КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2016 року 810/5819/15
Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «ПЕТРА-РЕЗЕРВ» до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ПП «ПЕТРА-РЕЗЕРВ» звернулось до суду з позовом до Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про зобов'язання Білоцерківську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області внести зміни до інтегрованих карток особового рахунку ПП «Петра-Резерв шляхом відображення сплати податкових зобов'язань з акцизного податку сум за платіжними дорученнями: № 3239 від 04.09.2015 р. на суму 100 000,00 грн. спрямоване на сплату акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний; № 3240 від 04.09.2015 р. на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).; № 3241 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).; № 3242 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).
У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що з метою сплати податкового зобов'язання з акцизного податку позивачем було надано АТ «Банк «Національні інвестиції» на виконання платіжні доручення, а саме: № 3239 від 04.09.2015 р. на суму 100 000,00 грн. Призначення платежу;101;38851082;14021700; Сплата акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний; № 3240 від 04.09.2015 р. на суму 300 000,00 грн. Призначення платежу; 101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо; № 3241 від 04.09.2015 на суму 300 000,00грн. Призначення платежу; 101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо; № 3242 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. Призначення платежу;101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо.
Вважає, що платіжними дорученнями: від 04.09.2015 №3239, від 04.09.2015 №3240, від 04.09.2015 №3241, від 04.09.2015 №3242 позивачем виконано у повному обсязі зобов'язання щодо сплати акцизного податку на загальну суму 100000,00 грн. Зазначені платіжні доручення взяті банком до виконання 04.09.2015, відповідно до його відмітки на платіжному документі.
Пояснив, що на виконання зобов'язання щодо сплати суми акцизного податку позивач надав у банк розрахункові документи на перерахування платежу в сумі 1 000 000,00 грн. до бюджету, банк прийняв їх до виконання, проте, з незрозумілих причин, не провів операцію по перерахуванню коштів до бюджету.
Представник позивача підтвердив обставини викладені у позовній заяві. Надав суду заяву про розгляд справи у письмовому провадженні та просив позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Відповідно ст. 128 КАС України, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ПП «ПЕТРА-РЕЗЕРВ» зареєстроване як юридична особа 23.07.2013 р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Позивач як платник податків перебуває на обліку в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з 24.07.2013 №02-9695 за місцезнаходженням: 09112, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Сухоярська, 18 офіс 406.
Судом встановлено, що між позивачем та АТ «Банк «Національні інвестиції» укладено Договір банківського рахунка № 12120 від 02.08.2013, згідно умов якого банк відкриває Клієнту поточний (поточні) рахунок (рахунки) у національній та (або) іноземній валюті та здійснює його (їх) розрахункове та касове обслуговування відповідно до чинного законодавства України, нормативно-правових актів Національного банку України (далі - НБУ) та умов цього договору (п. 1.1). За Договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові, грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та здійснювати інші операції за рахунком (рахунками) у порядку та на умовах, передбачених цим Договором п.1.2).
Довідкою виданою АТ «Банк «Національні інвестиції» № 3316/14-1 від 05.09.2013 підтверджено, що ПП «Петра-Резерв», код 38851082 в АТ «Банк «Національні інвестиції», код 20017340, МФО 300498, відкрито поточний мультивалютний рахунок.
Як вбачається з матеріалів справи, з метою сплати податкового зобов'язання з акцизного податку позивачем було надано АТ «Банк «Національні інвестиції» на виконання платіжні доручення, а саме: № 3239 від 04.09.2015 р. на суму 100 000,00 грн. Призначення платежу;101;38851082;14021700; Сплата акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний; № 3240 від 04.09.2015 р. на суму 300 000,00 грн. Призначення платежу; 101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо; № 3241 від 04.09.2015 на суму 300 000,00грн. Призначення платежу; 101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо; № 3242 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. Призначення платежу;101;38851082;14021600; Сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо.
Судом встановлено, що позивач листом № 29-14/2961 від 11.09.2015 повідомив відповідача про подання податкової декларації з акцизного податку за серпень 2015 (реєстраційний номер: 9188504057), що підтверджується квитанцією № 2, за змістом якої визначена сума акцизного податку за серпень 2015, Розділ В а саме: усього податкових зобов'язань 4 784 866, 00 грн. (рядок В16), у тому числі з: бензинів моторних сума акцизного податку - 1 480 729, 00 грн. (рядок В16.1); інших нафтопродуктів сума акцизного податку - 604,00 грн. (рядок В16.2); палива моторного альтернативного сума акцизного податку - 3 303 533,00 грн. (рядок В16.5).
ПП «Петра-Резерв» на виконання зобов'язання щодо сплати суми акцизного податку позивач надав у банк розрахункові документи на перерахування платежу в сумі 1000000,00 грн. до бюджету, банк прийняв їх до виконання, проте не провів операцію по перерахуванню коштів до бюджету.
Згідно пунктів 6.1., 6.2. ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу. Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи, (пункти 36.3., 36.5. статті 36 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 38.1. ст. 38 ПК України виконання податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 54.1 статті 54 ПК України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
За приписами п. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Аналіз вищезазначених норм свідчить, що якщо платник податків самостійно визначає суму податкового зобов'язання у поданій ним податковій декларації, то він зобов'язаний сплатити задекларовану суму протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації, крім випадків, передбачених ПКУ. Тобто, платник податків може сплатити задекларовану (а отже, узгоджену) суму податкового зобов'язання у будь-який час з моменту подання податкової декларації, але не пізніше 10-го календарного дня, наступного за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації.
Порядок надання податкової декларації з акцизного податку встановлено статтею 223 ПК України.
Відповідно до п. 223.1 ст. 223 ПК України базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.
Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу (п. 223.2 ст. 223).
Згідно п. п. 222.1.1 п. 222.1 ст. 222 ПК України суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, платіжними дорученнями: від 04.09.2015 №3239, від 04.09.2015 №3240, від 04.09.2015 №3241, від 04.09.2015 №3242 позивачем виконано у повному обсязі зобов'язання щодо сплати акцизного податку на загальну суму 1000000,00 грн. Зазначені платіжні доручення взяті банком до виконання 04.09.2015 р., відповідно до його відмітки на платіжному документі.
Таким чином, на виконання зобов'язання щодо сплати суми акцизного податку позивач надав у банк розрахункові документи на перерахування платежу в сумі 1 000 000,00 грн. до бюджету, банк прийняв їх до виконання, проте не провів операцію по перерахуванню коштів до бюджету.
Судом встановлено, що позивач 01.10.2015 р. звернувся з листом №19-14/3209 до АТ «Банк «Національні інвестиції» з проханням надати довідку про залишок грошових коштів на рахунку (гривня) станом на 04.09.2015 р., 18.09.2015 р., 21.09.2015 р., 30.09.2015 р. до АТ «Банк «Національні інвестиції», із зазначенням номеру розрахункового рахунку.
16.12.2015 р. позивачем отримано Довідку № 80/14-1 від 16.12.2015, якою підтверджено, що ПП «Петра-Резерв», код 38851082 в АТ «Банк «Національні інвестиції», код 20017340, МФО 300498, відкрито поточний рахунок №26007300112120/980, по якому залишок грошових коштів склав: 04.09.2015 р. - 1 014 728,81 грн., що свідчить про невиконання банківською установою переказу грошових коштів за платіжними дорученням від 04.09.2015 р. № 3239 на суму 100000,00 грн.; від 04.09.2015 р. №3240 на суму 300 000,00 грн.; від 04.09.2015 р. №3241 на суму 300 000,00 грн.; від 04.09.2015 р. №3242 на суму 300 000,00 грн. Усього 1000000, 00 грн.; 18.09.2015- 1000000,00 грн.; 21.09.2015р. -1 040 418,40 грн.; 30.09.2015 р. - 1 040 418,00 грн.
Отже, з довідки банку вбачається, що на момент пред'явлення вищевказаних платіжних доручень залишок коштів на рахунку ПП «Петра-Резерв» був достатнім для перерахування до бюджету вказаних у платіжних дорученнях зобов'язань з акцизного податку.
