КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення подання
02 лютого 2016 року 810/321/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши подання Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості з Фізичної особи ОСОБА_1 ,
в с т а н о в и в:
2 лютого 2016 р. о 9 год. 20 хв. до Київського окружного адміністративного суду з поданням звернулася Тетіївська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості в сумі 1516,40 грн. з Фізичної особи ОСОБА_1.
Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 2 лютого 2016 р. дане подання залишено без руху та зобовязано Тетіївську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області усунути зазначені у мотивувальній частині даної ухвали недоліки у строк до 17 год. 30 хв. 2 лютого 2016 р.
Однак, зазначені у мотивувальній частині ухвали судді Київського окружного адміністративного суду від 2 лютого 2016 р. недоліки у встановлений строк, а саме, до 17 год. 30 хв. 2 лютого 2016 р. Тетіївською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області усунуті не були (судовий збір сплачено не було, оформлене подання відповідно до вимог, передбачених статтею 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням висновків суду, наведених у даній ухвалі не надано).
Крім того, судом не може бути взято до уваги клопотання Тетіївською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 27 січня 2016 р. вх. № 1258/16 з посиланням на звільнення її від сплати судового збору на підставі листа Вищого адміністративного суду України від 2 лютого 2011 р. № 149/11/13-11, оскільки його було видано до прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 р. N 484-VIII.
Зокрема, цим законом було виключено п. 21 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з яким органи доходів і зборів звільнялися від сплати судового збору.
Крім того, не підлягає задоволенню клопотання Тетіївською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про надання Тетіївській ОДПІ додаткового часу для усунення недоліків, у зв'язку з наступним.
Частиною першою статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Відповідно до частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Відповідно до ч.8 ст.183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Як зазначено у ч.11 ст.183-3 КАС України, на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення. Строки, визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Тетіївською ОДПІ ГУ ДФС України у Київській області не вказано поважних причин та не надано належних та допустимих доказів, на обґрунтування того, що представник податкового органу не міг чи не мав можливості усунути недоліки заяви у визначений судом строк.
Таким чином, враховуючи скорочений строк розгляду по провадженням у справах за зверненням органів Державної фіскальної служби України на підставі ст.183-3 КАС України, оскільки строк наданий судом для усунення недоліків подання, відповідає вимогам ст. 183-3 КАС України і є достатнім для усунення недоліків, враховуючи, не наданням до суду доказів поважності причин пропуску строку на усунення недоліків, суддя не вбачає можливості продовжити заявнику строк на усунення недоліків подання. Відповідно до частини 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Беручи до уваги, що вимоги ухвали суду про залишення подання без руху у належний спосіб заявником не виконано, подання податкового органу підлягає поверненню.
З урахуванням викладеного, суддя ухвалив повернути подання про стягнення податкового боргу із додатками до нього Тетіївській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотань Тетіївській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про надання додаткового часу для усунення недоліків подання та звільнення від сплати судового збору відмовити.
Подання Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості з Фізичної особи ОСОБА_1 - повернути заявнику.
Копію ухвали, разом з поданням й доданими до нього матеріалами надіслати (видати) заявнику.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.