Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 лютого 2016 року Справа № 805/196/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аляб’єв І.Г., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання нечинною постанови,
в с т а н о в и в:
Дзержинське комунальне підприємство «Дзержинськжитлосервіс» звернулось до адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання нечинною постанови від 20 грудня 2015 року № 02/10-02-217.
Разом з тим, позивач заявив клопотання та просив суд відстрочити сплату судового збору.
Розглянувши матеріали адміністративного позову та клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору приходжу до висновку про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання та залишення адміністративного позову без руху. При цьому виходжу з такого.
Згідно з статтею 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до приписів статті 2 Закону № 3674 платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною першою статті 8 Закону № 3674 передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Статтею 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивач не наводить жодного доказу щодо скрутного становища підприємства, не надано пояснень, які обставини можуть покращити фінансове становище, а відтак клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з статтею 4 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VI «Про судовий збір» (далі – Закон № 3674), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою зазначеної статті Закону № 3674 встановлено, що за подання юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивач заявляє вимогу немайнового характеру, при цьому судовий збір позивачем не сплачений.
З урахуванням вимог статей 4 та 6 Закону № 3674 при поданні цього позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за ставкою 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1378,00 гривень.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Позовну заяву Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання нечинною постанови – залишити без руху.
Надати позивачу строк до 04 березня 2016 року для усунення недоліків позовної заяви, роз’яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Аляб'єв І.Г.