Судом встановлено, що 10.09.2015 р. позивач звертався з листом № 29-14/2942 від 07.09.2015 р. до АТ «Банк «Національні інвестиції» з проханням повідомити про перерахування в бюджет сум податкового зобов'язання з акцизного податку згідно вказаних платіжних доручень на, що відповіді не отримав.
Загальні засади функціонування платіжних систем і систем розрахунків (далі - платіжні системи) в Україні, поняття та загальний порядок проведення переказу коштів у межах України, визначено Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 5 квітня 2011 року № 2346-ІІІ (далі - Закон №2346).
Згідно з п. 1.30 ст. 1 Закону № 2346 платіжне доручення - це розрахунковий документ, який містить доручення платника банку здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунку на рахунок отримувача.
При цьому, за приписами ст. 8 Закону № 2346, банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.
Відповідно до п. 22.4 ст. 22 Закону №2346 під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним: для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника; для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.
Що ж до проведення самого переказу грошей, то це є обов'язковою функцією, яку виконує платіжна система (п. 1.29 ст. 1 Закону №2346).
Системний аналіз наведених положень свідчить про те, що виконання платником податкового обов'язку з перерахування до бюджету суми податкового зобов'язання, а отже його сплата, пов'язане з моментом подання в банк платіжного доручення на перерахування відповідних сум податкових зобов'язань, а ініціювання переказу вважається остаточно завершеним і за подальший переказ сум податкового зобов'язання відповідальність несе банк.
Таким чином, направлення позивачем до свого банку належним чином оформлених платіжних вимог на оплату податкових платежів (при наявності необхідної кількості коштів на рахунку) є належними, необхідними та єдино достатніми діями, які платник податку повинен вчинити для оплати податкового зобов'язання.
Пунктом 2.14 Інструкції про безготівкові рахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 року №22, передбачено, що Банк платника на всіх примірниках прийнятих розрахункових документів і на реєстрах обов'язково заповнює реквізити «Дата надходження» і «Дата внесення2, а банк стягувача «Дата надходження в банк стягувача» (якщо ці реквізити передбачені формою документа), засвідчуючи їх підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку. На документах, прийнятих банком після закінчення операційного часу, крім того, ставиться штамп «Вечірня». Відміткою про дату реєстрації банком платіжного доручення платника про сплату платежів до бюджету є заповнення в ньому реквізиту «Дата надходження», який банк заповнює незалежно від дати складання платником цього платіжного доручення.
З платіжних доручень від 04.09.2015 №3239, від 04.09.2015 №3240, від 04.09.2015 №3241, від 04.09.2015 №3242 вбачається, що на вказаних платіжних дорученнях наявна відмітка банку про їх одержання та відсутні будь-які ознаки того, що банком було повернуто дані платіжні доручення без виконання.
Отже суд вважає, щофакт направлення позивачем вищевказаних платіжних доручень з належними та допустимими реквізитами свідчить про виконання позивачем обов'язку покладеного на нього законодавцем та закріпленого статтею 67 Конституції України, відповідно до якої кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що в Електронному кабінеті платника податків 1.0.98.66 по картці особового рахунку ПП «Петра-Резерв» по: бензин моторний для автомобілів (30 14021700 00) не відображені відомості про зарахування сплаченого акцизного податку за платіжним дорученням № 3239 від 04.09.2015 р. суму 100000,00 грн. спрямоване на сплату акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний.
Також, в Електронному кабінеті платника податків 1.0.98.66 по картці особового рахунку ПП «Петра-Резерв» по інші підакці. Товари вітчизняного виробництва (30 14021600 00) не відображені відомості про зарахування сплаченого акцизного податку за платіжними дорученнями: № 3240 від 04.09.2015 на суму 300000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо код 14021600).; № 3241 від 04.09.2015 на суму 300000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).; № 3242 від 04.09.2015 р. на суму 300000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).
Механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, визначений в Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку платників податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 №765 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994 (далі - Порядок).
Відповідно до п. З р.1 Порядку інтегрована картка - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи.
Приписами п. 4 р.1 Порядку передбачено, що облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників, державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій відповідно до функціональних повноважень.
Зі змісту п.1 р. 2 Порядку, вбачається, що інтегровані картки платників відкриваються за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів.
Згідно з пунктом 11р.2 Порядку форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки.
Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати.
На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
За приписами пунктів 1,2 р. 3 Порядку нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають: зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, самостійно визначені платником; суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником; зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, визначені територіальним органом Міндоходів та узгоджені відповідно до чинного законодавства; пеня за порушення встановлених строків погашення узгоджених сум зобов'язань за податками, зборами, митними платежами, єдиним внеском; пеня на суму заниження податкового зобов'язання, нарахованого територіальним органом Міндоходів або платником; проценти за користування розстроченням (відстроченням).
Зобов'язання, штрафні санкції, пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником у звітності, відображаються територіальним органом Міндоходів в інтегрованій картці платника.
Пунктом 1 р. 4 Порядку передбачено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників територіальні органи Міндоходів проводять оперативний облік надходжень: за податками, зборами, митними платежами на підставі документів, визначених Порядком взаємодії органів Міністерства доходів і зборів України та органів Державної казначейської служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 4 грудня 2013 року № 760/1031. Органи Міндоходів України щоденно одержують від уповноваженого банку відповідно до укладених договорів зведену інформацію про рух коштів на банківських балансових рахунках 2603.
Згідно п.5 р. 4 Порядку, дані про надходження податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску відображаються територіальним органом Міндоходів, на який покладено функції з ведення обліку відповідного платежу, в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
Відповідно до пункту 1 р. 5 Порядку у разі наявності у платника податкового боргу за податками, зборами територіальні органи Міндоходів зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник, в рахунок погашення боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником. У такому самому порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника відповідно до статті 95 Податкового кодексу України або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
А пунктом 4 вказаного розділу визначено, що при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), територіальний орган Міндоходів самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Отже, будь - які нарахування, збільшення або зменшення сум податкових зобов'язань платника податків, розрахунки з бюджетом контролюючий орган відображає в інтегрованій картці платника податків.
Оскільки нарахування, збільшення або зменшення сум податкових зобов'язань платника податків, його податкового боргу, розрахунки з бюджетом здійснюються в інтегрованій картці платника податків, позивач дійшов висновку про наявність у платника податків матеріально-правового інтересу в тому, щоб дані інтегрованих карток правильно відображали фактичний стан розрахунків з бюджетом, відображали реальну структуру податкових вигод та податкових зобов'язань платника податків.
Враховуючи, що не відображення вказаних відомостей в інформаційній системі тягне за собою неправомірне нарахування пені та застосування штрафних санкцій до платника податків та інших правових наслідків суд вважає, що поновити порушені права позивача слід шляхом зобов'язання відповідача внести зміни до інтегрованої картки особового рахунку ПП «Петра-Резерв» відомості про сплату позивачем сум за платіжними дорученнями: № 3239 від 04.09.2015 на суму 100 000,00 грн. спрямоване на сплату акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний (код 14021700)., № 3240 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600)., № 3241 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600)., № 3242 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування своїх заперечень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 128, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Білоцерківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області внести зміни до інтегрованої картки особового рахунку Приватного підприємства «Петра-Резерв» відомості про сплату позивачем сум за платіжними дорученнями: № 3239 від 04.09.2015 на суму 100 000,00 грн. спрямоване на сплату акцизного податку із вироблених в Україні товарів бензин моторний (код 14021700)., № 3240 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600)., № 3241 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600)., № 3242 від 04.09.2015 на суму 300 000,00 грн. спрямоване на сплата акцизного збору із вироблених в Україні товарів біопаливо (код 14021600).
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «ПЕТРА-РЕЗЕРВ» сплачений судовий збір у сумі 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В.Р.