ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
О К Р Е М А У Х В А Л А
13 січня 2016 року м. Київ № 826/18413/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., виявивши порушення закону під час розгляду адміністративної справи
за позовом
Громадської організації "Всеукраїнська спілка працівників торгівлі та послуг "Трудова співдружність"
до
Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про
скасування розпорядження № 585 від 16.06.2015
В С Т А Н О В И В:
Громадська організація “Всеукраїнська спілка працівників торгівлі та послуг “Трудова співдружність” (далі по тексту – позивач, ГО “Всеукраїнська спілка працівників торгівлі та послуг “Трудова співдружність”) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якій з урахуванням уточнених позовних вимог просила:
- визнати комплексну схему розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві, затверджену розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16 червня 2015 року №585, такою, що не відповідає вимогам пунктів 1.5, 1.6 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244;
- визнати вчинення виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) дій щодо затвердження розпорядженням від 16.06.2015 р. № 585 Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві через внесення змін у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві, затверджену розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 13.12.2013 р. № 2251, скасовану рішенням суду, що набрало законної сили, - протиправними.
- скасувати розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.06,2015 р. № 585 «Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві».
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.09.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/18413/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 29.12.2015 року.
У судове засідання 29.12.2015 року представник відповідача не прибув, вимоги ухвали суду від 17.09.2015 року не виконав.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем оскаржується розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке містить ознаки нормативно-правового акта. Вказане розпорядження опубліковано в періодиці: Хрещатик, 2015, 06, № 87.
У зв’язку із цим ухвалою суду від 29 грудня 2015 року зобов’язано Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, опублікувати оголошення про оскарження розпорядження від 16.06.2015 р. № 585 “Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві” у виданні, в якому воно було або мало бути офіційно оприлюдненим. Зобов’язано Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надати суду належним чином засвідчену копію Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві, затвердженої розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.06.2015 р. № 585 та всі матеріали на підставі яких його було прийнято.
У судове засідання 13 січня 2016 року представник відповідача не прибув, причини неявки суду не повідомив, вимоги ухвал суду від 17.09.2015 року та від 29 грудня 2015 року не виконав. Про розгляд справи повідомлений належним чином.
Представник позивача через канцелярію суду 13.01.2016 року подала заяву в якій у зв’язку із тим, що відповідачем зриваються судові засідання у зв’язку із не опублікуванням оголошення про оскарження нормативно – правового акту просить вирішити питання про притягнення до відповідальності посадових осіб відповідача та забезпечити опублікування оголошення.
Частина четверта статі 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що суб’єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов’язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Відповідно до частин третьої-п’ятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов’язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до судового розгляду.
Станом на 13 січня 2016 року Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) вимог суду не виконано, витребуваних документів не надано.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає дії посадових осіб Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо невиконання ухвал суду про витребування доказів та зобов’язання опублікувати оголошення про оскарження нормативно-правового акта такими, що порушують вимоги закону, виходячи з наступного.
Згідно положень частини другої статті 158 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала є судовим рішенням.
Відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного суду України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Невиконання вимог суду про надання належним чином засвідченої копії Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві, затвердженої розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.06.2015 р. № 585 та про опублікування оголошення про оскарження спірного розпорядження спричиняє необґрунтоване затягування судового процесу та унеможливлює вирішення адміністративної справи у строки, встановлені частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України; а такі дії, на думку суду, можуть містити ознаки складу злочину, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб’єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Враховуючи викладене, суд вирішив постановити окрему ухвалу відносно посадових осіб Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і направити її голові Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, а саме невиконання вимог ухвал Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2015, від 29 грудня2015 року про витребування доказів та зобов’язання опублікувати оголошення про оскарження нормативно-правового акта.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 49, 158, 128, 160, 166, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Направити окрему ухвалу голові Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
2. Зобов’язати голову Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали письмово проінформувати Окружний адміністративний суд міста Києва про результати розгляду окремої ухвали та вжиті заходи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статі 166 Кодексу адміністративного судочинства України окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується, до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій