КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 лютого 2016 року № 810/401/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Фермерського господарства "ПАРУБОЧЕ" до державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області Самсон Тетяни Володимирівни та Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Фермерське господарство "ПАРУБОЧЕ" з позовом до державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області Самсон Тетяни Володимирівни та Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 02.09.2015 №24079374, винесене державним реєстратором прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області Самсон Т.В.;
- зобов'язати Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області повторно розглянути заяву про державну реєстрацію іншого речового права за №13002654, прийняту 27.08.2015 о 14 год. 22 хв. 43 сек., яка подана для проведення державної реєстрації іншого речового права, а саме, права оренди Фермерського господарства "ПАРУБОЧЕ" земельної ділянки з цільовим призначенням землі сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,7323 га, кадастровий номер НОМЕР_2, що знаходиться в адміністративних межах Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області та належить ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно НОМЕР_1 від 08.06.2015.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою вищезазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, розмір ставки судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", станом на 01.01.2016 розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.).
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону №3674-VI, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із змісту позовної заяви випливає, що вона має дві вимоги немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивач до позовної заяви додав квитанції від 01.02.2016 №183 та №184, відповідно до яких сплатив судовий збір за звернення до Київського окружного адміністративного суду у розмірі 2756,00 грн.
За приписами частини першої та другої статті 9 Закону №3674-VI, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На виконання вищевказаних вимог статті 9 Закону №3674-VI, суд перед відкриттям провадження у справі здійснив перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, що сплачений позивачем у розмірі 2756,00 грн. Однак, у реєстрі підтверджень оплат із Казначейства Діловодства спеціалізованого суду відсутні дані щодо квитанцій від 01.02.2016 №183 та №184, згідно яких сплачений судовий збір у розмірі 2756,00 грн.
Окрім того, необхідно зазначити, що згідно частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 99 цього ж Кодексу, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як зазначив представник позивача в позовній заяві, 17.09.2015 він отримав оскаржуване рішення від 02.09.2015 №24079374. Однак, позивачем (представником позивача) не надано суду доказів, які підтверджують зазначену обставину, а тому, в суду відсутня можливість з'ясувати питання, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення вказаних недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 07.03.2016, шляхом подання до суду документа, виданого ГУ ДКСУ у Київській області, що підтверджує зарахування судового збору, сплаченого на підставі квитанцій від 01.02.2016 №183 і №184 та доказів того, що позивач (представник позивача) отримав оскаржуване рішення 17.09.2015.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Фермерського господарства "ПАРУБОЧЕ" до державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області Самсон Тетяни Володимирівни та Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 07 березня 2016 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.