Справа № 569/562/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2016 року Рівненський міський суд
під головуванням судді Ковальова І.М.
при секретарі Грицаюк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання протиправними дій субєкта владних повноважень, зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
В Рівненський міський суд з позовом до Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання протиправними дій субєкта владних повноважень, зобовязання вчинити певні дії звернулась ОСОБА_1
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги повністю підтримала, просить суд їх задоволити з підстав, викладених у позовній заяві та визнати протиправними дії та рішення Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії по втраті годувальника ОСОБА_2, померлого 31 серпня 2015 року за нормами ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобовязати Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області з 01 січня 2016 року призначити ОСОБА_1 пенсію по втраті годувальника, ОСОБА_2, померлого 31 серпня 2015 року, за нормами ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи» і провести розрахунок цієї пенсії на підставі довідки про заробіток ОСОБА_2 №1/128, виданої 01 листопада 2006 року ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» за липень 2006 року в сумі 698 крб. за серпень в сумі 1434,70 крб.
В судовому засіданні представник відповідача заявлені вимоги позивача не визнав, просить суд відмовити у їх задоволенні з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов, згідно яких «Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у звязку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу і зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у звязку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Згідно з пунктом 11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210, мінімальний розмір пенсій на одного непрацездатного члена сімї померлого годувальника становить 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Згідно з пунктом 2.3. розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (затвердженого постановою правління пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1) до заяви про призначення пенсії у звязку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2,3 пункту 2.1 цього розділу.
До заяви про призначення пенсії членам сімї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додаткового документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі - №1058-ІV). Водночас, згідно з пунктом 3 ст.45 вказаного Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України №1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 01 січня 2016 року або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Згідно з пунктом 2.10 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (затвердженого постановою правління пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1), довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
За документами архівної пенсійної справи ОСОБА_2 був визнаний інвалідом ІІ групи внаслідок захворювання, повязаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та належить до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (категорія 1). Розмір пенсії обчислювався із заробітної плати за роботу в зоні відчуження згідно з довідкою ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» від 01 листопада 2006 року №1/128. Дана довідка видана на підставі рішення Рівненського міського суду від 06 жовтня 2006 року по справі №2-5920/06 та врахована для обчислення пенсії.
Враховуючи вищенаведені норми матеріального права, прошу суд взяти до уваги, що обовязковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено.
Розвязуючи даний спір, просять суд врахувати судову практику Верховного Суду України від 17 березня 2015 року по справі за №21-11а-15.
Згідно з ч.2 ст.161 КАС України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобовязаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обовязковими для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права та для всіх судів України. Суди зобовязані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Як вбачається з доказів по справі, управління надало усі пояснення, які ґрунтуються на нормах чинного законодавства України, а тому позов задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.1,2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.12,49,51 КАС України, з метою захисту інтересів держави в особі пенсійного управління, Просить суд в задоволенні адміністративного позову, що подала ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.».
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та подані сторонами письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач по справі перебуває на пенсійному обліку в Управління пенсійного фонду України в м.Рівне і отримує пенсію у відповідності до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Чоловік позивачки ОСОБА_2, ліквідатор аварії на ЧАЕС 1 категорії також перебував на пенсійному обліку і отримував пенсію по інвалідності другої групи від захворювання, повязаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в розмірі відшкодування фактичних збитків за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
31 серпня 2015 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується дослідженим в судовому засіданні свідоцтвом про смерть серії І-ГЮ №180464 виданим 31 серпня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції з якого вбачається, що ОСОБА_2 помер 31 серпня 2015 року, про що 31 серпня 2015 року складено відповідний актовий запис №1423.
З дослідженого в судовому засіданні експертного висновку Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії вбачається, що експертна комісія на засіданні №16 від 10 листопада 2015 року розглянула заяву ОСОБА_1 і надану, згідно Переліку та зареєстровану в ЛРМЕК 26 жовтня 2015 року документацію ОСОБА_2 на предмет встановлення причинного звязку захворювань, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильські АЕС.
Встановлений діагноз: рак правої нирки. Висновок: захворювання, що призвело до смерті, повязане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Хвороби, які не вказані в даному експертному висновку, вважати не повязаними.
Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Відповідно до п.11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210, мінімальний розмір пенсії на одного непрацездатного члена сім»ї померлого годувальника становить 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Як було встановлено в судовому засіданні, розмір пенсії позивача становить 1548 грн., а розмір пенсії її померлого чоловіка складав близько 6700 грн. щомісячно. Позивач проживала з чоловіком до дня його смерті, є непрацездатною за віком, тому має право на отримання пенсії по втраті годувальника за нормами ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
25 грудня 2015 року позивач звернулась з письмовою заявою до Управління пенсійного фонду України в м.Рівне з проханням переходу на пенсію покійного чоловіка.
З дослідженої в судовому засіданні відповіді Управління Пенсійного фонду України від 06 січня 2016 року №6/10 адресовану на імя ОСОБА_1 вбачається, що «На Ваше письмове звернення від 25 грудня 2015 року управління пенсійного фонду України в м.Рівне повідомляє наступне. Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у звязку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків який визначається згідно із законодавством.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії, у звязку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Згідно з пунктом 11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210, мінімальний розмір пенсії на одного непрацездатного члена сімї померлого годувальника становить 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Згідно з пунктом 2.3. розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (затвердженого постановою правління пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 №22-1) до заяви про призначення пенсії у звязку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2,3 пункту 2.1. цього розділу. Також надаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків померлому годувальнику або свідоцтво про загальнообовязкове державне соціальне страхування (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у звязку з втратою годувальника, має такі документи); свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія; свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про вік померлого годувальника сімї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про місце проживання (реєстрації); документ про перебування членів сімї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника; експертний висновок про встановлення причинного звязку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
До заяви про призначення пенсії членам сімї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Водночас, згідно з пунктом 3 ст.45 вказаного Закону переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаний органами Пенсійного фонду.
За документами архівної пенсійної справи ОСОБА_2 був визнаний інвалідом ІІ групи внаслідок захворювання, повязаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та належить до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (категорія 1). Розмір пенсії обчислювався із заробітної плати за роботу в зоні відчуження згідно з довідкою ВАТ «Рівнеатотранспорт 15654» від 01 листопада 2006 №1/128, виданої на виконання постанови Рівненського міського суду від 06 жовтня 2006 року по справі №2-5920/06.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Згідно з пунктом 2.10 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1) довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, д працював померлий годувальник, або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані, або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Підсумовуючи викладене, немає підстав враховувати довідку про заробіток від 01 листопада 2006 року №1/128 для обчислення Вашої пенсії у звязку з втратою годувальника за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскілки ця довідка суперечить чинному законодавству, оскільки видана не на підставі первинних документів.
Проводити вам розрахунок пенсії у звязку з втратою годувальника за цим законом без урахування заробітку за роботу в зоні відчуження недоцільно, оскільки при цьому розмір вашої пенсійної виплати зменшується.
Крім того розяснюю, що відповідно до статті 17 Закону України «Про звернення громадян» та Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, у разі, якщо ви вважаєте, що орган, який призначає пенсію, прийняв рішення, котре суперечить законодавству про пенсійне забезпечення або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, ви маєте право оскаржити таке рішення до головного управління пенсійного фонду України в Рівненській області.
Подання скарги відповідно до названого порядку не позбавляє вас права звернутися до суду відповідно чинного законодавства.».
Дані дії та рішення відповідача є протиправними.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується паво на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відмовляючи в задоволення заяви позивача про призначення пенсії по втраті годувальника за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відповідач у своїй відповіді зазначив, що проводити розрахунок пенсії позивачу у звязку з втратою годувальника за цим законом без урахування заробітку померлого годувальника за роботу в зоні відчуження недоцільно, оскільки при цьому, розмір її пенсійної виплати зменшиться.
При цьому у відповіді зазначено, що за документами архівної справи ОСОБА_2 розмір його пенсії обчислювався із заробітної плати за роботу в зоні відчуження згідно з довідкою ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» 01 листопада 2006 року №1/128/, виданої на виконання постанови Рівненського міського суду від 06 жовтня 2006 року по справі №2-5920/06, однак по висновку управління враховувати вказану довідку про заробіток померлого чоловіка позивача за роботу в зоні відчуження для обчислення її пенсії по втраті годувальника немає підстав, оскільки вона суперечить чинному законодавству, як така, що видана не на підставі первинних документів.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
По даний час, довідка ВАТ «Рівнеавтотранспорт» від 01 листопада 2006 року №1/128 про заробітну плату ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження не втратила свою силу, оскільки видана підприємством, яке направляло чоловіка позивача на роботи по ліквідації наслідків аварі на ЧАЕС, по формі встановленій згідно чинного законодавства, підписана повноваженими посадовими особами, посвідчена печаткою даного підприємства, отже є дійсною.
Окрім того, відповідно до ст.124 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, судові рішення, ухвалюються судами іменем України і є обовязковими до виконання на всій території України.
Рішенням Рівненського міського суду від 06 жовтня 2006 року ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» зобовязано було зробити перерахунок і видати довідку про заробітну плату ОСОБА_2 про його заробітну плату за роботу в 30 км зоні відчуження (м.Чорнобиль) за період з 22 липня по 22 серпня 1986 року з урахуванням шестигодинного робочого дня, оплати шестигодинної надурочної роботи на добу, збереженого заробітку за основним місцем роботи в сумі за липень 715,02 крб., за серпень 1589,74 крб. Розрахунок заробітної плати, який був покладений в основу судового рішення, був виконаний головним бухгалтером підприємства ОСОБА_3
Вказане рішення суду набрало законної сили і на його виконання ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» видало ОСОБА_2 довідку від 01 листопада 2006 року №1/128.
Тому, суд вважає, що твердження відповідача про те, що вказана довідка суперечить чинному законодавству є не необґрунтованим та безпідставним, а дії та рішення відповідача порушують право позивача в сфері публічно-правових відносин на належний позивачу розмір пенсії по втраті годувальника.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, суд вважає, що заявлені позовні вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та такими що підлягають до повного задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19,55,124 Конституції України, ст.ст.5,17,94,158-162, 183-2,186 КАС України,Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд,-
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання протиправними дій субєкта владних повноважень, зобовязання вчинити певні дії задоволити.
Визнати протиправними дії та рішення Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії по втраті годувальника ОСОБА_2, померлого 31 серпня 2015 року за нормами ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобовязати Управління пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області з 01 січня 2016 року призначити ОСОБА_1 пенсію по втраті годувальника, ОСОБА_2, померлого 31 серпня 2015 року, за нормами ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи» і провести розрахунок цієї пенсії на підставі довідки про заробіток ОСОБА_2 №1/128, виданої 01 листопада 2006 року ВАТ «Рівнеавтотранспорт 15654» за липень 2006 року в сумі 698 крб. за серпень в сумі 1434,70 крб.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: