ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" січня 2016 р.Справа № 923/1515/15Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Колоколова С.І.
суддів: Разюк Г.П., Петрова М.С.
при секретарі судового засідання: Полінецькій В.В.
від прокуратури: Закернична І.П. (посвідчення № 031666 від 26.01.2015)
від позивача 1: не з'явився
від позивача 2: не з'явився
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області
на рішення господарського суду Херсонської області від "12" листопада 2015року
по справі № 923/1515/15
за позовом Прокурора Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі позивача-1: Бериславської районної державної адміністрації, позивача-2: Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області,
до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_3
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
В С Т А Н О В И В :
31.08.2015 року прокурор Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі Бериславської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області (далі по тексту - позивач) звернувся до господарського суду Херсонської області з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_3 (далі по тексту - відповідач) про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 28.12.2007 року, укладеного між Бериславською районною державною адміністрацією в особі Стеценка В.І. та Приватним підприємцем ОСОБА_3, виклавши п.9 в наступній редакції: « 9. Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бургунської сільської ради № 3321881370042 в УДК у Херсонській області, код 37858658, код платежу 13050200, МФО 852010, в розмірі 3% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік».
27.10.2015 року Головним управлінням Держгеокадастру України у Херсонській області в порядку ст.22 ГПУ України було подано до місцевого господарського суду клопотання про уточнення позовних вимог, відповідно до якого просило викласти п.п. 5, 9 Договору оренди землі від 28.12.2007 року в іншій редакції (а.с.36-37).
Позовні вимоги мотивовані неналежним здійсненням своїх повноважень Бериславською РДА та ГУ Держгеокадастру в Херсонській області, з посиланням на положення ЗУ «Про оренду землі», Податковий кодекс України, у зв'язку із визначенням в Договорі оренди від 28.12.2007 року орендної плати менше, ніж того вимагає законодавство, а тому місцевим бюджетом може бути недоотримано значну суму коштів.
Рішенням господарського суду Херсонської області від 12.11.2015 року по справі № 923/1515/15 (головуючий суддя Пінтеліна Т.Г.) позов Прокурора Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі позивача-1: Бериславської районної державної адміністрації, м. Берислав, Херсонська область; позивача-2: Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області, м. Херсон до приватного підприємця ОСОБА_3 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки задоволений повністю. Внесено зміни до пункту 9 договору оренди землі від 28 грудня 2007 року укладеного між Бериславською районною державною адміністрацією в особі Стеценка В.І. (далі-орендодавець) та приватним підприємцем ОСОБА_3 (далі-орендар), зареєстрованого у Бериславському районному відділі Херсонської регіональної філії центру ДЗК, про що здійснено запис у Державному реєстрі земель від 28 грудня 2007 за НОМЕР_1 та викладено їх в наступній редакції: пункт 9 " 9. Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бургунської сільської ради №33218813700042 в УДК у Херсонській області, код 37858658, код платежу 13050200, МФО 852010, в розмірі 3 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік". Клопотання Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області про уточнення позовних вимог залишити без задоволення. Стягнуто в доход спеціального фонду державного бюджету на р/р № 31215206783002 в ГУДКСУ у Херсонській області МФО 852010 код ЄДРПОУ 37959779 одержувач УДКСУ у місті Херсоні., призначення платежу - судовий збір, код 03500045 з приватного підприємця ОСОБА_3 судовий збір в сумі 1218 грн.
Такий висновок суду мотивований із посиланням на положення п.288.5 ст. 288 ПК України, а саме що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. У вказану статтю 27.03.2014 внесено зміни, зокрема у пунктом 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3% нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12% нормативної грошової оцінки. Відтак, встановлено факт неналежного здійснення орендодавцем своїх обов'язків та не приведення договору оренди землі у відповідність до діючого законодавства, а тому позов підлягає задоволенню.
Не погоджуючись із зазначеним вище рішенням місцевого господарського суду, Головне управління Держгеокадастру України у Херсонській області звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить змінити оскаржуване рішення в частині розміру орендної плати, виклавши п.9 Договору оренди землі від 28.12.2007 року в наступній редакції: « 9.Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бургунської сільської ради № 3321881370042 в УДК у Херсонській області, код 37858658, код платежу 13050200, МФО 852010, в розмірі 5% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік».
Скаржник в своїх доводах та запереченнях посилається на те, що суд частково не перевірив всі обставини справи, не дав належну правову оцінку доказам, порушив та невірно застосував норми чинного законодавства, в зв'язку з чим виніс частково незаконне і необґрунтоване рішення, яке не відповідає обставинам справи і вимогам закону.
Апелянт звертає увагу на те, що на засіданні науково-технічної ради Головного управління від 21.10.2015 року, з метою збільшення надходжень до місцевий бюджетів, запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України вирішено: при укладанні, переукладанні, внесені змін та пролонгації договорів оренди землі сільськогосподарського призначення державної форми власності зафіксувати ставки орендної плати на рівні 5% нормативної грошової оцінки землі, про що зазначено на офіційному веб-сайті Головного управління у розділі «Дорадчі органи Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області», з метою інформування існуючих та можливих орендарів землі
Відповідач відзив на апеляційну скаргу не надав, та в судове засідання 28.01.2016 року не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду апеляційної скарги був повідомлений належним чином, а тому судова колегія вважає за можливе розглянути скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області без участі представника відповідача.
