неможливо дати належну оцінку зазначеним доказам.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано документів, якими підтверджується, що за наслідками перевірки видано податкове повідомлення-рішення, яке набрало чинності.
Таким чином, відсутні достатні докази для прийняття рішення про наявність чи відсутність події вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення.
Без усунення зазначених недоліків неможливо виконати вимоги ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо прав особи, яка притягається до відповідальності, а також ст. ст. 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повного, всебічного і обєктивного зясування обставин справи.
Усунути зазначену неповноту і неправильність, допущенні при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у судовому засіданні неможливо, тому матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути ДПІ у Зміївському районі ГУ ДФС у Харківській області для належного оформлення.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: