ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про закриття провадження в адміністративній справі
04 лютого 2016 року м. Київ№ 826/11819/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Данилишина В.М., при секретарі судових засідань Савченко А.А., без участі представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) на новому розгляді знаходиться справа № 826/11819/14 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - позивач) до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 28 лютого 2014 року №0000831703 (далі - оскаржуване рішення).
До суду 04 лютого 2016 року через канцелярію надійшло письмове клопотання представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із досягненням сторонами податкового компромісу (далі - заявлене клопотання), до якого додано копію рішення державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві про погодження податкового компромісу від 14 квітня 2015 року №3510/Ф/26-57-17-05.
У судове засідання 04 лютого 2016 року представники сторін не прибули, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи сторони повідомлені належним чином, заяви про розгляд справи за відсутності їх представників до суду не надійшли.
Так, згідно з п.п. 1, 7 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
При цьому, відповідно до п. 2 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому, 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Згідно з п. 11-2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 КАС України, сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
У ході розгляду заявленого клопотання судом з'ясовано, що між позивачем та контролюючим органом погоджено податковий компроміс стосовно грошового зобов'язання, визначеного оскаржуваним рішенням, щодо якого триває процедура судового оскарження, шляхом прийняття 14 квітня 2015 року державною податковою інспекцією у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві рішення про погодження податкового компромісу №3510/Ф/26-57-17-05.
Факт погашення позивачем 5% від загальної суми заниження грошового зобов'язання, визначеного оскаржуваним рішенням, підтверджується доданою до заявленого клопотання копією платіжного доручення від 16 квітня 2015 року №256.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Таким чином, перевіривши зазначені у заявленому клопотанні доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з'ясованим обставинам, а також оцінивши докази, які уже містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, оскільки досягнення сторонами примирення, як вбачається з викладених вище норм КАС України, є підставою саме для закриття провадження у справі, а не для залишення позовної заяви без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 51, 122, 157, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження в адміністративній справі № 826/11819/14 за позовом ОСОБА_2 до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення.
Копію ухвали направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що повторне звернення до адміністративного суду з тим самим позовом не допускається.
Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів із дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин