Справа №: 671/2028/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2016 року Волочиський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді Чорного С.Б.,
при секретарі Кошонько Н.С.,
з участю:представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Волочиську справу за позовом споживчого товариства «Домашній Хліб» до Волочиської міської ради, виконавчого комітету Волочиської міської ради про визнання засідань виконавчого комітету Волочиської міської ради за період з 09.12.2010 року по момент ухвалення рішення суду неправомочними,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся із зазначеним позовом, мотивуючи його тим, що рішенням сесії Волочиської міської ради від 16.11.2010 року №005 було утворено виконавчий комітет в кількості 13 чоловік із вказанням персонального складу, а в подальшому рішенням сесії цієї ради від 09.12.2010 року №025 було внесено зміни до попереднього рішення з викладенням п.1 в новій редакції про утворення виконавчого комітету в кількості 17 чоловік, проте персональний склад не вказано, доповнено список членів виконкому 4-ма новими прізвищами, однак інших 13 прізвищ рішення не містить. Крім того, при прийнятті рішення ради №005 від 16.11.2010 року про утворення виконавчого комітету в ЄДРПОУ вже існувала юридична особа виконавчий комітет Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 35927174), яка до сьогоднішнього часу за постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.01.2015 року перебуває в стані припинення, члени якого не розпущені, тобто створення нового виконкому без ліквідації (припинення) попереднього, без зміни персонального складу, без розмежування повноважень є неприпустимим, а новосторена структура є незаконною, а її діяльність неправомочною, тому просять визнати неправомочними засідання виконавчого комітету Волочиської міської ради за період з 09.12.2010 року по момент ухвалення рішення суду.
У судовому засіданні представники позивача позов підтримали повністю, пояснивши, що всі інші рішення виконавчого комітету, крім оскаржених ними раніше рішень виконкому №199 від 30.06.2015 року та №299 від 24.09.2015 року впливають на право позивача в отриманні послуг в цьому органі місцевого самоврядування, право на належний благоустрій, враховуючи, що всі рішення приймалися нелегітимними органами.
Представник відповідача позов не визнав, оскільки рішенням сесії Волочиської міської ради від 09.12.2010 року №025 було внесено зміни до попереднього рішення №005 від 16.11.2010 року з викладенням п.1 в новій редакції про утворення виконавчого комітету в кількості 17, а не 13 осіб, персональний склад якого залишився, лише виконком було доповнено 4 новими особами. Виконавчий комітет як виконавчий орган міської ради згідно ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування» утворюється радою на строк її повноважень. 04.02.2009 року в органах реєстраційної служби було зареєстровано як юридичну особу виконавчий комітет Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 35927174), який керувався затвердженим радою Регламентом, однак господарської діяльності він не проводив, працівників не наймав, рахунків у банках не відкривав, а рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.01.2013 року припинено юридичну особу виконавчий комітет Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 35927174). Після проведення виборів в жовтні 2010 року, рішенням 1 сесії VI скликання Волочиської міської ради від 16.10.2010 року №005 на період повноважень ради було утворено виконавчий комітет в новому складі, який не є юридичною особою.
Вислухавши учасників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.ч.1,2 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушенні її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ч.2 ст.171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Пленум Вищого адміністративного суду України пунктом 21 своєї постанови №2 від 06.03.2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз'яснив, що за правилами ч.2 ст.171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи суб'єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт, тобто особа (позивач) повина довести факт застосування до неї оскаржуваного нормативно-правового акта або те, що вона є суб'єктом відповідних відносин, на які поширюється дія цього акта. Приписи зазначеної частини можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, якщо суд встановить, що оскаржуваний акт до особи не застосовувався і вона не перебуває у відносинах, до яких цей акт може бути застосовано. У такому разі суд не проводить перевірку нормативно-правового акта на предмет його протиправності (законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили).
Враховуючи викладене та те, що до позивача не застосовувалися нормативно-правові акти відповідачів, крім двох рішень виконкому №199 від 30.06.2015 року та №299 від 24.09.2015 року, які позивачем оскаржені в судовому порядку та є предметом розгляду в інших справах №671/1346/15-а та №671/1807/15-а, які об'єднані в одне провадження і об'єднана справа знаходиться на розгляді у іншого судді, позивач не навів доводи, на підставі яких він має право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, не навів фактів, що він є суб'єктом відповідних відносин, на які поширюється дія всіх актів виконавчого комітету з 09.10.2010 року, чи вони до нього застосовувалися, тому вимоги позивача є безпідставними та задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 158-163, 171 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у задоволенні позову споживчого товариства «Домашній Хліб» до Волочиської міської ради, виконавчого комітету Волочиської міської ради про визнання неправомочними засідань виконавчого комітету Волочиської міської ради за період з 09.12.2010 року по момент ухвалення рішення суду.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Волочиський районний суд, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції, протягом 10 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційних скарг, якщо їх не було подано.
Суддя