28.01.2016 року по електронній пошті надійшло клопотання представника Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області, відповідно до якого просив розглянути справу без його участі з урахуванням позиції викладеної в апеляційній скарзі, яке колегією суддів задоволено.
Представник Бериславської районної державної адміністрації в судове засідання 28.01.2016 року також не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду апеляційної скарги був належним чином повідомлений, а тому судова колегія вважає за можливе розглянути скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області також без участі представника позивача 1.
Представник відділу прокуратури Одеської області в судовому засіданні просив апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області залишити без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін, вважаючи його правомірним, обґрунтованим та відповідаючим матеріалам справи.
Розглянувши та перевіривши матеріали справи, апеляційну скаргу, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника відділу прокуратури Одеської області, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла до наступного.
Відповідно до приписів ст.101 ГПК України апеляційна інстанція не зв'язана доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі, а згідно до приписів ст.33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна належними і допустимим доказами довести ті обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог чи заперечень.
Як встановлено господарським судом першої інстанції та підтверджено в ході апеляційного провадження, 28 грудня 2007 року між Бериславською районною державною адміністрацією в особі Стеценка В.І. (орендодавець) та приватним підприємцем ОСОБА_3 (орендар) укладено Договір оренди землі предметом якого є те, що орендодавець надає, а орендар на підставі розпорядження голови Бериславської районної державної адміністрації від 09.10.2007 №747, від 22.11.2007 №858 та 21.01.2008 №33 приймає у строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться в адміністративних границях Бургунської сільської ради Бериславського району, Херсонської області (а.с.17-19).
Зазначений договір зареєстровано у Бериславському районному відділі Херсонської регіональної філії центру ДЗК, про що здійснено запис у Державному реєстрі земель від 28.12.2007 за № НОМЕР_1.
Відповідно до п.2 Договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 50,0га, строком на 25 років, в тому числі ріллі - 50,0 га із земель запасу Бургунської сільської ради
Згідно п. 5 договору, нормативно грошова оцінка земельної ділянки складає 606 664,23грн.
Пунктом 9 зазначеного договору визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бургунської сільської ради № 3321881370042 в УДК у Херсонській області, код 37858658, код платежу 13050200, МФО 852010, в розмірі 1% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік»
Розмір орендної плати переглядається один раз на три роки:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом (п.13).
Відповідно до п.15 Договору, земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для вирощування сільськогосподарських культур, закладки та вирощування багаторічних насаджень.
Зміна умов договору здійснюються у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку (п.36).
28.12.2007 року Головою Бериславської райдержадміністрації Херсонської області було складено Акт у 4-х примірниках про передачу та прийом земельної ділянки в натурі, за підписом орендаря та орендодавця та участю представників сільської ради (а.с.21).
12.11.2014 року відділ головного управління Держземагенства України у Херсонській області направило на адресу приватного підприємця ОСОБА_3 лист, яким повідомило про необхідність внесення змін в Договір оренди від 28.12.2007 року, а саме в частині приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог Податкового кодексу України. Також у листі зазначено, що на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09.07.2014 року № 117-д щодо забезпечення внесення змін до Договорів оренди землі, які потребують перегляду в частини збільшення розміру орендної плати, ПП ОСОБА_3 необхідно після отримання листа у місячний строк надати офіційну відповідь або заяву на згоду на поставлену позицію. Також зазначено, що в іншому випадку Відділ буде змушений направити матеріали до районної прокуратури та до органів Міндоходів (а.с.24).
Між тим, така вимога відділу головного управління Держземагенства України у Херсонській області залишена ПП ОСОБА_3 без відповіді та задоволення, що і стало підставою для звернення до суду з відповідним позовом.
18.08.2015 року Прокурор Бериславського району направив на адресу в.о. начальника Головного управління Держгеокастру у Херсонській області та голові Бериславської районної державної адміністрації листи, зі змісту яких вбачається, що у зв'язку з набранням з 01.01.2011 року чинності Податкового кодексу України, вимогами підпункту 288.5.1 п.288.5 ст.288 змінено та зазначено, що розмір орендної плати не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Також прокурором зазначено, що виявлено порушення законодавства та з метою належної реалізації вимог ч.4 ст.23 ЗУ «Про прокуратуру», прокуратурою району буде вжито заходів прокурорського реагування представницького характеру шляхом звернення до суду з позовом про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки від 28.12.2007 року (а.с.26-27).
У відповідь на лист Прокурора Бериславського району від 18.08.2015 року, головне управління Держгеокастру у Херсонській області та Бериславська районна державна адміністрація у своїх листах від 19.08.2015 року зазначили, що не заперечують проти подання прокурором Бериславського району до господарського суду Херсонської області позовної заяви про внесення змін до договору, що і було зроблено в інтересах держави в особі Бериславської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області.
Судова колегія погоджується з висновками місцевого господарського суду про
задоволення позовних вимог прокурора Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі Бериславської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області та вважає, що доводи, заперечення і вимоги, Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області викладені в апеляційній скарзі, є не обґрунтованими та задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Статтею 651 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
За змістом ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» (в редакції від 28 грудня 2007, яка була чинна на момент укладення договору) істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог ст. ст. 4 6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України (далі ПК України), який, відповідно до пункту 1.1 статті 1 регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
За змістом підпункту 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 ПК України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 цього ж Кодексу є податком і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до пункту 269.1 статті 269 ПК України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, ПК України визначив обов'язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 ПК України). Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом.
Підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 зазначеного Кодексу встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.2 зазначеного пункту).
Отже, мінімальний розмір орендної плати за вказаним договором оренди земельної ділянки повинен становити 3 % від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
Таким чином, проаналізувавши наведені вище положення ПК України, Закону України "Про оренду землі", апеляційний господарський суд прийшов до висновку, що зазначені законодавчі акти не встановлюють конкретний розмір орендної плати за земельну ділянку, який має бути зазначений у договорі оренди, ПК України передбачає лише порядок визначення орендної плати за землю та граничні розміри орендної плати. Тобто, законом визначено граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі.
Отже, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, що, в свою чергу, свідчить про наявність підстав для перегляду розміру орендної плати - у разі законодавчої зміни її граничного розміру.
Оскільки договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього поза наведених законодавством підстав; зацікавлена сторона може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду лише у випадках, передбачених законом та договором.
Виходячи із принципу пріоритетності норм ПК України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункті 5.2 статті 5 ПК України, до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України.
Пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається один раз на три роки в разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів, індексації, визначних законодавством
Таким чином, проаналізувавши наведені норми матеріального права та враховуючи пункт 13, 36 договору, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що з набранням чинності ПК України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.
Відповідно до ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Враховуючи вищевикладене суд апеляційної інстанції погоджується з висновком місцевого господарського суду про підставність позовних вимог про внесення змін до пункту 9 договору оренди земельної ділянки від 28.12.2007, а саме: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бургунської сільської ради № 3321881370042 в УДК у Херсонській області, код 37858658, код платежу 13050200, МФО 852010, в розмірі 3% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік».
Постановою Верховного Суду України від 20.11.2012 року у справі № 28/5005/640/2012, вбачається встановлення ст. 288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Крім того, у постанові від 20.08.2013 року у справі № 5009/3430/12 Верховний Суд України встановив, що нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Згідно з п. 2.18 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин (зі змінами та доповненнями) вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 Цивільного кодексу України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього. Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору.
Як зазначено у пункті 2.19 тієї ж постанови, у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Доводи скаржника відносно того, що з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, запобігання фінансової катастрофи, науково-технічною радою Головного управління від 21.10.2015 року, вирішено зафіксувати ставку орендної плати на рівні - 5 % нормативної грошової оцінки землі, до уваги колегією суддів як на підставу для скасування рішення господарського суду Херсонської області, не заслуговує.
Так, як було зазначено вище, Прокуратурою Бериславського району в порядку ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" витребувано та опрацьовано інформацію щодо укладання договорів оренди земельних ділянок, а саме: щодо орендної плати за користування земельними ділянками на території Бургунської сільської ради Бериславського району Херсонської області, у зв'язку з чим рішенням суду першої інстанції із дотриманням вимог підпункту 288.5.1, п.288.5, ст.288 ПД України, було правомірно внесено зміни до Договору оренди з встановленням річної суми платежу 3 % нормативної грошової оцінки.
Крім того, колегія суддів вважає та погоджується з висновками місцевого господарського суду, що скаржником не надано до суду документів нормативного характеру, які б встановлювали компетенцію та надавали право науково-технічній раді Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області встановлювати (змінювати) розміри орендної плати за землі державної власності.
Більш того, інформація на яку посилається скаржник та яка міститься на офіційному веб-сайті Головного управління у розділі «Дорадчі органи Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області» носить рекомендаційний характер.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів встановила, що у даному випадку скаржником не надано належних та допустимих доказів на підтвердження своєї правової позиції, а також не наведено переконливих аргументів у відповідності з нормами чинного законодавства, щодо спростування висновків суду першої інстанції. Таким чином, апеляційні вимоги Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, підстав для зміни чи скасування оскарженого Рішення у даній справі колегія суддів не вбачає.
За викладених обставин, колегія суддів вважає, що рішення господарського суду Херсонської області від 12.11.2015 року по справі № 923/1515/15 відповідає вимогам чинного законодавства та матеріалам справи, підстави для його скасування або зміни відсутні, а тому воно підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області - без задоволення.
Керуючись статтями 99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
1. Рішення господарського суду Херсонської області від „12" листопада 2015 року по справі № 923/1515/15 залишити без змін.
2. Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Херсонській області залишити без задоволення
Постанова в порядку статті 105 Господарського процесуального кодексу України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з дня набрання постанови законної сили.
Повний текст постанови
складено „02" лютого 2016 року
Головуючий суддя С.І. Колоколов
Суддя Г.П. Разюк
Суддя М.С. Петров